4. 2. 2024 Matyáš Kot

Kassian: Do playoff musíme mít sebevědomí

Extraliga do reprezentační přestávky, ve které bude chtít útočník Zack Kassian potrénovat, aby rozšířil sbírku dvou startů ve Spartě. "Úžasná kulisa! Jsou tu skvělí fanoušci, hrát před nimi ve zbytku sezony bude velice zábavné, především pak v playoff," řekl po svém domácím debutu a vítězství 5:3 nad Kladnem.

Ač přijel poslední tým tabulky, nebylo to znát, že ano?
Dobrý zápas, byli kvalitním soupeřem. Jsou poslední, takže jsme věděli, že dají do zápasu všechno, což se potvrdilo. Liga mi začíná být bližší, slyšel jsem, že se z posledního místa padá do baráže. Utkání jsme nakonec zvládli díky tomu, jak jsme bojovali. V závěru jsme dali pátý gól, který jsme potřebovali.

Těžká psychická zkouška?
Určitě. Dokázali stáhnout manko a pár minut ve druhé i třetí třetině nás tlačili. Jak jsem ale říkali, my jsme nepřestali hrát a díky tomu jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Jak se ti spolupracuje s novými parťáky Davidem Vitouchem a Kryštofem Hrabíkem?
Hraje se mi s klukama super. Jsme tři hráči, kteří hrají pospolu nově. Vity nehrál nějakou dobu kvůli zranění, já nehrál zhruba čtyři měsíce. Jsem rád, že si to sedlo, my jen musíme pokračovat v naší hře. Musíme mít sebevědomí, jelikož se blíží playoff. Ve vyřazovacích bojích je velice důležité.

Už se dostáváš do tempa?
Necítím se špatně. Očividně je evropský hokej trochu jiný oproti zámořskému, takže se učím. Teď nás čeká pár dní odpočinek a zároveň prostor na každodenní zlepšení.

Utkání okořenil kanadský hokejový showman Cameron Hughes, znáš ho?
Klepal na mě, když jsem byl na střídačce. Bylo to cool. (usmívá se) Viděl jsem ho ale poprvé.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!