19. 1. 2024 | Petr Pavlík

DOR: OLO - SPA 1:5 - Vítězný start tripu

II/6, pátek 19. 1. 2024
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Žbánek – Kalman, Dvořáček, Přidal (A), Holéczy, V. Černý, Hubáček, Dušák – T. Navrátil (C), Minář (A), Chromý – Kimak, Kubát, Prokop – Harásek, Koryčanský, Brym – Pekr.
Sparta: Tvrzník – T. Bolocan, Kincl, Dufek (A), Já. Novák, Nedvěd, Cichoň (C), Toms – Hrubý, Čížek, F. Novák, Prichodko, D. Novotný, Nestrašil (A), B. Adamec, M. Bolocan, Pa. Poláček, Trachta.
Branky a nahrávky: 59. Přidal (Holéczy, Koryčanský) - 7. Novotný (Hrubý, Adamec), 8. Trachta (Čížek, J. Novák), 13. Toms (F. Novák, Nestrašil), 31. Hrubý, 60. F. Novák. Rozhodčí: Karpíšek - Husák, Bezděk. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Bravo! Sparťanští dorostenci zvítězili v šestém nadstavbovém utkání nad Olomoucí, kterou porazili 5:1. O přesvědčivou výhru se postaralo hned několik různých střelců. Poslední gól obstaral útočník Filip Novák, který se prosadil současně se sirénou a udělal tečku za tímto duelem.

Komentář

Sparťané odstartovali utkání v Olomouci na výbornou. Prvním úspěšným střelcem se stal Daniel Novotný a hned vzápětí skóroval Tadeáš Trachta a hosté vedli o dvě branky. Zatímco pro Novotného se jednalo o třetí trefu v nadstavbě, Trachta zaznamenal teprve svou první branku ve druhé části sezony. Z naší strany to nebylo vše. Ve třinácté minutě se prosadil Matěj Toms, který překonal olomouckého brankáře potřetí v utkání a díky tomu sparťané vedli už o tři branky.

Pražané v dalším průběhu utkání navyšovali skóre. V polovině řádné hrací doby přispěchal s dalším zásahem David Hrubý. Olomoučtí mladíci se dočkali alespoň čestného úspěchu až v závěru před sirénou, když v 59. minutě odčaroval kouzlo sparťanského brankáře Roman Přidal. Poslední slovo na střelecké listině měli přeci jen sparťané. Souběžně s koncem utkání skóroval Filip Novák.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest