6. 8. 2009 Lucie Strouhová

Zbyněk Hrdel bojuje o sestavu, Plzni vstřelil vítězný gól

Druhé utkání, druhé vítězství. Tentokrát jej řídili mladí hokejisté, kteří nemají místo v sestavě bronzového týmu uplynulé sezóny jisté. Vítěznou branku vstřelil Plzni Zbyněk Hrdel, jenž se připravuje na důležitou sezónu.

Proti Plzni nastoupila Sparta v úvodním střetnutí Tipsport Hockey Cupu s mnoha juniory v sestavě. Ti se však soupeře nezalekli a podali soustředěný výkon. Odměnou jim bylo vítězství a čisté konto gólmana Přikryla. Ke spokojenosti však mladíci mají daleko. „Je to druhý zápas, teprve se sehráváme. Ještě je to tvrdé a upracované, postupně se do toho budeme dostávat. Každopádně výhra nás však těší a doufáme, že budeme takto pokračovat,“ řekl Zbyněk Hrdel.

Právě čtyřiadvacetiletý útočník Pražanů otevřel ve druhé třetině skóre zápasu. Nakonec se jeho úder z osmadvacáté minuty ukázal být vítězným. „Koreis výborně zahrál v oslabení u mantinelu, vybojoval puk a naznačil střelu. Brankář zareagoval a já měl před sebou po přihrávce prázdnou branku,“ děkoval na dálku spoluhráči vytáhlý útočník.

Zbyněk Hrdel
Právě s Koreisem tvoří Hrdel novou dvojici, po svém boku odehráli utkání s Berounem a rovněž proti Plzni byli na ledě vidět. „Už vloni jsme takto chvíli hráli, jsme na sebe zvyklí a máme podobný styl. Víme, co od sebe můžeme očekávat. Ovšem nic není definitivního, trenér zkouší různé varianty a hledá optimální složení,“ prozrazuje forvard, jenž v loňském ročníku v základní části nebodoval a v play off si připsal dvě asistence.

„Loňská sezóna byla z mé strany nic moc, laboroval jsem s nějakými zraněními a předtím jsem působil šest let v zahraničí, chvíli trvalo než jsem si zpátky přivykl,“ připomíná Hrdel svou dlouhou zámořskou štaci na kterou se vydal ze sparťanského dorostu. Nyní by chtěl výkonnostně vyrůst a být platným článkem prvního mužstva Sparty. „Místo nemá nikdo jistý, každý si hraje o fleka a nutí nás to do každého zápasu jít na plno,“ říká.

Právě maximální nasazení od mladých hráčů vyžaduje rovněž hlavní kouč Hynek. „Chce abychom do zápasu dali to, co se snažíme od prvního tréninku nacvičovat. Máme hodně prostoru, jindy se nemůžeme ukázat tolik jako v přípravném období. Zároveň získáváme zkušenosti,“ těší rodáka z Milevska závěrem.