ZLN - SPA 2:3 - Mistr vrátil Zlínu úterní porážku

27., neděle 2. 12. 2007
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Klouček, Zubíček, Vosátko, Lučka, Nosek, Ďurák - Balaštík, Leška, Záhorovský - Ondráček, Martin Čech, Rachůnek - Barinka, Mokrejš, Andrašovský - Kubiš, Balán, F. Čech
Sparta: Altrichter - Černošek, Jerofejevs, J. Nedvěd, Jan Hanzlík, Vykoukal, Tabaček, Cunik - Vaic, P. Nedvěd, Hromas - Ton, Langhammer, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Zelenka, Podlešák, Mrňa
Branky a nahrávky: 39. Balaštík (Leška), 43. Barinka - 19. J. Nedvěd (P. Nedvěd), 32. Sivek (Vaic), 48. Vaic (Vykoukal). Rozhodčí: Polák - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 17:11, navíc Vykoukal 10 min, Hromas (oba Sparta) do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 4762.
I o tomto víkendu přivezla Sparty body z obou venkovních zápasů. Ve Zlíně poslal Pražany do vedení Jaroslav Nedvěd, kterému přihrál jeho bratr Petr v přesilovce. Ve druhé třetině zvýšil taktéž v přesilovce Sivek, na jejím konci za Zlín odpověděl Balaštík. Domácí vyrovnali na začátku třetího dějství Barinkou. Rozhodnutí přišlo v osmačtyřicáté minutě z hole Vaice, kterého dlouhým pasem vyslal Vykoukal, opět v početní výhodě.

Sparta přijela do Zlína oslabena o brankáře Dubu a Štefla, kapitána Ptáčka a útočníky Dragouna, Havla a Švagrovského. Domácí začali aktivněji, ale k první nebezpečnější střele se dostal až Leška ve třetí minutě. O dvě minuty později mohl skórovat při přesilovce do odkryté klece Čech, nedal však puku správný směr. Později si zahrála početní výhodu i Sparta, dostala soupeře pod tlak, z čehož vyplynulo další vyloučení. Jenže po dvaceti sekundách dvojnásobné přesilovky byl vyloučen Vykoukal za zdržování hry. Biegla potom prověřil tvrdou střelou Jaroslav Nedvěd. V desáté minutě hráli přesilovku pro změnu domácí, Leška vypálil z mezikruží a Altrichterem vyražený puk ještě dorážel, sparťanský gólman vsedě celou situaci zvládl. I v dalších minutách se moc v pěti hráčích na obou stranách nehrálo, do větší šance se však nedostal ani jeden tým. Na konci osmnácté minuty šel na trestnou lavici za podražení Tona Zubíček a mistr po patnácti sekundách jeho faul potrestal. Vaic vyhrál buly na Petra Nedvěda a ten posunul puk na svého bratra Jaroslava Nedvěda, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Pak se dostal do šance Balánův útok, celá akce ale skončila potyčkou dvojice Černošek - Balán, když druhý jmenovaný vjel do Altrichterova "teritoria". Pražané odešli do kabin s vedením 1:0.

Stejně jako v první části se Leška ve třetí minutě předvedl povedenou střelou, ta tentokrát mířila kousek nad břevno. Poté Altrichter zastavil pokus Balaštíka, jeho spoluhráč Leška v pětadvacáté minutě brankáře Pražanů dokonce překonal, toho však zastoupil Vykoukal. Následovalo vyloučení Galvase na 2+2 minuty, později umocněné faulem Martina Čecha. Dvouminutovou početní výhodu pět na tři Holešovičtí využili. Sparta zamkla RI Okna v jejich pásmu, v čase 31:18 vystřelil Vaic z těžkého úhlu, Bieglem vyražený puk zametl do branky Michal Sivek. Rozhodčí pokračovali ve vylučování a také sbírání odpadků, které občas na led naházeli neukáznění domácí diváci. Ve čtyřiatřicáté minutě se probíjel středem Ton, Biegl jeho pokus nadvakrát zlikvidoval. Agilní Andrašovský střílel od modré čáry, zasáhly Altrichterovy betony. V sedmatřicáté minutě hrál Zlín další přesilovku, těsně po jejím skončení snížil na 1:2. Leška nahrál od zadního mantinelu najíždějícímu Balaštíkovi, který zamířil ke vzdálenější tyči. Krátce před koncem druhé dvacetiminutovky se do šance dostal Balán, jeho pokus se ale nevešel mezi tyče sparťanské branky.

Třetí třetinu začali domácí přesilovkou, kterou sparťané ubránili i díky Vykoukalovi který skočil do Rachůnkovy bomby. Ve třiačtyřicáté minutě Zlín s notnou dávkou štěstí vyrovnal. Barinka nejprve vyslal nepovedenou střelu, která se k němu odrazila zpět od sparťanských obránců, poté vystřelil slovenský forvard přesnou střelu pod víko - 2:2. Mistr pak pohrdl další přesilovku, tu ze sedmačtyřicáté minuty už Sparta využila. Nejprve ohrozil Biegla Netík, domácí však puk vyhodili. Z vlastního obranného pásma našel Vykoukal na modré čáře najetého Vaice, který po rychlém výpadu středem prostřelil Biegla mezi betony - 2:3. V padesáté minutě byl při střelecké chuti Záhorovský, Altrichter si proti jeho pokusu povyjel. Na druhé straně vystrašil Biegla ranou z těžkého úhlu Netík. Ve čtyřiapadesáté minutě se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když po pravé straně unikl Langhammer a na několikrát protlačil z brankoviště puk za záda zlínského gólmana. Hlavní arbitr Polák však celou situaci po konzultaci s videorozhodčím jako gólovou neuznal. Spartě se naskytla příležitost ke zvýšení náskoku v osmapadesáté minutě, necelou půl minutu dlouhou přesilovku pět na tři nevyužila. V čase 59:22 odvolal tým RI Okna Zlín brankáře. Domácí před Altrichterem dobře kombinovali, exzlínský gólman Spartu ale několika zákroky podržel a tak si mistr odvezl výhru 3:2.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Z naší strany byla první třetina studená. Do utkání jsme se dostali až v polovině, kdy jsme dali do hry více "srdíčka". V okamžiku, kdy jsme mohli srovnat stav, tak jsme byli zbytečně vyloučeni. Udělali jsme hodně hloupé fauly a vlastní hloupostí jsme duel prohráli. Nedokázali jsme se přizpůsobit měřítku rozhodčího.

Marian Jelínek (Sparta): Dnešní duel připomínal vypjaté souboje v play-off. Zlín se namlsal třemi body z úterního zápasu v Praze. Den před zápasem se trenéři sešli s rozhodčími a byla nastolena určitá úprava pravidel. Zaslouženě jsme zápas vyhráli a jsme spokojeni, že vezeme z Moravy tři body za výhru.