Miroslav Forman88

20. 3. 2024 LIB SPA2:5 2 1 3 +3 0
19. 3. 2024 LIB SPA3:5 1 2 3 +3 0

Statistiky

Miroslav Forman, který v Holešovicích prošel mládežnickými kategoriemi, patří k talentovaným odchovancům. Za juniorku nastupoval od sedmnácti let, prvního testu u seniorů se dočkal 4. února 2011 proti severočeskému Litvínovu. Do konce základní části si připsal ještě další dva starty a rovněž třikrát naskočil v play out. V sezoně 2011/2012 se prosadil do "A" týmu holešovického týmu a pomalu se rozkoukával ve čtvrté útočné formaci. Na sedm kanadských bodů za pět branek a dvě asistence potřeboval rovných třicet zápasů v základní části.

Mladého dravce mohli fanoušci vidět také v Berouně, za který stihl odehrát 26 zápasů, v nichž vstřelil sedm branek a přidal osm asistencí. V prvoligové baráži přispěl k záchraně Medvědů brankou a asistencí. V ročníku 2012/2013 už nastoupil do 39 duelů v základní části, trefil se pětkrát a na devět branek nahrál. V play off přidal jednu branku a dvě asistence. Během sezony stihl také na 13 utkání vypomoci prvoligovým Litoměřicím.

Úvod ročníku 2013/2014 Forman propásl kvůli zranění, naskočil poprvé až ve třináctém kole proti Pardubicím. Ve 34 zápasech nasbíral důrazný bojovník osm kanadských bodů a také 40 trestných minut. Ve vyřazovacích bojích nakonec našel své místo ve formaci důrazných mladíků s Danielem Přibylem a Janem Buchtelem, když přidal dalších šest bodů. Zranění zbrzdilo Formana i v následující sezoně, kdy stihl v základní části odehrát 36 zápasů a dalších deset přidal v play off. Připsal si celkem 20 kanadských bodů, v roli "zlého muže" týmu několik vyhraných potyček včetně vítězství v bitce s Josefem Vašíčkem a také nejhezčí gól sezony, kterým fanoušci v hlasování zvolili jeho trefu na ledě Komety Brno.

Ročník 2015/2016 byl pro Miroslava Formana výborný. Po základní části měl na kontě osmadvacet kanadských bodů za jedenáct branek a sedm gólových asistencí. I v play off potvrdil svoji formu, když se do sítě soupeřů trefil hned šestkrát a sedmkrát přihrával. Svým bodovým činem tak pomohl Spartě k zisku stříbrných medailí. V ročníku 2016/2017 sparťané skončili již ve čtvrtfinále, Forman si připsal velmi slušných 26 kanadských bodů v základní části a v play off přidal dvě asistence. V následující sezoně opět vylepšil svůj nejlepší výsledek, když v 51 utkáních základní části nasbíral 32 kanadských bodů.

V sezoně 2018/2019 odehrál o tři utkání méně, ale i přesto byl jednou z hlavních postav sparťanského týmu. O rok později Miroslav Forman odehrál bezmála padesát utkání v základní části, ve kterých se blýskl dvaatřiceti body. V klubu zůstal i nadále a na podzim 2020 odstartoval svoji jedenáctou sezonu ve sparťanském A-týmu. Ta se Formanovi nevyvíjela příliš dobře. Sparťanský odchovanec zapsal v prvních 25 zápasech pouhých 12 bodů a po vzájemné dohodě šel na hostování do Českých Budějovic. Forman na jihu Čech restartoval své výkony a pomohl Motoru v osmnácti duelech skvělými patnácti body. V závěru sezony se vrátil zpět do mateřského klubu, se kterým vybojoval cenné bronzové medaile.

Sezona 2021/2022 byla pro Formana znovu vcelku povedená, když zaznamenal 23 bodů za dvanáct branek a jedenáct asistencí. Zkušený útočník pomohl svému týmu i ve vyřazovací části, kde dvakrát mířil do černého a šestkrát figuroval u dalších sparťanských gólů z pozice nahrávače. Forman tak rozšířil svou medailovou sbírku, když si po stříbrném úspěchu v roce 2016 a bronzu z let 2014 a 2021 vystavil do vitríny další cenný kov, znovu stříbro. A ještě jedna významná událost: 9. ledna 2022 v domácím utkání proti Českým Budějovicím obdržel z rukou sportovního manažera a zároveň bývalého spoluhráče Jaroslava Hlinky památeční plaketu s číslem 500, která odkazuje na počet odehraných zápasů v dresu Sparty. V závěru sezony navíc fanoušky potěšila zpráva, když sportovní úsek oznámil, že Forman bude pokračovat ve Spartě i v další sezoně.

Miroslav Forman zůstal klubu dále věrný a oproti předešlé sezoně dokonce zaznamenal o tři body více. V základní části vinou drobných zranění vynechal dvanáct zápasů, v play off poté chyběl jen jednou. Poctivý pracant, kterého chce mít v týmu snad každý trenér, nastřádal v celé sezoně slušných 26 bodů. Sparťanský odchovanec nastřílel celkem jedenáct gólů, ke kterým přidal ještě dalších patnáct asistencí. V sezoně prožil i jeden významný milník, když 25. ledna 2023 v domácím utkání věnované tradičnímu dobročinnému projektu Sparta vzdává hold zaznamenal jednu asistenci, která byla pro něj jubilejním 300. bodem v Tipsport extralize.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila