13. 11. 2013 Tereza Velikovská, Daniel Ježek

Pech: Faul to nebyl, tak mi přišlo fér to říct

Do oficiálních statistik zápasu na ledě třineckých Ocelářů se útočník LUKÁŠ PECH zapsal přihrávkou na Kumstátův gól, který sparťané vstřelili ve vlastním oslabení. Do myslí hokejových fanoušků ovšem ještě mnohem víc ukázkovým gestem fair play. Rozhodčím se totiž jel po odpískaném zákroku na svou osobu přiznat, že škobrtl sám a faulován nebyl. „Když tam faul je, tak je. Teď nebyl, tak jsem to řekl,“ vysvětloval po zápase, který nakonec Holešovičtí prohráli v nájezdech.

Inkriminovaný moment nastal po devíti minutách první třetiny, když hráli sparťané po Piskáčkově faulu v oslabení. Pech se otáčel ve středním pásmu a po kontaktu s Jiřím Polanským upadl, rozhodčí přerušili hru a třineckého útočníka poslali na trestnou lavici za podražení. Po chvíli ho ovšem po Pechově intervenci povolali zpět na led.

„Já jsem jel pozadu a chtěl jsem dělat obrat, jenže jsem zajel do rýhy v ledu a už jsem padal. Pak jsem trefil Jirku Polanského, ale faul to prostě nebyl. On jel kolem mě a já už padal. Bohužel pro něj to rozhodčí pískli, tak jsem jim to jel říct. Řekl jsem to čárovému, ten mi řekl, ať to jdu říct hlavnímu,“ popisoval sparťanský útočník.

Lukáš Pech

Se svým parťákem Petrem Kumstátem už podobné gesto pamatují ze svého působení v Karlových Varech. „Zažil jsem to už ve Varech, kdy mohl jít soupeř do tří, ale Kumi se přiznal. Takže jsem to zažil přímo u spoluhráče a pak i při koukání na finále, kdy se přiznal Slovák z Plzně k teči puku,“ zavzpomínal. A od spoluhráčů se dočkal za svůj čin pochvaly: „Kluci mě pochválili, takže jim za to děkuju. Já to neřeším, snažím se hrát naplno. Když tam faul je, tak je. Teď nebyl, tak jsem to řekl.“

Zároveň ale třicetiletý forvard připustil, že ve vlastním oslabení to nebylo úplně jednoduché rozhodnutí. „Nebylo, ale přišlo mi to fér. Kontakt tam prostě nebyl. Věřil jsem, že to ubojujeme a góla nedostaneme. Kdybychom ho dostali, tak bych s tím už nic neudělal. Ale myslím si, že by mi to nikdo nevyčítal,“ věří Pech.

Sparťanská čtveřice se nakonec skutečně úspěšně ubránila a v závěru první dvacetiminutovky šli Holešovičtí v dalším oslabení dokonce do vedení. Martin Růžička poslal bekovi zpětnou nahrávku, kterou vystihl právě Pech a společně s Kumstátem ujel na branku Šimona Hrubce. „Bylo to po buly, jejich bek tam nějak propadl a já jsem šlapal dopředu. Kumi jel se mnou, takže jsem mu to zkusil dát a on to trefil na vyrážečku. Dobrý gól na 1:0, je škoda, že jsme to neudrželi,“ zalitoval.

Po Květoňově vyrovnání šla sice Sparta zásluhou Rolinkovy teče Piskáčkovy střely znovu do vedení, to ale opět neudržela a nakonec brala pouze bod po prohře v samostatných nájezdech. „Vzhledem k vývoji utkání je bod málo, protože jsme dvakrát vedli. Měli jsme plno šancí a bohužel jsme je nedali, stálo nás to zápas. Mrzí to, ale tak bod je také dobrý,“ shrnul Pech zápas, který ukončil osmizápasovou sparťanskou sérii výher.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Třetí posilou Sparty je Miikka Salomäki

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend