10. 1. 2010 Tereza Velikovská

Špatná oslabení nás stála tři body, litoval Ručinský

V zápase s Plzní se střelecky probudil Martin Ručinský, který si připsal hattrick. Na vítězství to nakonec nestačilo, Sparta i přes výborný výkon získala pouze bod po výsledku 4:5 v prodloužení.

Mezi střelce se sice jako první zapsal plzeňský Vampola, pak už ale začal úřadovat Ručinský. Nejprve dostal ve 14. minutě přesnou nahrávku zpoza brány od Davida Výborného a nikým nekrytý překonal Pöpperleho, poté zakončoval v 17. minutě rychlou akci s Netíkem a Látalem. „Byl to zápas, kdy mi tam víceméně všechno spadlo. Navíc jsem na první gól dostal nádhernou přihrávku od Davida Výborného, měl jsem před sebou skoro odkrytou bránu. Na druhý gól mi krásně nahrál Martin Látal. Byl jsem v pravý čas na pravém místě a dostal jsem výborné přihrávky,“ pochvaloval si střelec spoluhráče.

Martin Ručinský

Třetí branku přidal ve druhé třetině, kdy se dobře zorientoval ve skrumáži před brankou a v závěru čtyřminutové početní výhody zvýšil na 3:1. „Třetí gól byl z přesilovky, byly tam asi tři nebo čtyři dorážky a nakonec tam puk proklouznul,“ popisoval Ručinský třetí zásah do plzeňské sítě. „Byl to pro nás důležitý gól, protože jsme se dostali na koně a odskočili na 3:1. V tu chvíli jsem si myslel, že už bychom zápas mohli dotáhnout, protože jsme na tom byli dobře.“

Hosté se ale nevzdali a nepříznivý stav dokázali v přesilových hrách otočit. Ve druhé třetině stihnul snížit na rozdíl jediné branky Benda, ve třetím dějství se trefili Scofield a Adamský. V poslední minutě zachraňoval bod pro domácí Netík, který vyrovnal na 4:4. „Zápas jsme měli výborně rozehraný, vedli jsme 3:1. Bohužel jsme se kvůli našim vyloučením znovu dostali do čtyř. Poslední dva zápasy hrajeme oslabení špatně, v Budějovicích jsme dostali tři góly, dnes znovu. Je to momentálně náš kámen úrazu. Tři body by byly samozřejmě milé, ale nakonec můžeme být rádi za bod, že jsme dali branku těsně před koncem,“ litoval Ručinský ztraceného vedení.

Zápas byl zejména ve druhé třetině velmi vyostřený, nebyla nouze o šarvátky a tvrdé zákroky. Utkání nedohráli zranění sparťané Černošek a Langhammer. Počet trestů se nakonec zastavil na 12 na straně domácích a 14 u hostů. Zkušený útočník to ale bral s klidem: „Je to hokej, nehrajeme šachy a nějaké střety v zápase vždy jsou. Byl tam jeden zákrok na Lanýže, kde byl podle mě loket. To byl jediný zákrok za hranicí regulérnosti. Zápas to byl samozřejmě vyhrocený, Plzeň je první a my jsme potřebovali body.“

V prodloužení vystřelil druhý bod pro hosty Vlasák. „Plzeň hraje výborně, mají čtyři vyrovnané lajny. Dnes byl zápas rozehraný tak, že jsme klidně mohli vyhrát. Dokazuje to, že liga je opravdu vyrovnaná. Jedeme dál, v pátek máme Vítkovice. Musíme vyhrát,“ shrnul situaci nejproduktivnější hráč utkání.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!