18. 1. 2013 Lucie Štěrbová

Sičák: Pár gólů a Liberec se úplně položil

P r a h a - Sparta nastřílela v posledních třech utkáních hned 23 branek. Tygři si jich pod Ještěd odvážejí osm, sami dali jen jeden. A u třech z nich byl Vladimír Sičák. Vlastně u čtyř. „U prvního libereckého gólu někdo špatně vystřídal, myslím, že jsem to byl dokonce i já,“ přiznal po utkání už s úsměvem, i když mu na začátku druhé části moc do smíchu nebylo.

Sparta doma soupeře v posledních kolech neporáží, ale deklasuje rozdílem třídy. I proti Liberci šla velmi rychle do dvoubrankového vedení. O to ale přišla čtyři vteřiny před první sirénou. Po špatném střídání Liberec snížil na 1:2 a v úvodu druhé části byl velmi nepříjemný. „Kdybychom nedostali tu branku, byli bychom absolutně spokojení,“ vykládal po utkání Sičák, který chybné střídání vzal na sebe.

Vladimír Sičák

„Dostat gól čtyři vteřiny před koncem třetiny, to by se stávat nemělo. Projevilo se to pak v druhé třetině, těch prvních pět šest minut nás Liberec docela tlačil, takže to zase tak jednoduché nebylo. Pak jsme ale dali pár gólů a oni se úplně položili,“ dodal obránce, který své zaváhání ve zbytku zápasu odčinil brankou a dvěma asistencemi. „ Přitom dneska jsme si mysleli, že budeme hrát na 1:0, maximálně na 2:0, moc jsme nevěřili v to, že dáme v dalším domácím zápase zase osm gólů, ale zase to tam napadalo,“ usmíval se.

Sparta ale měla situaci značně zjednodušenou výkonem liberecké obrany, ve které byly obrovské díry a která nechávala obrovský prostor k dorážení. Vladimír Sičák ale viděl úspěch i v něčem jiném: „Nesoustředili jsme se tak ani na jejich obranu, spíš na to, že jejich útočníci hodně vyjíždějí dopředu, snaží se pořád jezdit na bránu, což je někdy nebezpečný, ale dneska ne. Mají tam Nedvěda, který se pořád motá vepředu a nevrací se. Jindy je sice nebezpečný, ale dneska moc příležitostí neměl.“

Právě Nedvěd neudržel v závěru utkání nervy na uzdě a nasbíral během jediného střídání hned tři menší tresty za nedovolené zákroky a fauly. Nebáli se sparťané zbytečného zranění v závěru zápasu? „Když je člověk zkušený, tak se za takového stavu víc hlídá, vyhýbá se soubojům a snaží se zápas hlavně v klidu dohrát,“ vykládal Sičák.

Sparta se vysokou výhrou nad Libercem posunula do šestky, která zajišťuje přímý postup do play-off, Vladimír Sičák tohle umístění ale zatím nepřeceňuje. „Pořád koukáme spíš do zadu. A možná až v posledních pěti kolech budeme řešit to, abychom byli někde vepředu a nahoře. Pořád je to těsné a náš náskok na desátého zas tak veliký není,“ uzavřel.