10. 1. 2010 Strouhová Lucie

Trenér Jelínek soupeře přemotivoval, myslí si Látal

Ve třetí lajně platí za mladou naději, která má oživit hru. Talent Martin Látal v utkání s Plzní pomohl týmu asistencí na jednu z branek Ručinského. V sezóně si tak připsal na své konto pátý bod.

Parádní podívanou se smutným koncem zažili příznivci Holečovických. Utkání s Plzní nabídlo vše, čím se moderní hokej může chlubit. Rychlý hokej, spoustu branek, hattrick domácího borce či nespočet ran a potyček. Zkrátka přijela Plzeň. „Plzeň hraje důrazný a přímočarý hokej, trenér Jelínek navíc dnes soupeře trochu přemotivoval, takže byli vyhecovaní více než obvykle,“ souhlasil Látal junior.

Martin Látal

Utkání tak nechyběly emoce a tribuny bouřily. Domácí se dostali do vedení již o dvě branky, na kterém se podílel asistencí rovněž Martin Látal. „Od Tomáše Netíka už začala pohledná akce, dával mi to krosovou přihrávkou. Nemohl jsem střílet, snažil jsem se rychle z jedničky najít Martina, který šel dobře do branky. Vyšlo to, byl to Růči zápas,“ pochvaloval spoluhráče jednadvacetiletý hokejista.

Látal nastupuje v lajně právě s olympijským vítězem a trojici doplňuje Jakub Langhammer. Trenéři se od nového roku snaží zkušené dvojice doplnit mladým dravcem. „Růča je hodně bruslivej, podobně jako já. Mozek lajny je ale Kuba Langhammer, který zakládá útoky a posílá nám přihrávky. Nehrajeme spolu vůbec špatně, akorát bychom měli více bodovat. Když jsme spolu hráli na začátku sezóny, byli jsme produktivnější,“ uvědomuje si.

Více příležitostí dostal Látal právě v utkání s Plzní, tentokrát se objevil také v přesilových hrách, které obvykle patří zkušenějším borcům. „Určitě jsem rád za každou příležitost. Když se někdo zraní, přichází šance pro mě, za což jsem samozřejmě vděčný. Vždycky to může být ale lepší,“ říká s nadhledem.

Na konci utkání už ale mladičký Látal nehrál, do hry se dostal po dlouhých minutách na lavici až v nastaveném čase. „Trenéři postavili kluky obranáře, aby zabetonovali hřiště a uhlídali jsme výsledek. Zase jsme to ale nezvládli a po održeném puku náhodně inkasovali. Už jsem sklopil hlavu, ale stal se malý zázrak a ještě jsme vyrovnali,“ oddychl si hráč, jenž pochází z Olomouce.

Spokojený však syn sportovního manažera nakonec být mohl, bod proti vedoucímu celku soutěže Pražané brali. „Měli jsme sérii porážek, která nás srazila dolů, takže teď musíme být rádi za každý bod. Dali jsme do toho všechno a chtěli jsme vyhrát i třetí zápas v řadě, soupeř měl ale více štěstí,“ prohodil závěrem.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!