11. 12. 2009 Tereza Velikovská

Hlavní pro nás bylo získat tři body, říká uzdravený Netík

Po pětizápasové pauze se vrátil do sestavy produktivní útočník Tomáš Netík a hned si připsal dva kanadské body za branku a asistenci na gól Jakuba Langhammera.

Hrál jste první zápas po pauze způsobené zraněním, už jste zdravý?
Už jsem úplně v pořádku.

Vyhráli jste 7:4, jak jste s výsledkem spokojený?
My jsme potřebovali hlavně vyhrát a naplno bodovat. To jsme splnili, i když jsme si to možná trošku zkomplikovali. Zápas jsme ale měli pod kontrolou.

TOMÁŠ NETÍK

Vy sám jste se v prvním zápase po pauze ocitl v několika dobrých šancích a připsal jste si dva body za gól a asistenci…
Pro mě to bylo hrozně pozitivní, když se vracíte, tak je pro psychiku perfektní, když se hned trefíte. Takže jsem moc spokojený.

Ve 36. minutě jste po nahrávkách Broše a Koreise zvyšoval na 5:1…
Byla tam dobrá práce od kluků z útoku, Koreis to udělal výborně u modré čáry a Michal mi to pak nahrál. Udělal jsem blafák do backhandu a propadlo to tam. Zaplaťpánbůh za každý gól.

V zápase jste vedli už 3:0, ale Boleslav nebezpečně dotahovala, když jste si nedokázali pohlídat jejich hráče…
To je pravda, ale na druhou stranu jsme zápas podle mě měli pod kontrolou. Ale dostat doma čtyři góly je dost a je to zbytečné. Pro nás byly hlavní tři body a ty jsme udělali, takže bych na tom dneska neviděl nějaké negativní věci. Teď se soustředíme na neděli.

Takže Boleslav se po minulém zápase, kdy jste s ní poprvé v historii prohráli, vrací mezi vaše oblíbené soupeře?
To jsem ani nevěděl. Boleslav má letos výbornou sezónu, mají nepříjemné hráče. S nimi se nikdy nehrálo lehce, u nich jsme zápasy vyhrávali o gól. Dneska je jedno, s kým hrajete, liga je vyrovnaná.

Boleslavské brankáře asi dobře znáte, jak Marek Schwarz, tak střídající Michal Valent chytali v minulosti za Spartu…
Samozřejmě je známe a víme, co od nich čekat. Jsou to oba výborní gólmani a potvrzují co celý rok. Mára už je v národním týmu a patří mezi top brankáře ligy. Oba jsou mladí, mají budoucnost před sebou. Určitě jsou na dobré cestě.

V neděli přijede Zlín, který jste v minulých sezónách vyřazovali z play off, ale letos jste s ním poslední zápas doma prohráli jasně 0:3…
Dneska je úplně jedno, jestli přijedou Vítkovice, Zlín, Třinec, Budějovice nebo Plzeň. Zlínu se teď daří, jsou nahoře v tabulce. My máme opět úkol získat tři body. Co jsme ztratili teď musíme nahrát.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!