30. 11. 2021 Petr Pavlík

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Útočník JAKUB STRNAD se v duelu proti Karlovým Varům gólově prosadil ve druhé třetině, když zároveň zaznamenal svou premiérovou branku v dresu Sparty. „Za svůj první gól jsem moc rád, nervozita ze mě hned spadla. Musíme pokračovat dál,“ vyhlíží další zápasy úspěšný střelec.

Proti Karlovým Varům i přes ztracený dvoubrankový náskok vezeme cenné dva body, jsi spokojený?
Máme za sebou náročný zápas, který jsme nakonec zvládli vyhrát. Jsme rádi, že zůstáváme na vítězné vlně.

V utkání jsi zaznamenal vůbec první gól za Spartu. Byla to pro tebe velká úleva?
Ano. Za svůj první gól jsem moc rád, nervozita ze mě hned spadla. Musíme pokračovat dál.

Jak bys popsal celou gólovou situaci?
Vypíchli jsme kotouč na modré čáře a Kuba Konečný mě vzápětí poslal do nájezdu. Ujel jsem soupeřově obraně, snažil jsem se jednoduše zakončit. Jsem rád, že se mi konečně povedlo dát gól za Spartu.

Přitom gólů mohlo být více, jelikož jsi měl ještě jednu velkou šanci.
Spoluhráči mě výborně našli před brankou, ale já bohužel minul. Sám jsem byl překvapený, že kotouč neskončil v brance. Byla to moje chyba, určitě jsem měl zakončit lépe. O to víc jsem rád, že v další akci jsem se už nemýlil.

Soupeř ve třetí třetině vyrovnal dvěma rychlými góly. Co se stalo?
Od poloviny zápasu jsme byli pasivní, čekali jsme, co soupeř udělá, což se nám hned vymstilo. Dvě tečované střely nám propadly do branky a skóre bylo vyrovnané. Jsem ale rád, že jsme i přesto zvládli utkání vyhrát. Takový zápas nás určitě posune.

Aktuálně jsme vyhráli už potřetí v řadě. Cítíš, že mužstvu stoupá sebevědomí?
Rozhodně. Sebevědomí celého týmu jde postupně nahoru. Věřím, že budeme pokračovat dál. Snad se udržíme na vítězné vlně co nejdéle.