SPA - TRI 4:7 - Prohra s Třincem v emotivní bitvě

4., pátek 17. 9. 2021
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Neužil (28. Salák) – Moravčík, Mikliš, Dvořák, Pavelka, Polášek (A), M. Jandus – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Thorell, Kaše, Chlapík – Buchtele, Vitouch, Forman (A) – Doležal, Zikmund, Prymula.
Třinec: Mazanec (30. Kacetl) – Musil, Kundrátek, Doudera, Marinčin, Zahradníček, Adámek, Jaroměřský – Daňo, Vrána (C), Růžička (A) - Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Roman – Kofroň, Dravecký (A), Hrňa.
Branky a nahrávky: 3. Moravčík (Dvořák, Chlapík), 24. Chlapík (Thorell, M. Jandus), 30. Vitouch (Moravčík, Polášek), 52. Thorell (Chlapík, Kaše) – 19. Hrňa (Růžička, Marcinko), 21. Kundrátek, 27. Růžička (Vrána, Doudera), 28. Hrehorčák (Roman), 31. Musil (Adámek, Nestrašil, 49. Nestrašil (Kundrátek, M. Kovařčík), 60. Hrehorčák (Roman). Rozhodčí: Kika, Pražák – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 973. Střely na branku: 28:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:7. Nejlepší hráči utkání: Filip Chlapík - Tomáš Kundrátek.
Úvodní domácí utkání sezóny sparťanům bohužel nevyšlo. I přes dobrý vstup do utkání především kvůli nepodařené druhé třetině podlehli Třinci. Zápas byl podle očekávání velmi emotivní a ke skvělé atmosféře přispělo i přes 5 tisíc sparťanských fanoušků. Reputaci si budeme moct napravit již v neděli, kdy taktéž na domácím ledě přivítáme Plzeň.

Sparťanští hokejisté vstoupili do utkání velmi aktivně a už v první minutě si vykoledovali přesilovou hru. Tu sice ještě nedokázali využít, ale z pokračujícího tlaku se dělovou ranou prosadil Michal Moravčík a poslal nás do rychlého vedení. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Roman Horák, ale šanci z velmi nadějné pozice nevyužil.

Třinec se oklepal z prvotního šoku a mohl hned z první možnosti vyrovnat. Skvělý Jakub Neužil v brance ale Romanovi sebral gól z hokejky. Při následné gólovce Kovařčíka nám pomohla nepřesná koncovka. Již od úvodu bylo na ledové ploše k vidění hodně emocí, které se ještě akcentovaly tvrdým atakem na Tomáše Pavelku, po kterém rozhodčí museli řešit hned několik potyček.

Následnou přesilovku se hráčům v rudém využít nepodařilo, to se naopak povedlo hostům o pár minut později, když početní výhodu proměnil ve vyrovnání Erik Hrňa střelou z pravého kruhu. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Vstup do prostřední části se lépe vydařil třineckým Ocelářům, když po pouhých dvaceti vteřinách se prosadil Tomáš Kundrátek a otočil stav utkání. Nepříznivý stav ale trval pouze několik málo desítek vteřin, když Douderovo vyloučení využil skvělou individuální akcí Filip Chlapík a vyrovnal na 2:2.

Netrvalo ale příliš dlouho a trest Patrika Prymuly potrestal dorážkou z bezprostřední blízkosti Martin Růžička, když navíc o pár vteřin později trefil přesně prostor u bližší tyčky Patrik Hrehorčák, dostali se hosté z Třince do dvoubrankového trháku. Alexandr Salák následně vystřídal v naší svatyni Jakuba Neužila.

Sparťané se ale rozhodně nevzdali a samostatný únik využil chytrým zakončením David Vitouch, který tak snížil na rozdíl jedné branky a vyhnal z brankoviště i hostujícího brankáře Mazance, místo kterého naskočil Ondřej Kacetl. Ofenzivní podívaná ale nekončila a Michal Kovařčík vrátil Ocelářům dvougólový náskok.

Hokejisté Sparty měli v závěru třetiny k dispozici dvě přesilové hry, během kterých si vypracovali hned několik nadějných šancí, ale Michal Řepík orazítkoval pouze tyčku Kacetlovy branky. Po druhé siréně tak do šaten odcházeli spokojenější hosté.

Do závěrečné třetiny jsme vstoupili velmi aktivně, ale snaha nijaké větší šance nepřinášela. Hostující brankář Kacetl byl navíc velmi jistý a sbíral jeden puk za druhým. Naopak na druhé straně třinečtí hráči využili již třetí přesilovku v utkání, když se střelou z levého kruhu prosadil Andrej Nestrašil a navýšil stav na 3:6.

Z naší početní výhody nádherně odpověděl Erik Thorell, když projel celou šíři kluziště a zavěsil k tyčce. Necelé tři minuty před koncem se ještě na stav pokusili zareagovat trenéři hrou bez brankáře, ale do prázdné branky pečetil vítězství Třince Patrik Hrehorčák. První domácí utkání v sezóně tak bohužel žádné body nepřineslo.

Jaroslav Hlinka (HC Sparta Praha): "Začátek zápasu jsme měli slušný. Dali jsme rychle gól, a pak se hra srovnala. Bylo to vyrovnané utkání, ale nefungují nám speciální týmy. Nepodařilo se nám využít více přesilovek, naopak jsme v nich třikrát inkasovali, což rozhodlo."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Prvních deset minut měla Sparta více ze hry. Rozjížděli jsme se pomalu a dostali jsme rychlý gól, ale vždycky jsme dokázali reagovat a postupem času jsme se zvedali. Tým začal hrát, jak jsme chtěli. Hráli jsme agresivně, dohrávali jsme hráče a byli jsme aktivní v útočném pásmu. Druhá třetina byla vyhrocená, ale emoce k hokeji patří. Výborně jsme zahráli přesilové hry. Když jsme potřebovali, pomohli jsme si v nich. To nás dostalo na koně. Myslím si, že na začátek sezony to byl super zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli."