17. 7. 2022 Daniel Ryl

Sparťané na kempech NHL: dřina i vítězný turnaj

Suchá letní příprava jde do finiše, sparťanští mladíci si ji navíc zpestřili zámořskou vložkou. Obránce Michael Krutil a útočník Jakub Konečný se zúčastnili development kempů klubů NHL, v celkovém výběru však figurovali i další Češi se sparťanskou minulostí!

Development kempy NHL ještě nejsou tradičními kempy, kde se schází kompletní mužstvo s největšími hvězdami, ale rozhodně se nejedná o žádný výlet či tábor. Kluby si chtějí hezky zblízka zkontrolovat posun svých mladíků, na které mají práva, nebo je zaujali svými výkony.

Mladíky tak čekaly dny fyzické dřiny, hokeje a simulovaných zápasů mezi sebou. V zámoří dřelo celkem 23 českých hokejistů, mezi kterými nechyběli ani dva sparťané.

V Chicagu byl pro změnu jediným českým zástupcem obránce Michael Krutil, jenž se do našeho týmu vrátil před aktuální sezonou, ale jeho práva pro zámoří stále vlastní Blackhawks.

MICHAEL KRUTIL V CHICAGU ZAUJAL SVOU SILOU

Útočník Jakub Konečný byl součástí nejpočetnější české kolonie v Buffalu, kde se mimo jiné potkal také s Lukášem Rouskem, jenž po zdravotních lapáliích může zabojovat i o místo v prvním týmu Sabres.

Oba čeští útočníci se spolu potkali v jednom týmu při turnaji ve formátu 3 proti 3, přičemž jejich "Team Perreault" slavil celkové vítězství po finálovém triumfu 4:2 nad mužstvem Owena Powera - loňské jedničky draftu, mistra světa a vycházející hvězdy NHL.

JAKUB KONEČNÝ A LUKÁŠ ROUSEK OVLÁDLI TURNAJ SABRES

Tím však sparťanská stopa rozhodně neskončila. Obránce Tomáš Hamara, syn exsparťanského asistenta trenéra, v Holešovicích vyrůstal a z dorostu odešel do finské Tappary. V ní se propracoval mezi tahouny juniorky, ale v uplynulé sezoně si připsal také 24 startů za áčko.

Skvělé výkony vynesly reprezentačnímu obránci zájem Ottawy, která ho letos draftovala jako 87. hráče v pořadí a okamžitě mu dala nováčkovskou smlouvu.

Ve Washingtonu bojoval o šanci obránce Martin Hugo Haš, jenž působil ve sparťanské mládeži a v dorosteneckém věku odešel sbírat zkušenosti do Finska. V uplynulé sezoně však působil v kanadské QMJHL a nebylo by překvapením, kdyby dostal šanci minimálně na farmě Capitals.

Pozorné fanoušky možná překvapí, proč na kempech chyběl čerstvě draftovaný Petr Hauser. Sparťanský útočník kemp New Jersey vynechal, protože bojuje o nominaci na srpnový světový šampionát do 20 let.

HAUSER: DRAFT? ŠTĚSTÍM JSEM NEVĚDĚL, CO DĚLAT!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru