13. 9. 2009 Pavel Hrdina

Netík: Vepředu máme potenciál

B r n o - Tomáši Netíkovi se podařilo přenést si formu z přípravných zápasů i do extraligy. V každém ze tří zatím odehraných utkání bodoval, nejinak tomu bylo i proti brněnské Kometě. Útočník číslo 71 byl se zápasem spokojený, litoval dalších neproměněných šancí.

Dva body na kontě Holešovického klubu po dvou extraligových kolech není mnoho, sparťané se dosavadními výsledky před zápasem v Brně ovšem příliš netrápili. „Já nebyl moc nervózní a myslím, že ani nikdo z týmu. Hráli jsme dva dobré zápasy, bohužel vždycky plichta. Rozhodně jsme nebyli v žádné panice. Mohli jsme dnes mít devět bodů a plácat se po ramenou, předtím jsme ale vždycky vedli a oni pak srovnali,“ přibližoval náladu v kabině v současnosti nejproduktivnější hráč Sparty.

Tomáš Netík

Seznam šancí hostů v zápase s extraligovým nováčkem by byl hodně dlouhý, góly nakonec na sparťanské straně padly čtyři. Víc, než v předchozích dvou utkáních dohromady. „Víme, že u nás potenciál vepředu je a góly dávat musíme. První lajna dneska sice gól nedala, ale hrála výborně a měla spoustu šancí. Je jenom otázka času, než se to prolomí,“ věří sedmadvacetiletý forvard.

Samotný Netík už to prolomil, branku si připsal i v duelu klubů z dvou největších měst. V rozhovoru bezprostředně po skončení zápasu přiznal, že svojí roli hrála u jemu připsaném vlastním gólu Mojžíše i štěstěna: „Byla to náhoda. Nahrával jsem na Petra Tona k dlouhé tyči. Kolikrát vidíte, co tam takhle padne, a do prázdné brány trefím tyč. Jsem rád, že mi to tam padá, na druhou stranu jsem trefil ve dvou kolech dvě čisté tyčky. Pořád věřím, že to tam bude padat víc.“

Konečný výsledek 4:1 se zrodil na samém konci střetnutí, ztracená nula na Cháberově kontě mrzela i křídelníka 3. útočné formace. „Asi to odpovídá. Myslím, že jsme byli lepší, měli jsme u nich ve třetině převahu. Škoda jen, že jsme neudrželi čisté konto,“ shrnul své dojmy z výsledného skóre.

I přes nepříznivý vývoj pro domácí Kometu Netíka příjemně překvapila atmosféra ve vyprodaném Rondu: „Těšil jsem se, klobouk dolů před nimi. Perfektní hokejová atmosféra, diváci slušní. Nemůžu na ně říct špatné slovo, naopak jsem jim na konci zatleskal.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Třetí posilou Sparty je Miikka Salomäki

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend