28. 10. 2009 Michal Pavlík

Martin Ručinský: Musíme dát hlavy nahoru!

Hokejové Spartě se v poslední době výsledkově i herně vůbec nedaří. Jeden z jejích zkušených útočníků Martin Ručinský věří, že mužstvo prolomí černou sérii proher a chytne se na nějaké usmolené brance, která mužstvo opět nakopne k dobrým výkonům. "Musíme hlavně zjednodušit hru," uvedl Ručinský po středečním tréninku.

Hokejisté Sparty Praha zajíždějí v pátek na led Karlových Varů a po předchozích neúspěších není nálada v kabině ideální. „Nálada je úměrná tomu, jak momentálně hrajeme a kde stojíme v tabulce,“ zmínil útočník Martin Ručinský, který ale věří, že se mužstvo konečně zvedne: „Na druhou stranu musíme dát hlavy nahoru a zlepšit se, protože nehrajeme dobře a nadcházející dva duely budou pro nás důležité. Doufám, že se zvedneme a budeme hrát lépe.“

MARTIN RUČINSKÝ
Útočník č. 26 Martin Ručinský

Jak přelstít Karlovy Vary a co by na ně mohlo platit? „Vary jsou v podobné situaci jako my. Taky se jim nedaří oproti loňsku, kdy hráli výborně. Obě mužstva potřebují body a díky tomu se možná bude hrát defenzivně. Věříme, že tam nakonec vyhrajeme,“ přemýšlel o utkání Ručinský. Sparťané si poprvé zahrají v nové KV Areně. Pro hostující týmy je to rozhodně lepší než „garáž“, jak se staré hale přezdívalo. Domácím se v ní ale moc nedaří. „Ta nová hala asi Varům moc nesedí, protože tam málo vyhrávají. Určitě tam ale bude větší pohodlí a komfort,“ řekl hráč s číslem 26 na dresu.

Utkání se Zlínem bylo poslední pro Ručinského parťáka z útoku Jaroslava Hlinku. Kdo obsadí volné místo? „To ještě nevím, trenér nám to neřekl,“ pokrčil rameny Martin Ručinský, jenž se pustil do hodnocení Hlinkova působení ve Spartě: „Jarda bude chybět, je to vynikající hráč. Moc nám pomohl v těch dvaceti zápasech, co tu odehrál. Jeho odchod je citelný, ale my se s tím musíme vyrovnat.“

Holešovickým se v poslední době nedaří střelecky. Co může v takové chvíli pomoct? Nějaký náhodný gól? „Pro nás bude základem, abychom zjednodušili hru, více stříleli a tlačili se do brány. Moc nám nejde ani kombinace, takže musíme věřit, že dáme nějaké usmolené góly a nastartujeme se,“ uzavřel Ručinský.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!