5. 1. 2019 Petr Pavlík

Sparťané míří ven. Vyloupí olomouckou baštu?

Sparťanský celek nevstoupil do nového roku úspěšně, nyní bude mít šanci na reparát. Svěřenci kouče Uweho Kruppa odehráli tři domácí zápasy v řadě, nyní se opět vydají na venkovní kluziště, tentokrát do Olomouce. V této moravské metropoli sparťané drží sérii čtyř vítězství v řadě. Utkání, v němž získané body mohou oba celky katapultovat znovu na vyšší pozice v extraligové tabulce, startuje na Zimním stadionu v Olomouci v 17.00 hodin.

Pražané míří po domácí sérii opět ven

Sparťané neprožívají v posledních týdnech dobré období, jelikož se nacházejí až na desátém místě v tabulce. Nepříjemný pád až na poslední postupové místo zapříčinily především nezdary v posledních zápasech. Velkým strašákem pro sparťanské střelce jsou přesilové hry, ve kterých se jim v posledních utkáních nedaří skórovat. 

Všichni z nás věří v to, že jsme dobrý tým, který dokáže vyhrávat. V zápase s Chomutovem kluci tvrdě dřeli, dokázali vyrovnat, ale kýžená odměna v podobě bodů nepřišla.
trenér Uwe Krupp

Pražany zdobí tuto sezonu úspěšná bilance na venkovních kluzištích, kde získali 25 bodů. To je nejvíce ze všech týmů Tipsport extraligy. A to i přesto, že z posledních tří venkovních utkání body nepřivezli. Ze série tří domácích utkání na přelomu roku získala Sparta jednu výhru, když do Prahy dorazila Mladá Boleslav namlsaná postupně čtyřmi cennými výhrami v předešlých duelech. Sparťané naopak chtěli odčinit zaváhání s Pardubicemi, a to se jim nakonec povedlo. Urputná bitva o každý centimetr ledu nabídla pouze jeden gól, o který se postaral ve třetí třetině před brankou aktivní Lukáš Klimek. Poté ale přišla těsná prohra s Chomutovem.


Olomouc v. Sparta řečí čísel:


Hanáci v prosinci zabrzdili, vítězné tažení skončilo

Olomoucká eskadra zažila od čtvrtého listopadu do sedmého prosince jedno z nejplodnějších období za dob v extralize. Svěřenci Jana Tomajka zvítězili devětkrát z deseti zápasů, což je suverénně jejich nejdelší šňůra vítězství v této sezoně. Olomouckým se podařilo skolit několik soupeřů včetně Brna nebo Třince.

V prosinci se však Hanákům přestalo dařit a olomoucká parta najednou nebyla v ideálním rozpoložení jako předtím. Moravané klopýtli v posledních šesti zápasech hned pětkrát, avšak svou pozici v elitní desítce mají zajištěnou. V posledním kole navíc uzmuli velmi cennou výhru v Litvínově, kde už v průběhu třetí třetiny vedli zaslouženě o tři branky. Definitivní razítko na olomoucký triumf  v tomto zápase stvrdil zadák David Škůrek, jenž trefou do prázdné branky zpečetil výhru svého týmu. Olomoučtí tímto přerušili sérii pěti porážek v řadě.


Vzájemné duely v této sezoně? Bilance je vyrovnaná 1:1

Sparta se s Olomoucí v této sezoně potkala již dvakrát, pokaždé však na jiném ledě. První vzájemný duel se odehrál v rámci sedmého kola nejprve na Moravě, kde Sparta naposledy prohrála v září roku 2016. Od té doby dokázala olomouckou arénu vyloupit třikrát v řadě. Místní formu také potvrdila i v prvním vzájemném měření sil, když vyhrála zejména po vydařené třetí třetině 4:2. Odveta v Praze byla však už úplně jiná podívaná. Hanáci si ve vysočanské aréně doslova otevřeli střelnici a po desetigólové přestřelce uštědřili Spartě porážku 4:6.


Sestavy z posledního zápasu:

HC Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Škůrek, Staněk, Švrček, Ondrušek, Rutar – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – Burian, Strapáč, Holec – Kolouch, Nahodil, V. Tomeček – Laš, Skladaný, Mráz. Trenér: Jan Tomajko.

HC Sparta Praha: Machovský – Piskáček, Delisle, Blain, Pavelka, Dvořák, de la Rose, Kalina – Kudrna, Vrána, Buchtele – Forman, Klimek, Smejkal – Rousek, Pech, Pšenička – Beran, Sill, Jones. Trenér: Uwe Krupp.

×
Dnes v | Dor.
HC Energie Karlovy Vary
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek: Dobrý výkon, ale je co zlepšovat

SPA - VIT 5:3 - Výhra nad lídrem tabulky

Kořenář: Důležitá výhra, diváci byli skvělí!

SPA – PLZ 3:2 – Velká bitva pro sparťany