16. 11. 2022 Petr Pavlík

Forman: Z krize se určitě brzy vyhrabeme!

Útočník MIROSLAV FORMAN byl v utkání na ledě Třince jediným sparťanem, který se úspěšně zapsal na gólovou listinu střelců. Náš tým i přes sympatický výkon prohrál po velké bitvě 1:2. „Věřím, že jednou vyhrajeme a chytneme sérii. Tým má pořád velkou kvalitu. I v minulé sezoně jsme na sobě měli deku. Dostali jsme se z ní a dostaneme se z toho i teď,“ je přesvědčený zkušený útočník.

Míro, v utkání proti Třinci jsme nepředvedli vůbec špatný výkon. Jak bys ho zhodnotil ty?
Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Bod jsme si určitě zasloužili, ale oni potrestali naše chyby víckrát než my. Bohužel znovu nemáme žádný bod, což je určitě škoda.

Snižující gól přišel z naší strany až ve třetí třetině, nebylo to trochu pozdě?
Já myslím, že ne. Pořád jsme měli šest minut na vyrovnání, ale Třinec je prostě výborně organizované mužstvo, zejména v obraně. Soupeři se proti nim těžko prosazují a teď se to jenom potvrdilo. Čas i šance na vyrovnání jsme určitě měli, ale bohužel.

Přesto jsme si zejména v první polovině utkání vypracovali spoustu šancí, což je dobrá vizitka pro další zápasy, je to tak?
Určitě. V Třinci jsme nastoupili dobře, druhá desetiminutovka byla už horší. Oni se zvedli, ale nemyslím si, že jsme byli vyloženě horším týmem. Bojovali jsme až do konce, v naší hře bylo vidět spoustu dobrých věcí, od kterých se můžeme odrazit.

V Třinci jsi naskočil poprvé po zranění. Jak jsi strávil reprezentační přestávku?
Pro mě osobně byla pauza ještě o něco delší, ale jsem rád, že jsem zpátky. V tuto chvíli na nás bohužel padla nějaká deka, víme, že nebude lehké se z krize dostat. Všichni jsme ale v kabině přesvědčení, že se z toho co nejdřív vyhrabeme a půjdeme v tabulce nahoru.

Mužstvo v příštích dnech přebírá zkušený lodivod Miloslav Hořava, který se vrací do známého prostředí. Jak vnímáš jeho příchod?
Pana Hořavu známe všichni. Je to jednoznačně ten nejkvalitnější trenér, který nás kdy vedl, snad každý je z jeho příchodu nadšený. Věděli jsme, že se ještě nic oficiálně neohlásilo, jen v médiích samozřejmě proběhly nějaké spekulace. Potvrdilo se, že co se píše v novinách, nemusí být vždycky pravda. Naštěstí je tolik nečteme. O přestávce jsme se soustředili hlavně sami na sebe, chtěli jsme dobře potrénovat, abychom přestávku dobře využili a vrátili se v lepší formě. A hlavně to zlomili a vrátili se zpět nahoru.

Věříš, že v případě ukončení série porážek nastartujeme konečně vítěznou šňůru?
Rozhodně. Je to zkrátka o našich hlavách. Věřím, že jednou vyhrajeme a chytneme sérii. Tým má pořád velkou kvalitu. I v minulé sezoně jsme na sobě měli deku. Dostali jsme se z ní a vyhrabeme se z toho i teď.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest