24. 9. 2013 Robin Mana

Kumstát: Výhra dobrá, ale ještě to není ono

Potřetí už to vyšlo a sparťané se po vysoké výhře 6:1 dočkali prvních bodů ze hřiště soupeře. Speciální náboj mělo utkání pro PETRA KUMSTÁTA, který si proti svému bývalému týmu připsal dvě gólové asistence. I přes zlepšený výkon však vidí v týmu stále rezervy. "Jsme rádi za výhru, ale ještě to není optimální, děláme spoustu chyb," dodává.

Petře, po dlouhé době jste nastoupil ve Varech na straně hostů. Domácí fanoušci vás a Lukáše Pecha sportovně přivítali a celý zápas povzbuzovali. To je asi hodně příjemný pocit...
Fanouškům moc děkuji. Trochu jsme se toho s Lukášem obávali, ale na druhou stranu jsme tady těm lidem nic špatného neudělali a já myslím, že náš postoj chápou a je jim jasné, že už jsme změnu potřebovali.

Petr Kumstát

O motivaci jste asi neměl nouzi a dvě asistence jsou slušný bodový příspěvek...
Asistenci asi budu mít jen jednu u gólu Ivana Rachůnka, u té druhé akce přihrával Jarda Hlinka a myslím, že Pisky (Jan Piskáček, pozn. red.), takže to asi ještě opraví. Jsme šťastní, výhra je dobrá, ale celkový výkon ještě není úplně optimální. Stále to není ono, dělali jsme spoustu chyb. Ale od stavu 4:1 už jsme si to pohlídali a třetí třetinu zvládli výborně.

Byl jste před zápasem hodně nervózní?
Popravdě řečeno byl. Ale po prvním střídání to ze mě všechno spadlo a cítil jsem se dobře. Samozřejmě tomu hodně pomohlo i to, že se nám celkově dařilo.

Poprvé jste uspěli venku, co bylo jinak oproti těm předchozím duelům v Liberci a Chomutově?
Tak to vážně netuším, protože z mého pohledu to byl z těch venkovních duelů možná nejslabší zápas. V úvodu jsme tam nasekali moře chyb. O našem úspěchu rozhodlo až to, že jsme nenechali soupeře vyrovnat a sami odskočili na rozdíl tří branek.

Dá se tedy říct, že dnes jste vyhráli i kvůli tomu, že vám toho soupeř hodně dovolil? Byla z něj cítit nepohoda?
Je teprve začátek sezony, ale je vidět, že se domácím hra nedaří. Ale těžko se mi to hodnotí, neviděl jsem žádné jejich zápasy. Nám tam dnes napadaly góly, oni mají v sestavě spoustu mladých hráčů a když se nedaří a prohrávají, tak ten výkon jde samozřejmě dolů.

Druhý gól nedat, to by byl hřích, říká Přibyl

Kromě asistencí Petra Kumstáta se na tříbodovém výsledku velkou měrou podílel také útočník Daniel Přibyl, který hned dvakrát zatížil gólové konto soupeře. Poprvé už ve třetí minutě hry, kdy mu domácí obrana nechala na ledě až příliš mnoho prostoru. "U toho prvního gólu jsem ani nevěděl, jak se ke mně puk dostal, ale všiml jsem si, že je přede mnou spoustu místa, a tak jsem se snažil hlavně puk trefit."

To, že si domácí obrana nevybrala zrovna nejlepší den, pak potvrdila i jeho druhá branka. "Honza Buchtele to tam výborně zavezl, objel branku a já měl tolik času, že kdybych tohle nedal, to už by byl hřích." Vysokou výhru ale mladý útočník nepřeceňuje a už vyhlíží další soupeře. "Dnes jsme soupeře předčili nátlakovou hrou na kterou nedokázal reagovat, vezeme tři body, ale to je už za námi a je potřeba se soustředit na další duely, protože nás čekají tři nesmírně kvalitní soupeři."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede