26. 11. 2012 Robin Mana

Sičák: Výher bude potřeba ještě hodně

P a r d u b i c e - Po téměř dvou měsících se vrátil na místo činu a byl to návrat úspěšný. Obránce VLADIMÍR SIČÁK pomohl Spartě k zisku tří bodů proti svému bývalému zaměstnavateli, a Pražané opustili pásmo play-out. Zkušený bek přesto optimismus mírní...

Vladimíre, do Sparty jste přišel právě z Pardubic, byl pro Vás dnešní zápas proto něčím speciální?
Žádné zvláštní pocity jsem neprožíval. Hraju teď za Spartu a chtěl jsem udělat maximum pro to, abychom tady uspěli. To se podařilo a doufám, že ve vítězné šňůře budeme pokračovat co nejdéle.

Co jste si v první přestávce v kabině se spoluhráči a trenéry řekli? Hra Sparty šla totiž od druhé třetiny rapidně nahoru…
Trenér nám v první pauze říkal, že jsme si asi přijeli zahrát a ne hrát hokej. Neustále jsme zbytečně kombinovali a ztráceli puky, naopak oni hráli jednoduše a byli mnohem nebezpečnější. Od druhé třetiny jsme však zlepšili defenzivu, hru taky zjednodušili a výsledek se dostavil.

Vladimír Sičák

Petr Gřegořek inkasoval úder v jednom ze soubojů a z ledu odjížděl hodně otřesen. Máte zprávy, jestli je zdravotně v pořádku?
Musím přiznat, že jsem ten zákrok nesledoval. Vím akorát, že jsem následně střídal místo něj, ale jinak žádné bližší zprávy nemám.

Vrátil bych se ještě k vyloučení Alexe Fostera do konce utkání, které rozhodčí původně vůbec nesignalizovali, po několika minutách ale obrátili. Jak jste tu situaci viděl Vy?
To je hodně zajímavé, protože všichni čtyři rozhodčí říkali, že to neviděli, takže vůbec nechápu, že Alex nakonec inkasoval trest pět plus do konce. Myslím, že to spíš byla nepozornost jejich hráče, kluci dokonce říkali, že to byl naopak krásný zákrok a nominovali by ho na hit měsíce.

Klíčový moment zápasu byla podle Vás právě ona ubráněná pětiminutovka, kdy jste Pardubice skutečně k ničemu nepustili?
Stoprocentně, navíc když potom v dalším oslabení vstřelíte gól a ještě tři vteřiny před koncem třetiny, to nalomí každého. Hrát pak už museli oni a my jsme jen čekali na své příležitosti, které přišly…

Sparta vyhrála poprvé v sezoně tři zápasy za sebou a navíc se jí začíná stabilně dařit i venku. V kabině je určitě cítit větší pohoda…
Je to lepší, ale já bych trošku ten optimismus brzdil. Samozřejmě když se vyhrává, je vždycky pohoda. Ale i když ty výhry teď pro nás znamenají hodně, při pohledu na tabulku musíme uznat, že jich potřebujeme ještě hodně, abychom to někam dotáhli a dostali Spartu tam, kam patří.

Dnešní výkon Michala Neuvirtha opět asi nepotřebuje obsáhlejší komentář…
Michal chytá úžasně. Za tu dobu co jsem tady si nevybavuju, že by měl špatný zápas. Pro nás je to super hrát s takovým gólmanem v zádech. Je z něj cítit obrovská jistota a my víme, že když něco pokazíme, můžeme se spolehnout, že on to pochytá.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede