19. 1. 2010 Lucie Strouhová

Analýza: Petr Přikryl

V posledních týdnech se v brankovišti Sparty zabydlel Petr Přikryl, jenž zpočátku sezóny spíše vypomáhal farmářskému Berounu. Spolehlivými výkony s minimem chyb si však znovu po roce řekl o místo v kleci pražského velkoklubu.

V loňském roce vytlačil z branky Pöpperleho a sezónu dochytal v pozici jedničky, letos se o podobný kousek pokouší znovu. Tentokrát prokázal lepší výkonnost než Chábera, jenž nedávno zamířil do Chomutova. Slova chvály se mu dostalo také od Hniličky, jenž jednu chvíli bojoval o brankářský post ve Spartě právě s Přikrylem a Cháberou.

Ovšem čísla jednoznačně mluví pro Přikryla, jenž je ve statistikách čtvrtým nejlepším brankářem celé soutěže! Proti poslední Kometě však v úterý večer neměl příliš práce, přesto nezklamal a výraznou chybou zápas neovlivnil.

Ačkoliv z druhé střely inkasoval, branka nelze přičíst na vrub Přikryla. Nahození Bičánka si hledalo cestu mezi shlukem těl, nakonec ve výhledu sparťanskému brankáři ještě přejel na poslední chvíli forvard hostí. Sparťané se ale rychle zmátožili a ukázali svému sokovi, kdo bude po zbytek zápasu na ledě pánem.

Tomu určitě přispěl i Přikryl, jenž pochytal osmnáct střel soupeře a znovu si výrazně polepšil. Neudělal chybu, pomáhal spoluhráčům s rozehrávkou. Pokud bylo potřeba, schoval puk ve výstroji a uklidnil hru. V brankovišti působí jistě, vyzařuje z něj pohoda, kterou znovu po roce nabral a táhne mužstvo vstříc přímému postupu do play off.

Výsledná známka: 1-

Podrobná čísla Petra Přikryla

Petr Přikryl - zápasové statistiky
Odehrané minuty: 60:00
Zásahy: 17
Inkasované branky: 1
Průměrná úspěšnost: 1,00
Procentuální úspěšnost: 94,44%
Chycené puky: 5
Vyražené puky: 8
Ukryté pod lapačkou: 3
Dobrá rozehrávka: 4
Špatná rozehrávka: 1
Výjezdy za bránu: 5

Petr Ton pod drobnohledem v utkání se Slavií

Petra Tona jsme již jednou sledovali proti Kladnu, ovšem sezóna vrcholí a kanonýr Sparty nejenže táhne Spartu svými brankami do nadstavbové části, zároveň však soupeří s Červenkou o korunu krále střelců. Oba útočníci mají shodně šestadvacet branek a ve čtvrtek se utkají ve vzájemném souboji. Dokáže v přímé konfrontaci předčít Ton slávistického lídra a ujme se vedeni?