21. 1. 2024 | Matyáš Smola

SPA - KVA 1:4 - Trápení v zakončení

38., neděle 21. 1. 2024
HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary SPA - KVA
HC Sparta Praha: Kořenář – Krejčík, Němeček, T. Tomek, Irving, Pavlák, Moravčík – P. Kousal, Sobotka, Řepík (C) – O. Najman, Horák, Chlapík (A) – Buchtele, Konečný, Forman (A) – Mužík, Žmola, Hauser.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Huttula, Plutnar, Mikyska, Stříteský, Pulpán, Bartejs, Rulík – O. Procházka, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Jiskra, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, Koffer – Kofroň, R. Přikryl, Kružík.
Branky a nahrávky: 7. Krejčík (Sobotka, Němeček) – 4. Kofroň, 35. Černoch (Plutnar), 48. Kružík, 60. O. Procházka. Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Hynek, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8 859. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Hráči utkání: Jakub Krejčík - David Kofroň.
Utkání bylo od první třetiny vyrovnané, začali jsme lépe, prosadil se ale soupeř. Za chvilku už bylo ovšem vyrovnáno po gólu Krejčíka. Ve zbytku třetiny jsme byli o fous aktivnější, k druhé radosti to nevedlo. Ve druhé třetině byly síly vyrovnané, o tom svědčil i poměr střel 11:10. Tentokrát padl puk do sítě jen jednou, a to do naší. Se ztrátou jsme soupeře zahltili v třetí třetině 9 střelami na branku, vsítit jim gól se ale nepovedlo a po dvou brankách ze dvou střel si hosté odvezli vítězství 4:1.

Komentář

Utkání jsme začali v útočném duchu, Tomek si připravil ránu z modré a napálil břevno. Následný únik Formana po pravé straně pásma vyústil v bekhendovou střelu, i s tou si Frodl poradil. První gól i přes úvodní tlak padl do naší sítě, po ztrátě puku ve středním pásmu unikl z levé strany David Kofroň. Jeho první střelu ještě Kořenář betony vytěsnil, proti následné dorážce útočníka už neměl šanci. Na svou první trefu jsme ale taky nečekali dlouho. Po dalším náporu na branku Energie sjel s pukem Jakub Krejčík do mezikruží, odkud propálil Frodla nad vyrážečku.

Nebezpečně vypadající nahrávka do předbrankového prostoru Kořenáře nakonec střelou neskončila, volný Beránek byl naštěstí obrán Němečkem. Kousal zkusil v zápětí překvapit ránou z levého kruhu, puk se od Frodla odrazil obloučkem za branku. Šance se střídali na obou stranách, ze slotu střílel Jiskra, proti jeho střele vytáhl Kořenář vyrážečku. Kousal krásnou přihrávkou po ose vybídl Řepíka, ten ale z první napálil pouze betony přesouvajícího se Frodla.


Druhá třetina začala ve hře 4 na 4. V našem obranném pásmu prokličkoval mezi beky Mikyska, dostal se až před Kořenáře, kterého zkusil z neideální pozice bekhendem. Střelu si dobrou poziční hrou gólman pohlídal. Krejčík na druhé straně zahrozil střelou od modré, která se Frodlovi odrazila před branku. Zde byl náš kapitán Řepík, k dorážce si ovšem cestu nenašel.

Konečný v oslabení vyslal nabídku na levý kruh Najmanovi, ten v souboji jeden na jednoho Frodla nepřekonal. Šanci měl v přesilovce Kousal, ani on se nadvakrát z pravé strany pásma neprosadil. V početní výhodě dostal na střelu z první puk Irving, napálil jen Frodlovo rameno. V poslední akci přesilovky vzal střelu z modré na sebe Chlapík, brankář Varů vyrazil jeho pokus špičkou betonu. Ke konci třetiny se znovu do vedení dostal soupeř, střelu Plutnara od modré ztečoval před brankou do sítě Jiří Černoch.


První větší šanci vyplodil ve třetí třetině Konečný. Donutil k chybě obránce v našem oslabení a naservíroval puk před branku najíždějícímu Horákovi, ten si s pukem nepotykal a nedůrazně zakončil do betonů Frodla. Přišla ale kritická rozehrávka v obranném pásmu, která nabídla nájezd na branku volnému Danielu Kružíkovi, který vymíchal Kořenáře a zasunul mu puk do dolního rohu.

Chlapík se dostal v mezikruží k posunutému puku od Horáka a pálil, jeho rána šla od betonu Frodla za branku. I dělovka Řepíka z první nalezla opět jen betony brankáře Energie. Na konci třetiny jsme zkusili hrát v šesti, ke gólu naše snažení nevedlo. Naopak zpečetit dnešní utkání do prázdné branky dokázal Ondřej Procházka a tak si hosté odvezli z našeho ledu vítězství 4:1.

Ohlasy trenérů

Pavel Gross (HC Sparta Praha): "Chci pogratulovat Karlovým Varům k zaslouženému vítězství. Všichni jsme dnes viděli, že to nebyl náš den. Myslím, že hosté přijeli s tím, že budou chtít hrát přibližně stejným stylem, jak hráli už prvním utkání tady, které se jim povedlo vyhrát. To jsme jim také relativně brzy dopřáli, i když jsme si k tomu docela dost řekli. Pak už jsme to nedotáhli. I když jsme to zkoušeli, nešlo to naším směrem. Proto Karlovy Vary vyhrály."

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "Sparta v této sezoně předvádí vynikající hokej. My jsme sem přijeli s velkou pokorou a očekáváním, co se bude v utkání dít. Našemu týmu pomohlo, že jsme šli do vedení. Pak jsme v našich možnostech poctivě pracovali celé utkání. Důležitým momentem byla branka na 2:1. Mužstvo povzbudila a potom jsme byli ochotní a schopní dělat dobře všechny potřebné detaily, hráli jsme také dobře na obou modrých čarách. Odvážíme si pro nás fantastické tři body."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru