3. 3. 2010 | Tereza Velikovská, Petr Novotný, Tereza Velikovská

SPA - CEB 4:1 - O vítězství rozhodla třetí třetina

51., středa 3. 3. 2010
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený - Kratěna, Broš, Koreis - Ton, D. Výborný, Podlešák - Netík, Langhammer, Ručinský - Látal, Hrdel, Hromas.
České Budějovice: Turek - Ptáček, Macháček, Snopek, Gřegořek, L. Poživil, Melichar - Gulaš, Mikeska, Pletka - Melichárek, M. Hudec, Sailer - Kotrla, Micka, Červený - Veselý, Vak, L. Květoň.
Branky a nahrávky: 35. Ton (Hanzlík, Výborný), 43. Látal (Hromas), 45. Netík (Přikryl), 49. Kratěna (Ručinský) - 18. Červený (Micka).
Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Chytil. Diváků: 7216.
P r a h a - Fantastická třetí třetina v podání sparťanského mužstva rozhodla o tom, že tři body z duelu proti českobudějovickému Mountfieldu zůstanou v Tesla aréně. Pražané sice prohrávali po první třetině, kdy hosté využili jednu z mála svých šancí, ale gól Petra Tona ve druhé části hry je uklidnil a dvě slepené trefy na začátku třetí třetiny rozhodly o jejich vítězství.

Fotogalerie

Komentář

Úvod posledního domácího utkání základní části se nesl ve slavnostním duchu. Ondřeji Kratěnovi byl předán pamětní puk ke 250. gólu, slavnostní buly vhodila legenda sparťanského hokeje Vladimír Zábrodský. Jako první se v útočném pásmu dostal do větší šance třetí útok domácích ve složení Ručinský, Langhammer, Netík. V šesté minutě byl za hákování vyloučen hostující Gřegořek, ale přesilová hra se Spartě nedařila. V závěru početní výhody byl vyloučen další hráč Budějovic Květoň a Sparta po krátké epizodě pět na tři pokračovala v klasickém přečíslení. Při druhém trestu se domácí hráči prosazovali mnohem více, nejaktivněji ohrožoval Turka Netík. V závěru prvního dějství hrozil Rudolf Červený. Jeho první střelu z levého křídla Přikryl chytil do lapačky, na dorážku Mickovy střely už byl krátký.

Hned v první minutě druhé části fauloval Gulaš a Sparta hrála další přesilovou hru. V té byl Mountfield pod velkým tlakem, Turek ale udržel čisté konto. Hosté z Budějovic byli ve druhé třetině několikrát velmi blízko druhé brance, puk před prázdnou brankou ani jednou za Přikrylova záda neuklidili. V největší šanci selhal Pletka, který objel branku a chtěl zakončil k tyči. Přikryl se nestihl přesunout, ale budějovický útočník nedokázal puk zasunout do prázdné branky a poslal ho pouze napříč brankovištěm. V 35. minutě se Holešovickým podařilo vyrovnat skóre ve hře čtyři na čtyři. Petr Ton dorazil v kleče Hanzlíkovu střelu od modré. V závěru třetiny byli blízko vyrovnání Gulaš na straně hostí a domácí Langhammer, stav už se ale neměnil.

Vstup do třetí třetiny se Spartě vydařil, hned v úvodu ji poslal do vedení Martin Látal, který propasíroval puk za Turka z velkého úhlu. Po dvou minutách zvyšoval vedení Tomáš Netík, který ujel s Ručinským ve dvou na jednoho obránce Mountfieldu a rozhodl se sám zakončit přesnou střelou. V další gólové situaci svému týmu příliš nepomohl Roman Turek, který se u zadního mantinelu nechal obrat o puk a Ondřej Kratěna snadno zavezl puk do opuštěné branky. Tříbrankový náskok domácí udrželi až do závěrečné sirény, utkání nedohrál kvůli problému s rukou obránce Radek Philipp.

Ohlasy trenérů

Miloš Holaň (Sparta): Úvod zápasu byl takový zvláštní. Měli jsme spoustu šanci, gól visel ve vzduchu, ale zakončení jsme neřešili ideálně. Až od druhé třetiny jsme začali hrát podle svého a nakonec výsledek otočili. Zápas Vítkovic nemá cenu řešit, prostě to tak dopadlo, budeme pátí.

Milan Kupka (České Budějovice): Na začátku zápasu jsme hráli podle svých představ, pak jsme ale udělali zbytečné chyby a Sparta nás za ně potrestala. Ale je to škoda.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Posezonní autogramiáda s hráči Sparty

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili

Krejčík: Vždycky nám chyběl kousek

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila