17. 8. 2006 Tadeáš Drahorád

Další přátelák: Sparta zavítá do liščí nory

V pátek hokejisté Sparty sehrají přátelský zápas s trošku netradičním soupeřem. Je jím druholigový německý tým Lausitzer Füchse. Němci se na zápas hodně těší, bude mu dokonce předcházet autogramiáda hráčů z Holešovic! Zápas se odehraje v Weisswasseru, který se nachází jen několik desítek kilometrů od českých hranic, v pátek 18. srpna v 19:30.
Lišky se v loňském roce těsně zachránily v druhé nejvyšší soutěži našich západních sousedů a více než výkony hokejistů na sebe upozorňují svými báječnými fanoušky. Po základní části za sebou ve čtrnáctičlenné tabulce nechaly jen Moskitos Essen. V play-down pak Lužické Lišky skončily třetí a zachránily se tak v lize.

Hlavním koučem německého byl minulou sezónu Čech Horymír Sekera, nyní ale vede tým kanadský kouč Frederic Caroll. Pravděpodobně nejznámějším hráčem bude pro českého fanouška někdejší hvězda třineckého hokeje Branislav Jánoš.

Více informací naleznete na klubových internetových stránkách www.esw-online.de