30. 12. 2009 Lucie Strouhová

V přesilovkách máme obrovské problémy, ví Hanzlík

Zápas v Litvínově se zařadil mezi další ze série neúspěšných. Sparta se v průběžném pořadí propadá tabulkou níže a nadcházející začátek roku 2010 bude pro Volkovy svěřence nesmírně náročný. To si uvědomuje také Jan Hanzlík, jenž byl na severu Čech u všeho podstatného.

Po zisku dvou bodů v dalekém Třinci jeli Pražané do Litvínova se smělými cíly. Ve veledůležitém zápase o pomyslných šest bodů ale ztratili hubený náskok a gólem Reichela čtyřiadvacet vteřin před koncem odjeli poraženi. „Pokazili jsme si to sami. Chtěli jsme hrát jako v Třinci ze zajištěné obrany, na jednu branku se ale bohužel vyhrávat nedá. Tým má potenciál na to dávat každý zápas minimálně tři branky,“ zlobil se po utkání zadák Hanzlík.

Sparta ještě po dvou třetinách vedla na ledě do té doby jedenáctého celku tabulky o jednu branku, podobně jako ve Slezku však nejchudší možný náskok nedokázala udržet. „Zápas se lámal, když Litvínov dostal možnost trestného střílení,“ věděl ihned dlouhovlasý mušketýr. Právě Hanzlík byl celé situaci ze třetí třetiny nejblíže.

„Toňák mi v přesilové hře dával přihrávku na modrou čáru, puk mi skočil, což se stane. Jenže jsem byl otočený zády a najednou se vyřítil Vopat, kterého už jsem nedojel. Musel jsem faulovat, což by se samozřejmě stávat nemělo,“ kál se sedmadvacetiletý hokejista.

V tu chvíli však ještě nic ztraceno nebylo, brankář Přikryl chytal další vynikající utkání a mužstvo podržel i v tento náročný moment. „Bingo výborně nájezd chytil, ale od tohoto okamžiku jsme začali hrát ustrašeně. Ani ne dozadu, ani ne dopředu, prostě nějaký hokejový paskvil,“ pokrčil bezmocně rameny.

Početní výhoda Sparty pokračovala i nadále, jenže skončila nejhorším možným způsobem. V oslabení udeřil Litvínov a vyrovnal. Pražanům se tato situace nepřihodila v právě probíhající sezóně zdaleka poprvé. „Máme v přesilovce obrovské problémy. Máme ale hráče, včetně mě, kteří jsou povinni je zahrát lépe. Nezříkám se zodpovědnosti, chodí nás na přesilové hry devět a musíme v nich rozhodovat zápasy. Nedá se nic dělat, ale v každém zápase musíme nějakou přesilovku zkrátka využít,“ uvědomuje si Hanzlík.

Ztráta tří bodů znamená pro Volkovi svěřence propad na devátou příčku tabulky, kde stráví zbytek roku 2009. Od jedenáctého místa nezaručující účast ani v předkole play off je dělí pouhé dva body. Nový rok tak bude pro Spartu nesmírně náročný. „Pořád je náš cíl být do šestého místa. Jeden zápas skončil, zabalíme se a odjedeme. Leden je pro nás klíčový měsíc. Do konce zbývá už jen pár zápasů, navíc od patnáctého máme nahuštěný program, kdy sehrajeme spoustu zápasů v krátkém časovém sledu. Tam se to bude definitivně lámat. Pokud se to nezlomí v lednu, pak už se musí něco stát,“ upozorňuje třetí nejproduktivnější zadák.

„Ale máme se od čeho odrazit. Už v Třinci jsme začali hrát dobře dozadu, výborně chytá Bingo a teď už musíme akorát začít dávat více branek,“ zná recept na úspěch závěrem.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!