4. 8. 2009 Lucie Strouhová

Mladý Mrázek se uvedl asistencí

Rovněž mladí hokejisté dostanou v nadcházejícím ročníku šanci. Mezi ně patří Jaroslav Mrázek, jenž se do Sparty vrátil z hostování. V přípravném střetnutí s Berounem se uvedl asistencí na první branku Pražanů a pomohl tak k vítězství nad farmářským celkem z Berouna.

Jaroslav Mrázek pochází z Písku. Z juniorů nedalekého Jindřichova Hradce si jej vytáhla Sparta v dorosteneckém věku a v hlavním městě působil nadějný obránce tři roky. Poté zkusil štěstí v juniorské soutěži za mořem. Účastnil se mistrovství světa do osmnácti i dvaceti let, v roce 2004 si jej vyhlédli zástupci New York Islanders, kteří jej následně draftovali.

Právě v dresu Sparty naskočil Mrázek do extraligy mužů, po krátké výpomoci byl ale odeslán na Kladno. Střídavě v následujících letech putoval kluby první ligy. V nejvyšší české soutěži krátce působil rovněž ve Vítkovicích. Pořádnou šanci mezi extraligovými seniory dostal bez mála dvoumetrový zadák ve Znojmě, kde vloni odehrál celou sezónu. Ve čtyřiačtyřiceti zápasech si připsal pět bodů.

JAROSLAV MRÁZEK

O jeho služby znovu projevila zájem pražská Sparta, která si jej v létě stáhla z hostování a zařadila Mrázka do sestavy. V lednu oslavil Jihočech třiadvacáté narozeniny a připravuje se na nejdůležitější sezónu ve své kariéře. Bojuje o místo v prvním mužstvu Sparty.

Jaroslave, co pro vás znamená návrat do Sparty?
Je to pro mě velká výzva. Je nás hodně, všichni máme stejnou šanci a záleží na každém z nás. Je to pro mě zlomový rok v kariéře a udělám vše proto, abych ve Spartě zůstal.

Máte za sebou letní dřinu, jaká byla?
Určitě byla jiná než ve Znojmě. Sparta je velkoklub, příprava byla tvrdší a dostali jsme do těla. Ukáže se ale až na ledě, zda to dokážeme prodat.

Vloni jste odehrál první úplnou extraligovou sezónu, jak byste působení ve Znojmě zhodnotil?
Byla to pro mě velká zkušenost, určitě ji mohu hodnotit kladně. Zároveň ale doufám, že na ni dokážu navázat v Praze a půjdu výkonnostně výš.

V nohách máte první přípravný zápas s Berounem, kde jste se uvedl asistencí…
Neodehráli jsme špatný zápas, šlo spíše o to, abychom se dostali do tempa a osahali si výstroj. Až nyní budeme ladit zbytek a připravovat se na start ligy.

Ve čtvrtek startuje Tipsport Hockey Cup, s jakými cíly do něj Sparta půjde?
Nikdo nechce prohrávat. Každý zápas je pro nás dobrá příprava a musíme ze sebe dostat maximum i v létě.

Jak nyní vypadají tréninkové dávky?
Nabíráme objem, nacvičujeme různé herní varianty, ale kromě přesilových her se zatím na konkrétní věci nesoustředíme. To všechno přijde až poslední tři týdny nebo čtrnáct dní před soutěží.

Už jste mluvil s trenérem Hynkem, co od vás bude očekávat?
Pavel Hynek působil ve Znojmě o rok dříve než já, slyšel jsem na něj nějaké reference, ale osobně jsem s ním žádné pohovory neměl. Jen běžně ode mě očekává agresivitu, abych nedělal chyby a byl důrazný.

Sestava se hodně mění, ani beci zatím nemají své trvalé parťáky do dvojice?
Zatím se vedle mě kluci točí, nemám stabilního spoluhráče. Všechno je ve fázi zkoušení, konkrétnější obrysy sestavy přijdou později. Všichni kluci jsou ale super, máme dobrou partu, vynikající zázemí a není si na co stěžovat.