8. 12. 2023 | Lucie Citterbartová

MBL - SPA 3:6 - Další vysoká venkovní výhra

26., pátek 8. 12. 2023
BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha MBL - SPA
BK Mladá Boleslav: F. Novotný – Pyrochta, Gewiese, Čech, Osburn (A), Jánošík (C), F. Pavlík, Bernad – Skalický, Fořt, Lantoši – Krivošík, O. Roman, Aaltonen (A) – Rohdin, Järvinen, Malínek – Dvořáček, Závora, J. Půček.
HC Sparta Praha: Kořenář – Kempný, Moravčík, Němeček, Irving, Krejčík, Mozík, T. Tomek – Chlapík, Sobotka (A), Řepík (C) – O. Najman, Horák, P. Kousal (A) – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, Konečný, Forman.
Branky a nahrávky: 24. Dvořáček (J. Půček), 48. Lantoši (Skalický, Aaltonen), 53. Krivošík (Lantoši, Pyrochta) – 14. Mozík (Sobotka), 16. Konečný (Forman, Kempný), 39. P. Kousal (Kestner, Irving), 42. Kempný (Řepík), 58. Kempný (Lajunen), 58. Chlapík (Sobotka). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:6. Nejlepší hráči utkání: Filip Krivošík - Jakub Konečný.
Gólově bohaté utkání 26. kola Tipsport extraligy bylo napínavé až do samotného konce. V poslední třetině svým gólem na 3:5 v podstatě rozhodl Michal Kempný a střelou do prázdné branky stihl naše vysoké vítězství zpečetit Filip Chlapík. Svěřenci Pavla Grosse si tak z venku odváží další tři body.

Komentář

Po úvodní buly se hned do první útoku dostal Vladimír Sobotka, zakončit se mu ale bohužel nepodařilo. Ve druhé minutě rozjeli akci soupeři, konktrétně Pavlík, jehož puk ale do branky Josefa Kořenáře nepadl, trefil pouze tyčku naší branky. O dvě minuty později se na puk dostal Ondřej Najman, který se pokusil využít závaru před Novotného brankou a vystřelil na levou tyčku. Gólman domácích se ale stihl včas přemístit a lapačkou puk zastavil. O pár chvil se ale Najman dostal do akce, tentokrát s Romanem Horákem, který právě druhému jmenovanému přihrál žabičkou a Horákovi se podařilo trefit puk ze vzduchu. Novotný si ale branku opět pohlídal.

Ve 14. minutě jsme už ale naše snažení využili díky gólu Vojtěcha Mozíka! Sobotka mu nahrál na modrou čáru a Mozík už se pak velmi prudkou střelou trefil těsně pod horní tyčku Novotného branky. A hned dvě minuty po úvodní brance se prosadil i Jakub Konečný, který po šikovné souhře s Formanem a Kempným trefil střelou ze slotu přesně za Novotného záda a poslal nás tak do dvoubrankového vedení.


I ve druhé třetině se nám podařilo dostat se do útoku hned z vhazování, tentokrát to byl Filip Chlapík. Zakončit se mu ale také nepodařilo. Do další šance se dostal mladoboleslavský útočník Fořt, jehož akce ale na modré zastavil včas Michal Moravčík a nedošlo tak k ohrožení našeho vedení. Bohužel ale i přes dlouho vytvářený tlak se podařilo naše vedení snížit Davidu Dvořáčkovi, jehož střela od levé tyčky spadla do branky k bližší tyčce. Později se nám podařilo díky neinkasovanému gólu potvrdit naše nejlepší oslabení v celé extralize a stav byl tak pořád stejný, a to 2:1.

Naopak oslabení se podařilo využít právě nám. Za Jánošíkův faul byli mladoboleslavští potrestáni, když Kestner nahrál do předbrankového prostoru asistentovi kapitána tohoto utkání, Pavlu Kousalovi a ten se pak od levé tyčky trefil na bližší šibenici branky Bruslařů. V závěru třetiny se za další dva prohřešky na trestnou dostali opět domácí a my tak měli příležitost přesilovky 5 na 3, kterou jsme ale nestihli v této třetině využít a přenesla se nám do posledního dějství zápasu.


A naší přesilovky se nám také podařilo využít a vkročili jsme tak do poslední třetiny gólem! Řepík nabídl puk na modré Michalovi Kempnému, kterému se podařilo si puk rychle zpracovat a prudkou střelou se trefil mezi levou tyčku a rameno brankáře Novotného a poslal nás to tříbrankového vedení hned v úvodu dějství. Sparťané si však i přes vysoké vedení vytvářeli tlak v útočném pásmu, do šancí se dostal například Jakub Krejčík, Najman nebo Moravčík. Puk si však pro sebe ale získali domácí a podařilo se jim i podruhé snížit náš tříbrankový náskok. Róbert Lantoši využil námi nabídnuté přesilové hry doraženým pukem za Kořenáře.

O další navýšení se hned po obdržené brance pokusil ještě Josh Kestner, jenž dostal nahrávku na levou tyč, prudký kotouč branku nakonec bohužel netrefil. A mladoboleslavští si nakonec připisují další branku z přesilovky. Filip Krivošík si dojel na pravý kruh a vystřelil puk na levou šibenici.

Dramatický závěr posledního dějství utkání se podařilo rozhodnout střelci této třetiny Michalovi Kempnému, kterému přihrál šikovně Jani Lajunen na levý kruh a jemu se tak podařilo rychle zakončit a v podstatě tak rozhodnout zápas. Mladoboleslavští se rozhodli v závěru zkusit hru bez brankáře, čímž dali Filipovi Chlapíkovi možnost zpečetit naše vysoké vítězství a z Mladé Boleslavi jsme si tak odvezli tři body.

Ohlasy trenérů

David Havíř (BK Mladá Boleslav): „Myslím si, že konečný stav neodpovídá hře. Nebyli jsme odměněni. Zápas se lámal na konci druhé třetiny, kde jsme chtěli vyrovnat na 2:2 a místo jsme udělali faul a Sparta nás potrestala na 3:1, pak jsme po dvou špatných faulech byli ve třech a byl z toho čtvrtý gól. My jsme se ale dokázali vrátit do hry využitím přesilovek. Je to škoda, hru bez brankáře jsme pak uspěchali. Nesehráli jsme dobře buly a Sparta nás potrestala. Potom už jsme tahali za kratší konec.“

Pavel Gross (HC Sparta Praha): „Věděli jsme, že to tady nebude vůbec jednoduché. Začali jsme ale dobře. Dobře jsme bruslili, měli pohyb, byli jsme i silní na puku a dali dva góly. Do druhé třetiny jsme už tak dobře nevstoupili, soupeř byl bruslivější. My jsme naopak ztráceli puky na útočné modré i obranné čáře. Dali jsme domácím prostor a nakonec byli rádi, že to bylo po třetině 3:1 a podařilo se nám využít přesilovku. Mohlo to být úplně jinak, Josef Kořenář tam chytil dvě parádní šance. Bylo to už 4:1, soupeř se vrátil zpátky, ale my jsme neztratili hlavu a dotáhli utkání do vítězného konce.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu