26. 12. 2013 Tereza Velikovská

Buchtele: Ze Soči jsem přijel s velkou chutí

V posledním vzájemném utkání s Třincem útočníkovi JANU BUCHTELEMU regulérní gól upřeli, tentokrát si český reprezentant spravil chuť. Doma proti Ocelářům otevřel skóre utkání, jeho gól byl nakonec také vítěznou trefou. "V prvním vzájemném utkání tady v Praze to bylo od začátku do konce otevřené, hrálo se bez obran, bylo hodně šancí na obou stranách. Tentokrát jsme se koncentrovali na obranu a věděli jsme, že nějaké šance přijdou," popsal Buchtele úspěšnou taktiku, která vyústila ve výhru 4:0.

V prvním povánočním utkání, které sparťané věnovali dětem, a začínalo tak již brzy odpoledne, se jako první prosadil právě Buchtele. Jeho trefa přišla po čtyřech a půl minutách hry a sám střelec ji označil za jeden z klíčových okamžiků utkání. "Bylo dobré, že jsme šli brzy do vedení. A dalším zlomovým okamžikem bylo, že se nám povedlo krátce nato ubránit téměř minutu a půl dlouhé dvojnásobné oslabení. Rychlé vedení nám pomohlo, ubráněná přesilovka nám dodala síly," hodnotil.

Na rozdíl od prvního utkání na sparťanské půdě, které Pražané vyhráli 8:3, se ale tentokrát následně žádná přestřelka nestrhla. "Minulé utkání bylo od začátku do konce otevřené, hrálo se bez obran, bylo hodně šancí na obou stranách. Dnes jsme se koncentrovali na obranu a věděli jsme, že nějaké šance přijdou. Proměnili jsme je a jsem za to rádi," oddechl si třiadvacetiletý útočník.

Jan Buchtele

Na druhý gól se tak čekalo až do závěru druhé třetiny, další dva přidali sparťané ve třetí dvacetiminutovce. Třinci povolili za 60 minut pouze čtrnáct střel. "Druhý gól nás uklidnil, protože padl ke konci druhé třetiny, kdy jsme měli hodně šancí a nedávali jsme je. Ale že bychom kvůli tomu nějak znervózněli, to určitě ne," ujistil Buchtele.

Pro něj osobně a vlastně pro celý tým bylo utkání s Třincem speciální v jednom ohledu. Právě Buchtelemu totiž rozhodčí v posledním vzájemném duelu upřeli regulérní gól ze samostatného nájezdu a sparťané nakonec prohráli. Tentokrát si člen druhé formace svůj gól už mohl naplno vychutnat. "Bylo to i předtím podle regulí, ale nemá cenu se k tomu vracet, prostě se to stalo. Nějaké vtípky proběhly těsně po gólu, ať hlavně zase neposunou bránu. Jinak už je to zapomenuté," vrátil se Buchtele ke kontroverzní situaci.

Zatímco Sparta od posledního střetnutí s Oceláři pokračovala v úspěšné vítězné jízdě, Třinec se v posledních zápasech ofenzivně hodně trápí. "Říkali jsme si na poradě před zápasem, že před pauzou měli špatné období. Ale právě ta přestávka většinou všechno mění, takže jsme neměli v hlavách, že by to měl být jednoduchý zápas. Předvedli dobrý výkon, i když jim ta koncovka vázne," usmál se Buchtele.

Vzhledem k tomu, že během reprezentační pauzy pomáhal českému týmu k triumfu na Channel One Cupu, si svátky téměř nestihl vychutnat. "Chtěl jsem si to užít, ale moc času nebylo. Přiletěli jsme, byl jsem na jeden den doma. Takže to bylo trochu náročnější, ale jsem za to rád. Cítil jsem se dobře, i ten turnaj v Soči jsme odehráli dobře. Přijeli jsme ve výborné náladě, na mně se to podepsalo hodně, protože jsem šel do zápasu s Třincem s velkou chutí," odmítl Buchtele přítomnost jakékoliv únavy. Jakpak by tak ne, když se mu daří na všech frontách.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Hlinka: Nevyšla nám sázka, které jsme věřili

JUN: MBL - SPA 3:2sn - Smutný start semifinále

DOR: SPA - TRI - 0:1 - Budeme hrát o bronz

​BSH: Konec ve čtvrtfinále je neúspěch