1. 2. 2020 Daniel Ryl

Sparta s novým koučem hostí Kometu

Konec základní části se blíží a sparťany čeká série pěti domácích duelů v řadě. Do nich půjdou s novým trenérem Miloslavem Hořavou, pod nímž budou chtít ukončit sérii čtyř porážek v řadě. K tomu potřebují v neděli 2. ledna zdolat silnou Kometu Brno, kterou přivítají od 16:00 hodin. Vstupenky jsou stále v prodeji, ale v O2 areně se bude opět útočit na hranici patnácti tisíc diváků.


Spartu přebírá Hořava, vrací se Pavelka

Největší změnou před nedělním utkáním proti Kometě je příchod nového trenéra Miloslava Hořavy, jenž se do Sparty vrací po necelých devíti letech. „Moc se těším na první zápas. Většinu svých angažmá jsem začínal během sezony, jsem na to připravený. Jsem moc rád, že jsem tady,“ přiznal v prvním rozhovoru, který si můžete přečíst v oficiální tiskové zprávě.

Asistentem zkušeného a uznávaného trenéra bude sportovní manažer Jaroslav Hlinka. Na střídačce se však bude pohybovat také sportovní ředitel Petr Ton. K dispozici už budou mít také zadáka Tomáše Pavelku, jenž ukončil hostování v Litvínově a vrátil se do našeho týmu.

Na tradiční nedělní doprovodný program se mohou těšit i nejmenší sparťani a sparťanky! Program začíná už ve 13:00 hodin v Galerii Harfa a fanoušci se mohou těšit na sparťanské kreslení, nafukovací hokejové hřiště i naše maskoty.

Kometa před play off zbrojila a měnila

V novém roce bylo v Brně rušno nejen na ledě, ale také v kancelářích. Už na konci roku došlo k zajímavý výměnám, na které navázalo vedení Komety v lednu, kdy poslalo do Vítkovic útočníka Jana Hruška a naopak získalo Šimona Stránského s Danielem Krenželokem. Tím však pohyb v kádru neskončil. Z hostování v Pardubicích se vrátil útočník Pavel Jenyš, zatímco střelce Rudolfa Červeného získali Jihomoravané z Hradce Králové.

Na východ Čech putoval pro změnu útočník Jakub Orsava, jenž odehrál ještě poslední utkání s Mladou Boleslaví. V něm Moravané díky trefě Petera Muellera třináct vteřin před koncem vybojovali bod a stejný hráč rozhodl o zisku druhého bodu v nájezdech. Na co si musí dát sparťané pozor? Vzhledem ke kvalitním jménům v kádru Komety nikoho nepřekvapí, že přesilovky (22,07 %) jsou čtvrté nejlepší v celé soutěži.

Tři zápasy, jedna výhra. Vyrovná Sparta bilanci?

Oba týmy se v tomto ročníku potkají už počtvrté. V prvním utkání na ledě Komety začali domácí bleskovým gólem Petra Holíka, na který navázal ještě Jan Hruška a sparťané museli skousnout porážku 0:2. V domácí listopadové odvetě však ukázali fantastický obrat, když prohrávali ještě deset minut před koncem o tři góly, ale třemi trefami v rozmezí 44 vteřin vyrovnali a patnáct vteřin před koncem rozhodl David Tomášek o výhře 5:4.

K poslednímu vzájemnému duelu nastoupily oba celky opět v Brně. Na Štěpána sledovala vyprodaná moravská aréna vyrovnaný boj, v němž oba týmy dokázaly smazat ztrátu, ale pak domácí odskočili na rozdíl dvou branek a náskok už si pohlídaly. Sparta i po dvou trefách Jana Hruška prohrála 3:5.

Víte, že...

Když přišel trenér Miloslav Hořava společně s Radimem Rulíkem do Sparty v říjnu 2010, v prvním utkání dokázali sparťané zdolat Plzeň 3:0. V základní sestavě tehdy nechyběl ani nynější sportovní ředitel Petr Ton, který však nebodoval.

Hituj! Skóruj! Blokuj!

Radegast index zóna hokejových bojovníků míří do O2 areny již v neděli 2. února při utkání proti Kometě. Chceš zažít na vlastní kůži tu pravou hokejovou hořkost? Vyzkoušej si, čemu všemu dokáží čelit naši obránci a probuď v sobě pravého bojovníka!

Čekají na tebe tato stanoviště:

Hitovací trenažér - Vyzkoušej si bodyček na vlastní kůži.

Střelba na bránu - Získej co nejvíce plusových bodů.

Virtuální realita - Vyzkoušej si ve virtuální realitě, jak se cítí naši hráči, když se přímo proti nim řítí soupeřova střela!

Radegast hořká výzva odvahy

Pro ty největší bojovníky z řad fanoušků je o 2. přestávce připravena hořká výzva odvahy! Pokud si chceš na vlastní kůži zažít adrenalin na ledě, tak běž a vyzkoušej si naše stanoviště a třeba právě ty půjdeš na led! Těšit se můžeš i na střelbu triček Radegast, a to přímo mezi fanoušky na tribuny.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hrabík: Musíme více chodit do branky

SPA - KOM 4:5sn - Nájezdové drama pro Kometu

Miroslav Forman prodloužil ve Spartě!

Chlapík: Nějakou kšiltovku si schovám