18. 8. 2020 | Petr Pavlík

CEB - SPA 2:5 - Výhra zajistila postup!

GCC5, úterý 18. 8. 2020
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Strmeň – Vydarený (A), Pavel, Pýcha (C), Plášil, Suchánek, Slováček – Christov, Venkrbec, Holec – D. Voženílek, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák, Gilbert, Michnáč – Beránek, Prokeš, Karabáček.
Sparta: Machovský – Piskáček, Košťálek, M. Jandus, Kalina, T. Pavelka (C), Jeřábek, Chvátal – Rousek (A), Horák, Dvořáček (A) – Tomášek, Pech, Říčka – Buchtele, Sukeľ, Kudrna – Pšenička, D. Vitouch, Zikmund.
Branky a nahrávky: 23. Doležal, 57. Plášil (Doležal, Novák) - 2. Pech (Tomášek), 20. Kudrna (Buchtele), 37. Říčka, 48. Tomášek (Pech, Rousek), 58. Zikmund (Horák, Pšenička). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.
Sparťané zavítali po šesti letech na led Českých Budějovic, kde šli naproti vítězství už od samého začátku. Skóre otevřel Lukáš Pech, po kterém jeho spoluhráči skóre navyšovali a sparťanskou výhru 5:2 pečetil gólem do prázdné branky útočník Ladislav Zikmund. Náš tým si tak po zásluze odvezl z jihu Čech všechny tři body, které mu zajišťují postup do play-off Generali Česká Cupu!

Na ledě Českých Budějovic nastoupil do branky Matěj Machovský, zatímco útočník Roman Horák naskočil po jednozápasové odmlce. Zápas začal velmi zostra, sparťané na svého soka vlétli opravdu ve velkém stylu. Odměnou za aktivitu byla první vstřelená branka z hole Lukáše Pecha, který se v přečíslení dva na jednoho rozhodl celou situaci vyřešit střelou a udělal dobře. Na jeho pokus totiž Strmeň nedokázal zareagovat a propustil kotouč do branky.

Naši hokejisté si nadále vytvořili řadu šancí v útočném pásmu, ale obrana Českých Budějovic se štěstím odolala. Stejně tak proti střele Andreje Kudrny, který z hranice kruhu nemířil přesně. Oba týmy předváděly rychlé bruslení, hra měla velký spád. První větší šanci Motoru měl až obránce Vydarený, jenž zkusil překvapit Machovského ranou od modré čáry, kterou však zablokoval clonící Chvátal.

Domácí se snažili proniknout do útočného pásma všemi způsoby, jako například při akci Doležala. Českobudějovický forvard využil skuliny v obraně hostí, jeho šanci však zlikvidoval svým zákrokem Machovský. Sparťanský gólman včas sklapl své betony k sobě, a zamezil tak prvnímu domácímu gólu. Avšak na druhé straně kluziště časoměřiči museli změnit průběžné skóre. Andrej Kudrna se dokázal vymotat od mantinelu a posléze svou individuální akcí dopravit kotouč za záda Strmeně.

Úvod prostřední části nabídl svižnou podívanou a také první tlak sparťanského týmu v pásmu hostí. Strmeň však nemusel zasahovat, jelikož obrana Motoru byla pozorná. Zato před Machovským bylo opět velmi rušno. Venkrbec našel u levé tyče hostující branky Holce, kterého sparťanský brankář vychytal. Na opačné straně diváci v hale byli svědky sprinterského souboje mezi Buchtelem a Strmeněm, ze kterého vzešel vítězně českobudějovický gólman.

Necelých pět minut po startu druhé třetiny se domácí hokejisté dočkali prvního gólu. Zdeněk Doležal využil situace tři na jednoho, když procedil kotouč do branky Matěje Machovského. Ještě před polovinou utkání vzplály emoce na obou stranách, ale rozhodčí hlouček hráčů hned rozpustili. A těsně před odchodem do kabin domácí Strmeň kapituloval potřetí. Robert Říčka si potáhl puk na pravou stranu a následně umístil svou střelu přesně do branky!

Na začátku třetí třetiny sparťané hráli druhou přesilovou hru v utkání, kterou však i přes střeleckou snahu nevyužili. Hosté i nadále okupovali domácí branku, a navíc si vykoledovali další faul ze strany domácích. Prokeš šel pykat na dvě minuty za podrážení a sparťanská letka svou další početní výhodou nepohrdla. Pechovi se podařilo posunout kotouč podél brankoviště na připraveného Davida Tomáška, který z první nedal Strmeňovi žádnou šanci!

Domácí hokejisté se dlouho nemohli vymanit ze sevření ve svém obranném pásmu, Pražané nadále okupovali jejich branku. Zvýšení sparťanského vedení měl na holi útočník Zikmund, který však narazil na betony Jana Strmeně. O pár vteřin později měl domácí brankář velké štěstí. Piskáček se neukvapil a našel lépe postaveného Tomáška, který jen orazítkoval tyčku!

Domácím posléze vykřesal naději svým gólem Karel Plášil, ale další veškeré naděje Motoru na zisk tří bodů v tomto utkání přerušil Ladislav Zikmund, jenž poslal kotouč do odkryté branky. Naši hokejisté zvítězili v Českých Budějovicích jednoznačně 5:2 a díky dalším třem bodům už nyní postupují do další fáze poháru!