CHL3, čtvrtek 4. 9. 2014
Sparta - Växjö SPA - VAX
Sparta: Staňa – Pilař (A), Ďaloga, Barinka, Piskáček, Hrbas, Polášek, Mikuš, Švrček – Cingel, Hlinka (A), Sabolič – Pech, Kumstát, Rolinek (C) – Réway, Přibyl, Klimek – Volek, Torquato, Forman. Trenér: Josef Jandač.
Växjö: Nilstorp (40. Steen) – Varakas, Erixon, Lundgren, Murphy, Laakso, Martinsson, Larsson, Stromwall – Johansson (A), Rakhshani, Kallio (C) – Johnson, Lundh, Rosen – Kiiskinen, Josefsson (A), Reddox – Rydahl, Lajunen, Johansson Mikael.Trenér: Sam Hallam.
Branky a nahrávky: 25. Polášek (Pech), 27. Klimek (Přibyl, Pilař), 33. Přibyl (Klimek, Polášek), 43. Réway (Pilař, Ďaloga), 44. Volek (Hlinka, Mikuš) – 35. Kallio (Rakhshani), 45. Lundh (Erixon, Rosen), 48. Reddox (Kiiskinen), 56. Reddox (Lundgren). Rozhodčí: Massy (SUI), Hribik (CZE) – Lhotský (CZE), Svoboda (CZE). Vyloučení: 4:7, navíc Torquato (SPA) a A. Johansson (VAX) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 1985. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:4.
Sparta vyhrála i třetí zápas Champions Hockey League, když na domácím ledě porazila švédský tým Växjö Lakers 5:4. Skóre utkání otevřel ve 25. minutě Adam Polášek a Spartě se v dalším průběhu podařilo odskočit až na 5:1. Švédský tým ve třetí třetině mocně dotahoval, nicméně Sparta vedení udržela a v Champions League zůstává neporažená v čele skupiny G.

V historicky prvním duelu znovuobnovené Ligy mistrů v Tipsport Areně odstartovala lépe domácí Sparta, která si v úvodních minutách podmanila útočné pásmo. Nilstorp v bráně Växjö Lakers si musel připsat několik kvalitních zákroků, než se dostal do hry i Staňa. Diváci se dočkali první pořádné šance až ve 14. minutě, kdy chybu švédské rozehrávky mohl potrestat dobře forčekující Sabolič. Hned na to slibnou akci rozjela dvojice Rolinek - Kumstát, druhý jmenovaný ovšem trefil jen Nilstorpův plastron.

Lakers se dostali pořádně ke slovu v 16. minutě, když sparťanský útočník Klimek fauloval před brankovištěm soupeře. Rakhshani nejdřív z dobré šance v mezikruží trefil branku, Lund těsně na to nechal při dorážce vyniknout sparťanského gólmana.

Branky začaly padat až po první přestávce. Skóre otevřel v čase 24:13 při hře čtyři na čtyři od modré čáry Adam Polášek, kterému hned po vyhraném buly nahrál za sebe čáru Pech. Uběhly sotva dvě minuty, když na 2:0 zvyšoval Lukáš Klimek. Křídelník třetího sparťanského útoku unikl obraně Växjö a své úspěšné sólo zakončil forhendovou kličkou nad lapačku. Přesně v polovině zápasu ještě zahrozil na druhé straně Johnson, netrefil ale bránu.

8/9
Sparta dosud získala osm z devíti možných bodů

Rozjetá Sparta naopak svou dobrou produktivitu potvrdila ve 33. minutě. Daniel Přibyl byl dostatečně důrazný před brankovištěm a dorazil za Nilstorpova záda Poláškovu ráno od modré čáry. Na třetí sparťanskou branku následně Lakers konečně našli odpověď. Tomi Kallio potrestal faul Hlinky přesnou střelou pod víko Staňovy brány. Ještě před druhou sirénou se na ledě strhla potyčka, do níž se vedle Zacka Torquata aktivně zapojili i dva hráči hostí. Sparťanský forvard od rozhodčích inkasoval osobní desetiminutový trest.

Sparta zdánlivě přesvědčivě kráčela za vítězstvím i ve třetí dvacetiminutovce. Deset vteřin před vypršením přesilovky skórovala v čase 44:00 nová posila Sparty Martin Réway. Devatenáctiletý útočník vystřelil z vrcholu pravého kruhu a Přibyl šikovně clonil před Nilstorpovou brankou. Nefungující švédské obrany následně využil i Dominik Volek, který si narazil v útočném pásmu s Jaroslavem Hlinkou a procedil puk pod betony přesunujícího se gólmana Växjö.

Za stavu 5:1 to vypadalo, že má Sparta otěže zápasu pevně v rukou. Švédský tým se ale dokázal neuvěřitelným způsobem vrátit do hry. Nejdříve snižoval osamocený Patrik Lundh, ke kterému se dostal Staňou vyražený puk. Ve 47. minutě pak Liam Reddox krásnou individuální akcí zakončenou efektní otočkou snížil už na 5:3 a necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny dokonce vstřelil ještě kontaktní gól, stylově z dalšího samostatného úniku.

Spartě v kritickou chvíli pomohla dvě švédská vyloučení. Díky nim si mohli domácí v klidu značně pohublý náskok pohlídat. Holešovičtí si tak připisují třetí výhru v řadě a Ligou mistrů proplouvají i nadále bez porážky.