6. 8. 2009 Lucie Strouhová

Nejsem a nikdy jsem nebyl bodový hráč, říká Hromas

V mužstvu Sparty platí za bourače, přesto v letním období prokazuje i svou méně obvyklou stránku. Tvrdý útočník Karel Hromas ve dvou přípravných duelech nasbíral dva body za branku a asistenci, formu však před nadcházejícím ročníkem necítí.

Zanedlouho načne ve sparťanském dresu svou čtvrtou sezónu, přesto je často opomíjeným hráčem. Karel Hromas má za úkol spíše černou práci a post bránícího útočníka. Na listině střelců či asistentů figuruje sporadicky, avšak letos v létě prokazuje, že se dokáže nachomýtnout i u brankové situace. Ve dvou zápasech nastřádal dva body. „Nikdy jsem nebyl bodový hráč, spíše se ode mě puky náhodně odrážejí,“ směje se robustní útočník.

Karel Hromas

V zápase s Plzní mohl vítězně zvedat ruce nad hlavu vícekrát, nakonec ale zůstalo u jediného zásahu do černého. „Výborný s Látalem mi párkrát parádně předložili puky, ale nevyšlo to. Jsem rád i za jednu branku, vždyť stále jde jen o přípravu,“ mávl rukou nad nezdařenými pokusy Hromas.

Právě třiadvacetiletý hokejista dostává na ledě dostatek prostoru, služebně patří mezi starší mladíky, kteří se prohánějí po ledě s rudým „S“ na hrudi. „Jsem stále rád za každou šanci, snažím se podat maximální výkon,“ děkuje na dálku berounský odchovanec.

Hromas je jako většina hokejistů rád, že má mužstvo za sebou neoblíbenou letní dřinu a může se sklouznout na ledě. Přípravné zápasy jsou tak vítaným zpestřením. „Trénoval jsem měsíc, měl jsem zdravotní problémy. To co jsem ale stihl, bylo náročné. Těšili jsme se na led, ale i tam dostáváme pořádně zabrat. K létu to ale patří, musíme nabrat objem a připravit se, aby nám neujel vlak,“ směje se draftovaný útočník.

Dalším soupeřem bude Pražanům v úterý českobudějovický celek, Tipsport Hockey Cup tak odkrojí další krajíc. „Chceme znovu vyhrát. A v samotném turnaji dojít do finále, a tam uspět,“ hlásí odvážně Hromas.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila