26. 12. 2013 Jiří Liebreich

Kumstát: Celý zápas jsme byli jasně lepší

Sparta si s Třincem poradila na jedničku, výjimkou nebyl ani PETR KUMSTÁT. Sparťanský snajpr si připsal dvě asistence, a výrazně tak pomohl k vítězství. "Dnes na mě přišla řada jako na nahrávače, kluci ty šance naštěstí dokázali proměnit," chválí spoluhráče.

Třinec jste porazili 4:0, odpovídá konečné skóre průběhu utkání?
Potom, co jsme soupeři na konci druhé třetiny odskočili na 2:0, jsme si chtěli zápas pohlídat. Ve druhé třetině jsme neproměnili několik větších šancí. Podařilo se nám ubránit oslabení tří proti pěti, zápas zřejmě rozhodl náš druhý gól.

Petr Kumstát

Ten zařídil svou krásnou kličkou a následnou precizní přihrávkou Ton. Jak se vám jeho stahovačka líbila?
Toňák to tam perfektně potáhl přes celé hřiště, jeho zrychlení je úžasné. Krásně nahrál Rolasovi, ten už to pohotově proměnil.

V prvním pražském utkání jste Oceláře porazili 8:3, čekal jste, že by se podobná přestřelka, třeba ne tolik jednostranná, mohla opakovat?
Třinec má výborné mužstvo, hlavně tedy směrem dopředu. Dnes si ale myslím, že nehráli tak dobře, jako v zápase, který jste zmínil. Tehdy to byl lepší hokej, takový svižnější. Na druhou stranu jsme hráli výborně do obrany. Když tam něco prošlo, tak to pochytal skvělý Pepis. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, celý zápas jsme byli jasně lepší.

Dalo by se říci, že se potvrdilo třinecké trápení z posledních zápasů? Zmínil se trenér o horší formě soupeře?
Trenér nám říkal, že se jim před pauzou až tolik nedařilo. Zápasy po reprezentační pauze jsou nevyzpytatelné, všechna mužstva si odpočinou a potrénují. Proto jsme to až tolik nebrali v úvahu, že se jim nedařilo.

Proti Třinci jste si tentokrát připsal dvě asistence na branky Buchteleho a Pecha v přesilovce, stává se z vás pomalu nahravač?
Vychází to na kluky, dnes to tam perfektně poslali. (smích) Dnes na mě přišla řada jako na nahrávače, kluci ty šance naštěstí dokázali proměnit. Jsem hlavně rád, že jsme přispěli k výhře a soupeře jsme skutečně zdolali.

V první třetině jste dostal osobní desetiminutový trest za faul u mantinelu, jak byste svůj počin popsal?
Chtěl jsem toho hráče přitisknout na mantinel, byl ale docela daleko od mantinelu, přikrčil se. Byla to moje blbost, byl to nebezpečný zákrok. Jsem rád, že se soupeři nic nestalo, příště si na to musím dát pozor.

Z šesti přesilovek jste využili jednu, herně se vám ale příliš nedařilo. Bylo těžké se prosadit proti organizovanému soupeři?
Málo jsme stříleli, led také nebyl nejlepší. Nějaké šance jsme měli, bylo tam břevno a tyčka.

Jak tráví svátky Petr Kumstát?
Asi tak, jako všichni ostatní. (úsměv) Byli jsme v Praze na golfu. Podívali jsme se na pohádky, dali jsme si dárečky, nechyběla ani štědrovečerní večeře.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Hlinka: Nevyšla nám sázka, které jsme věřili

JUN: MBL - SPA 3:2sn - Smutný start semifinále

DOR: SPA - TRI - 0:1 - Budeme hrát o bronz

​BSH: Konec ve čtvrtfinále je neúspěch