16. 3. 2024 Daniel Ryl

Kempný: Nejdůležitější je, že je Mora v pořádku

Do Liberce odjedeme se dvěma výhrami, na kterých má podíl také obránce Michal Kempný. Po druhém duelu však cítil hlavně úlevu, že je parťák Michal Moravčík v pořádku. "Slyšel jsem, jak křičí a nebylo mu úplně dobře. Jsme rádi, že je Mora v pohodě, ale byla to totální prasárna," kroutil po druhé výhře hlavou zkušený bek.

Do Liberce vezeme dvě výhry, je to ideální začátek série?
Jsme rádi, že jsme stáli celý zápas při sobě a dotáhli ho do vítězného konce. Psychicky i fyzicky jsme na tom výborně. Na tuhle sérii jsme se připravovali, měli jsme prostor nějakých dvanáct dní a kvalitně potrénovali. Myslím, že to bylo v zápase vidět, že jsme měli lepší pohyb. Budeme se soustředit, abychom si odpočinuli a připravili se na další souboje v Liberci.

Zamává s hokejistou zákrok na Michala Moravčíka, když ho sleduje z bezprostřední blízkosti?
Za mě to byla naprostá prasárna. Nechápu to. Tohle je absolutně bez respektu. Já jsem hlavně rád, že je Mora v pořádku a bude v pohodě. Tyhle zákroky do hokeje nepatří.

Ty jsi u něj byl mezi prvními, jak reagoval?
Nikdo v první chvíli nevěděl, jak na tom je. Slyšel jsem, jak křičí a nebylo mu úplně dobře, takže jsme hned volali zdravotníky. Zpočátku na nás nereagoval, ale pak už se zdálo, že se hýbe a bude v pořádku.Tým se dokázal otřepat a utkání zvládnout, je to dobrý signál do odvet?
V zápase byla spousta věcí, se kterou jsme se museli vyrovnat. Výpadek Mory mezi ně patří. Zůstalo ve hře šest obránců a zvládli jsme to. Mora je důležitý článek naší obrany a věřím, že bude brzy v pořádku a v sérii nám ještě pomůže.

Byla mela v tunelu určitým signálem, že si nenecháme takové zákroky líbit?
Já jsem to popravdě neviděl, nebyl jsem u toho. Za mě osobně bylo důležitější zůstat s Morou, aby tam nebyl sám, proto jsem u něj zůstal.

Když se ale hraje hokej, jsme lepším týmem. Bude nejdůležitější v Liberci zachovat klid a nenechat se zatáhnout do bitvy?
My se budeme soustředit na naši hru a systém, o kterém víme, že funguje a může nám přinést úspěch. Musíme být připraveni na všechny možné okolnosti, které se vždycky nějak vyvinou. Musíme zůstat psychicky silní a odolní, abychom sérii dotáhli na naši stranu. Druhý zápas je smazaný, musíme si trošku odpočinout a přenastavit hlavu. Čekají nás těžké boje. Jsme rádi, že vedeme 2:0, ale příští zápas začne zase za stavu 0:0.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru