ČF2, čtvrtek 17. 3. 2016
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Taylor (od 35. Pöpperle) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Buchtele – Hamilton, Cingel, Sabolič – Forman, Pech, Kumstát (A) – Netík (A), Dragoun, Hlaváč – Černoch. Trenér: Josef Jandač.
Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Řezníček, Horák – Bukarts, Holík, Říčka – Okál, Vlach, Veselý (C) – Čachotský, Šťastný, Čech – Ondráček, Fořt, Maruna.Trenér: Rostislav Vlach.
Branky a nahrávky: 28. Bukarts (Žižka, Holík), 34. Říčka (Bukarts, Holík), 35. Čachotský (Čech), 50. Okál (Žižka, Matějíček). Rozhodčí: Hrubý, Šír – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 9205. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:4. Nejlepší hráči zápasu: Robert Sabolič - Petr Holík.
Sparta nenavázala na vítězství v prvním čtvrtfinále a ve druhém zápase série podlehla Zlínu 0:4. Zápas, kterému zejména v první třetině dominovaly obrany, gólově otevřel až těsně před polovinou utkání Roberts Bukarts, další dvě branky přidali ještě do konce druhé dvacetiminutovky Říčka a Čachotský. Čtvrtou branku vstřelil v 50. minutě Zdeněk Okál. Série pokračuje v neděli a v pondělí na ledě Zlína.

„Základ je zabezpečená obrana!“ Takhle nejspíš zněly poslední předzápasové pokyny v obou kabinách. Hra obou týmů tomu totiž v první třetině odpovídala. Hlaváč ve třetí minutě obkroužil branku Zlína, ale nedokázal puk zvednout mimo dosah Kašíka. A na dlouhou dobu to bylo z útoku všechno.

Až v 10. minutě se do další větší šance dostal Tomáš Netík, bekendem ale netrefil branku Zlína. V následné první přesilovce se Spartě nepodařilo na delší čas usadit v pásmu. Zlín na druhé straně si sice v dlouhé čtyřminutové přesilovce po faulu Pecha tlak vytvořil, ve vedoucí branku ho ale nepřetavil. V závěru třetiny se dvakrát do gólové šance dostal Čajkovský, ani ten se ale proti zlínskému gólmanovi neprosadil.

Sparta měla v úvodu druhé části herně mírně navrch, o tuto převahu ale přišla ve 28. minutě, kdy byl za nedovolené bránění vyloučený Hlinka, a Roberts Bukarts poslal hosty do vedení. Ve 32. minutě se do šance dostali Pech s Formanem, druhý jmenovaný ale nedokázal zakončit. Stejně tak jen o minutu později Netík a po něm ve veliké šanci Hlinka.

Naopak Zlínu se jen chviku na to, ve 34. minutě, podařilo zvýšit na 2:0 – Robert Říčka perfektně trefil volné místo nad lapačkou Taylora. A o 75 vteřin později přidal třetí branku Tomáš Čachotský. V tu chvíli si Sparta vyžádala oddechový čas a Taylora v brance nahradil Tomáš Pöpperle. Ač měla Sparta v závěru třetiny k dispozici zkrácenou dvojnásobnou přesilovku, branku nevstřelila.

Hned na úvod třetí části si Sparta mohla zahrát přesilovku, ale na branku Zlína neposlala jedinou nebezpečnou střelu. A naopak jen chvíli po jejím skončení se musela sama bránit. Nejdříve dostal dvě minuty Švrček za sekání, po něm udělil rozhodčí dvě, minimálně velmi sporné, trestné minuty i Pöpperlemu za držení. Sparta se musela 41 vteřin bránit dvojnásobné přesile. A hned vzápětí znovu, když byl vyloučený Čajkovský.

Zlínský Zdeněk Okál nakonec v 50. minutě využil pokračující klasickou přesilovku – a poslal Zlín do vedení 4:0. Spartě už se do konce zápasu nepodařilo ani snížit, a druhé čtvrtfinále tak prohrála 0:4. Série se za stavu 1:1 v neděli a v pondělí přesouvá na zlínský led.

Josef Jandač (Sparta): "Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře už od první třetiny. Trošičku nás navíc zarazilo čtyřminutové vyloučení. Poté, co soupeř (gólově) odskočil, jsme nebyli schopni se prosadit přes jejich obranu. Nehráli jsme dobře ani přesilovky a za stavu 3:0 už se zápas těžko otáčí."

Rostislav Vlach (Zlín): "Zápas se nám povedl, jak z hlediska herního, tak v koncovce. Šance, které jsme měli, jsme proměnili. Chtěl bych hráčům v čele s Liborem Kašíkem poděkovat za předvedený výkon. Kluci plnili to, co jsme si řekli."