19. 1. 2010 Tereza Velikovská

Kdo dává góly je úplně jedno, konstatuje skromně dvougólový Podlešák

I čtvrté měření sil s brněnskou Kometou vyznělo vítězně pro Spartu. Na výhře 5:1 se velkou měrou podílel i sváteční střelec Martin Podlešák, který Trvaje překonal ve druhé třetině dokonce dvakrát.

První branku utkání vstřelila už ve druhé minutě Kometa, pak ale začal úřadovat útok Sparty a Petr Přikryl za svá záda žádný další puk nepustil. Jako první se trefil Petr Ton a vyrovnaný stav vydržel až do začátku druhé třetiny, kdy se poprvé v zápase prosadil defenzivní útočník domácích. Martin Látal objel soupeřovu branku a nahrál do dobré pozice kapitánovi Výbornému, který ještě posunul na nikým nehlídaného Podlešáka. Ten bez problémů uklidil puk do branky.

Martin Podlešák

Ve 39. minutě se muž s číslem 47 radoval znovu, když z mezikruží se štěstím prostřelil Trvaje, který neviděl přes clonící hráče. „Vejba mi to dvakrát výborně dal. Poprvé do prázdné brány, podruhé před gólmana. Střílel jsem z otočky, se štěstím to tam nějak prošlo. Ani nevím kudy,“ popisoval své branky šťastný střelec. Skórovali ještě Netík a Broš, kteří upravili stav na konečných 5:1

Do zápasu nastoupil Podlešák v druhé pětce po boku Výborného a Tona. Spolupráce s nimi mu evidentně svědčí, přesto nezapomíná na důslednou obranu: „Stejně jako ve čtvrté lajně jsem měl jako levé vracející se křídlo defenzivní úkoly. Na to nemá vliv to, ve kterém útoku hraju. Dozadu musíme hrát pořád.“

Proti Kometě se Spartě dařilo celou sezónu, získala všech 12 možných bodů a jasně soupeře přestřílela poměrem 20:7. Díky dnešní výhře se Sparta vzdálila sedmým Budějovicím už na pět bodů a upevnila pozici mezi první šestkou. „Dnes nám to sedlo. Rychle jsme odskočili o dva góly a pak už jsme to dobře dohráli a přidali další branky. Klíčový byl gól Tomáše Netíka, který dával z voleje na 4:1. Všichni jsme za výhru rádi, potřebovali jsme tři body,“ komentoval Podlešák průběh zápasu.

A kdy se mu naposledy povedlo dát dvě branky v zápase? „Myslím, že to bylo dokonce loni, proti Pardubicím,“ rozpomínal se nejlepší hráč Sparty v utkání. „Ale kdo dává góly je úplně jedno,“ dodává skromně.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!