21., pátek 5. 11. 2004
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Bříza (29. Pöpperle) - Dobroň, J. Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, Richter, Schnábel, L. Procházka - Ton, Kašpařík, Marek - D. Výborný, P. Nedvěd, Chabada - Dragoun, Sivek, Kotrla - Olesz, Netík.

Plzeň: Duba - Nedoma, M. Výborný, Cartelli, Jindřich, Výtisk, Špaček - Martin Straka, Kracík, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Cibák - F. Mrázek, Jaroslav Kudrna, D. Pospíšil - Míka, Adamský, Důras.
Branky a nahrávky: 42. Jan Hanzlík (Netík), 47. Pilař (P. Nedvěd), 50. Ton (J. Řezníček), 53. Marek (J. Řezníček, Ton), 63. Pilař (P. Nedvěd) - 2. Cibák (Jindřich, J. Straka), 8. Matějovský (Nedoma), 29. Jindřich (Paroulek, Kracík), 56. Martin Straka (Kracík). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:9, navíc Bříza do konce utkání, Kašpařík 5 min. a do konce utkání - D. Pospíšil 10 min., F. Mrázek 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 5485.
Přes pět tisíc diváků vidělo zápas plný obratů a neuvěřitelnou třetí třetinu ze strany domácích. Po dvou třetinách Sparta prohrávala o tři branky, ale zápas dokázala zvrátit a v prodloužení vyhrát 5:4.

Přitom Pražané nezačali utkání vůbec dobře. Už ve 2. minutě hostující Plzeň vedla. Jindřichovu střelu tečovali J.Straka s Cibákem a obloukem přes Břízova záda zapadl kotouč do branky. Domácí se ale nevzdávali. Kašpařík zachytil rozehrávku Plzně a vybídl ke střele Marka, ten přestřelil. Poté Výborný nabil Nedvědovi, ale ani ten nezamířil přesně. V rozhodující chvíli minul před prázdnou brankou skákající puk Chabada. Na druhé straně provětral Břízovy betony M. Straka, Pospíšilův dravý průnik zachránil rovněž gólman Sparty. V 9. minutě šla Plzeň již do dvougólového vedení. Za brankou domácích chyboval Schnábel, puk se dostal na hokejku Nedomy, který vybídl ke skórování Matějovského. Ten již neměl problém zasunout kotouč do prázdné branky. Největší problém měl exsparťan Duba v plzeňské kleci s tečovanou střelou Chabady. Řezníčkova dělovka po vhazování přeletěla Dubovu svatyni. Po krásné kombinaci Markova útoku netrefil odkrytou horní polovinu klece znovu Chabada. Nedvěd sám mezi kruhy skulinku ve výstroji plzeňského brankáře také nenašel. Po vyloučení Jindřicha a Paroulka hrála Sparta dvaadvacet vteřin přesilovou hru pěti proti třem. Domácí drželi soupeře v zámku, ale jasné gólové příležitosti neproměnili Nedvěd, Výborný ani obránce Pilař. Chabada s Nedvěděm si v jasných pozicích místo střely dávali přednost, Pilař trefil pouze Dubovy betony.

Na začátku druhé části si to tváří v tvář Břízovi namířil M. Straka, ale sparťanského mága neobelstil. Ten si v zápětí poradil také s pokusem Paroulka. Při vyloučení Schnábela hrozila Plzeň Důrasem, J. Strakou a čerstvou posilou Míkou. Přečíslení dva na jednoho nezvládli Marek s Tonem. Na trestné lavici pykal Kotrla, když hráči Lasselsbergeru vsítili třetí branku. Ve 29. minutě po sérii sporných zákroků prostřelil bezmocného Břízu obránce Jindřich. To sparťanská opora mezi tyčema neunesla a po horlivých protestech si Bříza odnesl trest ve hře po kterém musel opustit ledovou plochu. Do branky nastoupil mladý Pöpperle. Ten se předvedl hned po pár minutách, když v oslabení prověřil jeho pozornost Cartelli. Po souhře Chabady s Výborným střílel druhý jmenovaný těsně vedle pravé tyče. Individuální akci Olesze zastavil betonem Duba. Po chybě Řezníčka zlikvidoval náhradník v brance Sparty šanci Kracíkovi.

Diváci ještě nestačili dosednout na svá místa, když Pražané vstřelili první gól. Ve 42. minutě dostal Hanzlík ideální nahrávku od Netíka a tvrdou ranou k tyči propálil Dubu. O dvě minuty později zachránil domácí od čtvrtého gólu efektním zákrokem lapačkou Pöpperle. Po střele Pilaře nepřehodil ležícího Dubu Nedvěd. Ve 47. minutě zamkla Sparta svého soupeře před Dubou a závar před brankou zužitkoval ve druhý gól domácích Pilař. Dělovka Richtera rozduněla pouze mantinel. V 50. minutě vybídl Řezníček dlouho přihrávkou do úniku Tona, který se kličkou do bekhendu nemýlil a vyrovnal. Strhnout vedení na stranu domácích mohl Kotrla a Hanzlík, tentokrát Duba svůj tým podržel. V 53. minutě domácí svůj obrat dokonali. Řezníček přenechal na modré kotouč Markovi, který z úhlu zamířil přesně nad Dubovo rameno. Plzeň se nadechla k vyrovnání, kterého se dočkala hned v 56. minutě. Pražané zapomněli před brankou na M. Straku, který proměnil ve vyrovnávající branku přihrávku Kracíka. Po střele Kotrla se na ledě strhla bitka mezi Mrázkem a Kašpaříkem, ze které vyšel vítězně hostující ranař. Zápas po šedesáti minutách dospěl do prodloužení.

V nastaveném čase měla mírně navrch Sparta. Ton golfovým úderem ještě minul, ale poté za hákování usedl na trestnou lavici Paroulek. V početní převaze nejprve videorozhodčí zkoumal ránu zápěstím Nedvěda, který trefil nakonec jen horní tyč. V 63. však napřáhl na modré čáře Pilař a ranou pod Dubovo rukou rozhodl utkání ve prospěch Sparty.

Slavomír Lener (Sparta): "Věděli jsme, že Plzeň má sebevědomí, protože z uplynulých deseti zápasů devětkrát bodovala. Navíc dvakrát za sebou nedostala gól, zatímco my jsme se trápili. Jsem rád, že jsme zápas otočili srdcem a dokázali jsme se zvednout i po plzeňském vyrovnání na 4:4. Bříza po třetí brance projevil své emoce, což vítám více, než když je hráč apatický. Paradoxně nám to pomohlo, dostalo nás to zpátky do zápasu."

Jiří Kučera (Plzeň): "Před zápasem bychom asi bod brali. Za stavu 3:0 bychom samozřejmě brali tři, ale nakonec jsme byli rádi i za ten jeden. Měli jsme šance a za stavu 3:1 jsme mohli pojistit vedení. Je to sport, prostě jsme prohráli."