CHM - SPA 2:3p - Sparta vyhrála v prodloužení

45., neděle 17. 2. 2019
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Peters – Jank, Knot, Kovář, Buchtela, Dietz, Zeman, Trefný – Sklenář, Růžička, Gut – Marjamäki, Vantuch, Duda – Tomica, Raška, Stránský – Koblasa, Chlouba, Klhůfek.
Sparta: Machovský – Košťálek, Dvořák, Voráček, Piskáček, Blain, Kalina, Delisle – Smejkal, Sill, Beran – Bukarts, Klimek, Jarůšek – Forman, Pech, Buchtele – Rousek, Klíma, Kudrna.
Branky a nahrávky: 41. Klhůfek (Vantuch), 44. Koblasa (Knot, Dietz) - 15. Blain (Klimek), 39. Buchtele (Forman, Sill), 62. Pech (Buchtele, Blain). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 542. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči utkání: Pavel Klhůfek - Jan Buchtele.
Pražané vstoupili silně do zápasu, v přesilové hře se ujali vedení. Následně dokázali svůj náskok ještě navýšit gólem do kabiny ve druhé třetině, jenže ve třetí části se po dvou trefách domácích začalo od nuly. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém vystřelil Spartě vítězství Lukáš Pech. Sparťané tedy vezou z Chomutova dva body.

Do zápasu vlétli sparťané s chutí, v prvních minutách utkání nepouštěli domácí mužstvo do žádné šance, naopak gólman Peters se musel mít na pozoru. Postupně se však síly začaly vyrovnávat, což odstartoval Tomicův nebezpečný únik, ten ještě nahrával dopředu na Dudu. Machovský koncovku dokázal zlikvidovat a pokračovalo se dál.

Poklidnější, ale vyrovnanou hru přerušilo chomutovské vyloučení, Sparta si tak jako první celek v zápase zahrála přesilovou hru. Tu se Pražanům povedlo proměnit ve vedoucí branku, nahození od modré čáry v podání Jeremieho Blaina totiž skončilo až v síti. Druhý gól Sparty měl na hokejce ještě Bukarts, jenže Peterse nepřelstil.

Druhé dějství odstartovalo přesilovou hrou Pirátů, ve které měl největší šanci srovnat Stránský, nicméně proti střele do rohu branky vytáhl Machovský své rameno. Domácí poté byli při chuti a Marjamäki ujížděl na sparťanskou svatyni, její strážce však vyjel dopředu a zneškodnil chomutovského střelce.

Sparta měla v prostřední dvacetiminutovce potíže s fauly, nicméně Pirátům se další dvě početní výhody také nepovedlo proměnit ve vyrovnávací gól. Oproti tomu Pražané v koncovce třetiny zvýšili na 2:0. Forman vybojoval puk v rohu útočného pásma, nalezl před bránou Jana Buchteleho, který Peterse prostřelil.

Na startu třetí části se Chomutovští prosadili a stáhli manko. Vhazování v pásmu Sparty vyhrál Vantuch, okamžitě se puku ujal Pavel Klhůfek, jenž se trefil z kraje levého kruhu. A zanedlouho bylo dokonce srovnáno. Po konci přesilové hry domácích se do samostatného úniku prodral Petr Koblasa, který obdržel přesnou nahrávku dopředu. Pohrál si s pukem a bekhendem zvedl puk nad beton Machovského – 2:2.

Po nabitých prvních čtyřech minutách se hra uklidnila a tempo bylo rovnocenné. Oba celky se strachovaly, aby neudělaly chybu, všichni si také dávali pozor na čistou hru. Žádný z týmů nerozhodl duel v základní hrací době, a proto zápas dospěl do prodloužení.

Pětiminutové nastavení při hře tři na tři ani dlouho netrvalo a bylo rozhodnuto. Buchtele kličkoval s pukem, který poslal k levé tyči. Tam už číhal Lukáš Pech, který skákavou pryž dostal napodruhé do chomutovské klece. Pražané tak vezou ze západu republiky dva body za vítězství 3:2 v prodloužení.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): "Nevstoupili jsme do utkání dobře a ze začátku nám dělal hrozné problémy pohyb. Nešly nám nohy, a to možná kvůli závěru utkání v Plzni, kde jsme se vydali. Postupem času, i když jsme prohrávali, rozhýbali jsme nohy a dostali se do hry. Měli jsme ve druhé třetině spoustu šancí, ale soupeř dal na konci gól na 2:0. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme utkání zvrátit a bodovat. Měli jsme parádní vstup do třetiny, dali jsme gól ze standardní situace a pak Petr Koblasa krásným blafákem srovnal na 2:2. Měli jsme šance, abychom dosáhli na víc než jeden bod, ale prodloužení se nám nepodařilo. Byla tam taková nešťastná situace, kdy nám skočil puk na brusli a Sparta to potrestala. Jsme zklamaní, že jsme získali jenom bod, ale na druhou stranu bod v naší situaci je zlatý a moc si ho vážíme. Chceme poděkovat hráčům, že i ze stavu 0:2 dokázali s tak dobrým soupeřem bodovat."

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): "V předchozím zápase se nám vyplatila hodně dobrá obrana, takže jsme přijeli se stejnou taktikou. Chtěli jsme hrát dobře dozadu a naše šance potom přijdou. Přesně to se také stalo, dostali jsme se do vedení 2:0, které jsme strašně rychle na začátku třetí třetiny prohospodařili. Prvních pět minut jsme hlavou i nohama zůstali v kabině, bylo to najednou 2:2 a hrál se nový zápas. V takové chvíli jsme měli zase dobrou zkušenost z Boleslavi, protože jsme dokázali udeřit až v závěru. Věřili jsme, že ještě nějaký gól dáme. Měli jsme dobrou šanci, ale neproměnili jsme ji. V prodloužení jsme urvali druhý bod, což je v tom aktuálním závodě o šestku a desítku hrozně důležité."