15., pondělí 23. 10. 2023
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Psohlavec – Pelikán (C), Bednář, Kůrka, Dyk, Kubizniak, D. Postl – Čihař, Tomek, Záhejský – Poizl (A), Habla, V. Blažek – Kváš, Š. Šilhan, L. Slavík.
Sparta: Tvrzník (29. Hanousek) – Malínek (C), Burda, Cichoň, Já. Novák, Dufek (A), Hoznourek – Nedvěd, Nestrašil (A), D. Novotný – Hrubý, M. Bolocan, Trachta – F. Novák, Hlinka, B. Adamec – T. Bolocan, Volodin.
Branky a nahrávky: 6. Záhejský (Čihař), 13. Tomek (Záhejský, Dyk), 26. Čihař (Poizl, Tomek), 27. Pelikán (V. Blažek), 29. Záhejský (Kůrka, Čihař), 36. Poizl (Kůrka, Habla), 51. Bednář (Habla, V. Blažek), 52. Tomek (Záhejský, Čihař), 56. V. Blažek (Habla, D. Postl), 57. Záhejský (Š. Šilhan, Kubizniak). Rozhodčí: Helecz – Belko, Maxa. Vyloučení: 3:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 10:0.
HC Sparta Praha

Komentář

Zápas pro nás nezačal šťastně, když jsme prohrávali už v šesté minutě. Vít Záhejský dokázal přebruslit našeho obránce a tváří v tvář Tvrzníkovi kličkou uspěl. A díky naší nedisciplinovanosti se šance ze strany Karlovarských dále množily. Sparťané sice přestáli dvě po sobě jdoucí oslabení, vzápětí ale po dobré souhře Energetiků a přesné střele zakončujícího Petra Tomka inkasovali podruhé.


Druhou třetinu začali naši mladící opět v oslabení, leč ani tentokrát nepřišlo potrestání z domácí strany. Že se Energetikům nedařily přesilovky ale mohli domácí hodit velmi brzy za hlavu, protože po objetí branky dostal puk za Tvrzníka Vojtěch Čihař. A ani ne o minutu později to bylo zásluhou rychlé souhry mezi Blažkem a střílejícím Matějem Pelikánem už o čtyři branky. Velmi brzy přišla další rána, když se z dorážky podruhé v zápase prosadil Vít Záhejský. Na tuto branku reagovala hostující lavička změnou v brance, ani ta ale kýžený výsledek nepřinesla. Z rychlého brejku se z pravé strany hřiště prosadil David Poizl.


Také třetí třetina pro nás začala v početní nevýhodě. Přestože ani tentokrát nedokázali Energetici své výhody využít, v poslední desetiminutovce udeřili domácí znovu. Od modré čáry prostřelil všechny před sebou Ondřej Bednář. Za dalším dvaadvacet vteřin už se domácí zásluhou Petra Tomka radovali poosmé. Západočeši ani nadále nepolevovali. V 56. minutě zvyšoval na 9:0 z dorážky v signalizované výhodě Vlastimil Blažek a na konečných 10:0 upravil Vít Záhejský, jež tak završil svůj hattrick. Naprosto zaslouženě tři body zůstaly v Karlových Varech.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest