25. 11. 2012 Jiří Liebreich

Střelec Ton: Já i tým jsme na vítězné vlně

P a r d u b i c e - Třetí výhra z venkovních kluzištích v řadě, pro Petra Tona znamenal výjezd do Pardubic navíc navýšení bodového konta o další tři body (1+2). Na výhře 4:2 z města perníkářů se podílel podílem královským a pomohl Spartě k obratu skóre. O dalších důležitých bodech z venku smýšlí takto: "Na týmu je vidět síla, já věřím, že se vracíme k výkonům z loňské sezony," dodává s optimismem.

Petře pro vás je to pátá výhra z posledních šesti utkání, kde hledat příčiny této formy?
Příčiny hledám v týmovém pojetí, také ale u defenzivy. Myslím si, že můžeme hodně vděčit Michalovi Neuvirthovi, zápasy jsou vyrovnané a rozhodují maličkosti. Dnes jsme sehráli velmi slušně přesilové hry, skórovali jsme a to nám velmi pomohlo.

Petr Ton

Pomáhá vám i psychika, věříte si více?
Když budu mluvit za sebe, tak když přijde takováhle změna u postu trenéra, tak si z celé věci beru to lepší, to pozitivní. Když vyhrajeme dvě tři utkání, tak se hraje každému hned lépe. Já jsem za to jedině rád, sezona je dlouhá. Já jsem teď na vítězné vlně, když se hráči daří a boduje, tak je to pro něj jenom to nejlepší.

Hrajete s Dominikem Pacovským, jaké to je? Radíte mu, přeci jen patříte ke zkušeným hráčům…
Já jsem si ho trošku vyžádal. My jsme spolu hráli loni, ne všechny zápasy jsem hrál s Petrem Tenkrátem. Hráli jsme s Máriem Bližňákem. Je to hráč, který na ledě hraje podobně jako já. Výborně bruslí, je šikovnej. Já jsem za naší spolupráci jenom rád, i když je pravda, že má trenér trochu obavy z jeho hry dozadu. Já ale radši budu hrát 2:2, než 0:0, je to hra pro lidi.

První třetina zřejmě nebyla ideální, zbytek utkání ale byl ve vaší režii, co se změnilo?
Není příjemné, když inkasujete z první střely na branku už ve druhé minutě. Pak ale přišly pasáže, kdy měly Pardubice více ze hry. Letos jsme prohráli hodně zápasů venku o gól, často jsme inkasovali těsně před koncem. Do zápasů proto chodíme s pokorou a vycházíme z obrany. Ne pokaždé se nám daří, dnes ale po vyrovnání na 1:1 jsme ukázali sílu týmu. Je to ve hlavách, bylo vidět, že i soupeř dělá chyby, která jsme dříve dělali my. Oni dnes nepotrestali naše chyby, my naopak ty jejich ano. Na šance to dnes bylo vyrovnané, nás ale podržel brankář. Liga je vyrovnaná, rozhodují maličkosti. Dnes nám Michal Neuvirth hodně pomohl.

Jak jste viděl vy situaci ohledně vyloučení Fostera z utkání? Jak ovlivnila následná neproměněná a velmi nepovedená pětiminutová přesilovka domácích?
To jsou ty momenty, kdy se ta pověstná miska na vahách přehoupává na jednu či druhou stranu. My se cítíme hodně poškození. Hráč byl skloněný, Alex si vůbec nevyskočil. Trefil ho, podle mě zcela čistě. Nedá se ale nic dělat, člověk se musí namotivovat na oslabení. Třešničkou na dortu byl gól ve vlastním oslabení, který našemu týmu vlil krev do žil o to víc. Pro domácí to bylo hodně těžké a pro zápas kličové.

Cítíte z týmu, že se přibližuje loňským výkonům a že se bude pozice v tabulce zlepšovat?
Přesně jak říkáte. Já jsem o tom přesvědčený. Já dokonce musím být přesvědčený, protože kdybych nebyl, tak bych to mohl rovnou zabalit, odevzdat a nechat hokeje. Já jsem ale přesvědčen, že nám změna trenéra pomohla a že současný tým jede. Věci, které nám trenér vštipuje nám velmi pomáhají. Tým je dobře poskládaný, filozofie a hra se daří. Naše výsledky se lepší, to nám pomáhá do dalších utkání. Brankář nás drží, my poté plníme pokyny trenéra lépe. Střední pásmo jsme bránili ve druhé třetině o hodně lépe, Pardubice se do nás tlačili. Myslím, že naše síla je v rychlých protiútocích. Já mám rád rychlý bruslivý hokej nahoru dolů. Dneska jsme navíc využili dvě přesilovky, což byly podstatné momenty.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!