16. 5. 2024 Lucie Citterbartová

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest

V naší organizaci bude i nadále pokračovat dvacetiletý obránce Dominik Pavlák, jenž v uplynulé sezoně hrál převážně za bronzovou juniorku a Litoměřice, ale připsal si starty také za první tým Sparty. "Nejvíc rad mi dává Michal Kempný a jsou dobré. Skvělí jsou ale i Dave Němeček nebo Aaron Irving, se kterým jsem hrál v lajně. Každý mi radí," pochvaluje si přístup svých zkušenějších parťáků.

V sezoně sis zahrál za áčko, dostával prostor v Litoměřicích a získal bronz s juniorkou. Jsi spokojený?
Myslím, že tahle sezona pro mě byla odrazovým můstkem do těch následujících. Hrát za sparťanské áčko, i to v Litoměřicích, jsem si užil a mám pocit, že jsem podával i dobré výkony. Ke konci sezony jsem si teda bohužel zlomil palec, ale jinak to byla skvělá sezona.

Posunuly tě i rady zkušenějších parťáků z našeho áčka?
Kluci ve Spartě i v Litoměřicích mi poradili hodně věcí. Jak se mám zlepšit a hlavně vnímat samotnou hru, její systém. Myslím, že se mi zlepšilo také bruslení, ale chci na něm ještě více zapracovat.

Bylo náročné si zvykat na přesuny mezi třemi různými soutěžemi?
Hodně. Hlavně v přechodu z áčka do juniorky je velký rozdíl. Musíte zapadnout zpátky do systému týmu i celé extraligy, kterou juniorka hraje. Přechod z Litoměřic do áčka už tak náročný nebyl, jen mi přišlo, že s Litoměřicemi se hrálo rychleji.

Cítíš, že už jsi všude zapadl?
Ze začátku jsem se upřímně vlastně trochu bál, jaké to bude. V juniorce mě kluci přijali mezi sebe, s ostatníma klukama z ročníku 2003 jsme tam tak trochu tvrdili muziku. (usmívá se) V Litoměřicích to bylo nejdřív nahoru a dolů, pak už to bylo super. Jsem ale moc vděčný trenérům ve Spartě, že mi umožnili s áčkem hrát.

V juniorce jsi dostal možnost hrát po boku mladšího bratra, jak jste si to užili?
Bylo to super! Já jsem teda obránce a on útočník, což ale takový vliv nemělo. Byl to můj sen si s ním takhle zahrát vyšší a náročnější hokej. Zatím se nám to daří, tak snad se uvidíme někdy v budoucnu i v áčku.

Cítíš, že přeci jen v mladší kategorii získáváš více jistoty a zkušeností, které pak může nahoře prodat?
Návrat do juniorky jako krok zpět necítím, ale je v tom samozřejmě rozdíl. V juniorce je zhruba pět různých ročníků, což je vidět, když jako 2003 hrajete proti 2007. Jak výškově, tak i váhově. Jsem ale moc rád, že jsem dostal nabídku si za kluky zahrát a pomoct jim.

Jak sis užil volno bezprostředně po sezoně?
Já jsem ho měl vlastně trošku dříve kvůli zlomenému palci, takže jsem začal s přípravou dřív a makám už dva týdny. Chci deficit nějak dohnat a připravit se na sezonu, aby byla ještě lepší, než ta uplynulá.

Nová smlouva se Spartou je asi velkou vzpruhou, že ano?
Určitě! Hrát za Spartu je pro mě čest, je to pomalu jako spolupracovat s týmem NHL. Za mě je Sparta jeden z nejlepších klubů v Evropě, takže hrát za ni a posouvat se, je skvělé.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu