6., pátek 24. 9. 1999
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Salfický - Dobrovolný, Čech, Černošek, Vlček, Špelda, Řezníček - Antoš, Geffert, Kořínek, Pospíšil, Sedlák, Straka, Volák, Vostřák, Špaňhel.
Sparta: Bříza (30. Přikryl) - Benýšek, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Rebojl, Sýkora, Šrek - Broš, Eiselt, Hlinka, Kašpařík, Kratěna, Martinec P., Novák, Výborný, Zelenka, Žemlička.
Branky a nahrávky: 8. Špaňhel (Antoš, Straka), 11. Volák (Kořínek, Vlček), 17. Vostřák (Kořínek), 29. Sedlák (Řezníček, Straka), 60. Antoš (Pospíšil, Čech) - 56. Šrek (Ptáček, Novák). Rozhodčí: Vokurka - Český, Kostka. Vyloučení: 6:5, navíc Nedvěd (SPA) 5 min + DKU. Diváci: 8500.
HC Sparta Praha

Komentář

Sparta přijela do vyprodaného plzeňského kotle s cílem narušit neporazitelnost domácích. Od začátku jim však tento úkol znepříjemňovala plzeňská obrana v čele s gólmanem Salfickým a také vedro, které se podepsalo na kvalitě ledu.

Právě začátek utkání, oboustranně opatrný, byl rozhodující fází utkání. Obě mužstva si vytvořila úvodní šance a nutno dodat, že díky očividné nervozitě Západočechů, jich měla Sparta z počátku více. Trestuhodně však všechny zahodila. Martincův útok se na špatném ledě příliš utápěl v kličkách. Ani domácí však nenáchazeli potřebnou jistotu na svých holích. V šesté minutě přihrával Řezníček na volného Špaňhela, jeho střela ale minula Břízovu bránu. Ještě větší šanci spálil Geffert, když nedokázal posunout puk do prázdné branky. Plzeňský nápor ale slavil úspěch. Dobrou pozici pro střelu si našel v osmé minutě Špaňhel a střelou z mezikruží propálil Břízu. V následující přesilovce se mohla Plzeň utrhnout na dva góly, ale Straka netrefil puk do zívající brány. Využití přesilovky ale přece přišlo. V 11. minutě si skvěle rozuměl Kořínek s Volákem a posledně jmenovaný ze stejné pozice skóroval. Sparta pak na Plzeň znovu zatlačila, Sýkora se dostal ke slibné střele, ale opět se zaskvěl Dušan.

V 17. minutě si vybral slabou chvilku Bříza, když si nešikovně srazil Vostřákovo nahození zpoza branky do vlastní klece - 3:0. Pražané to zkoušeli seč to šlo, ale v době, kdy karty byly rozdány, se nepoštěstilo Sýkorovi, Brošovi a ani Nedvědově přesné bombě od modré.

Domácí spálili tutovku hned zpočátku druhé části, Sparta svoje šance načasovala do 23. minuty, ale Eiselt, Novák ani Kratěna na famózního Salfického nevyzráli. Tak se radovali znovu Plzeňští. Břízovi proskočila střela Sedláka a do branky se stěhoval Přikryl. A v následujících chvílích dokázal svoje umění. Přiváděl domácí k zoufalství podobě jako gólman na druhé straně Spartu. V zápase aktivní dvojice Zelenka - Žemlička si vypracovala pěknou akci v 38. minutě, v cestě střely posledně jmenovaného stál však znovu problém jménem Salfický.

Stejného adresáta měli sparťanské šance i při přesilovce mezi 6. a 8. minutou, a tak se hosté dočkali až v 56. minutě. Čestný úspěch zaznamenal přesnou střelou z kruhu Šrek. Před koncem ještě přinesl vzrušení zákrok obránce Nedvěda, kterým zrušil jednoho z domácích. Nedvěd dostal po zásluze pět plus do konce. Přesilovku využili domácí čtvrt minuty před koncem, a překonali tak neprůstřelnost Přikryla. Bojovnost a jednoduchá hra ze strany Plzně a znovu neúspěšné bránění přesilovek a nedůslednost ze strany Sparty, zajistila Keramikům dva body a pokračující neporazitelnost. Domácí tak mohli slavit vítězství v další pozápasové grotesce na ledě. V hlavní roli Dušan Salfický!

Ohlasy trenérů

Pavel Richter, Sparta: Mě se to nehodnotí dobře. Plzeň hrála dobře, hlavně v první třetině to roztočila ve všech směrech. Dobře bruslili a byli velice aktivní.

Marek Sýkora, Plzeň: Rozhodlo se v první třetině, ta byla z naší strany vynikající. Odvedli jsme jeden z nejlepších výkonů.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Posezonní autogramiáda s hráči Sparty

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili

Krejčík: Vždycky nám chyběl kousek

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila