15. 2. 2013 | Tereza Velikovská

SPA - SLA 2:3p - Před Legendami jen za bod

48., pátek 15. 2. 2013
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Pinc - Milam, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Hanzlík, Pilař - Tenkrát, Hlinka, Pacovský - Hovorka, Broš, Simon - Jánský, Přibyl, Rachůnek - Kočí, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kempný, Kolařík, Kuboš, Holub, Koma - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Klhůfek, Poletín. Trenéři: Růžička st., Weissmann a Beránek.
Branky a nahrávky: 37. Rachůnek (Přibyl), 52. Rachůnek (Hovorka) - 11. Kuboš (Kadlec), 33. Micka (Kučný, Tomica), 65. Krenželok (Kempný, Žejdl). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 10703. Střely na branku: 34:19. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
P r a h a - Pod dohledem sparťanského Klubu Legend, který se před čtvrtým derby dočkal rozšíření, berou Holešovičtí pouze bod. Ze nepříznivého stavu 0:2 se sice dokázali díky dvěma brankám IVANA RACHŮNKA vrátit do zápasu a vynutit si prodloužení, ale v tom se nakonec radoval sešívaný rival.

Před čtvrtým derby sezony bylo do Klubu Legend HCS slavnostně uvedeno šest nových členů, souboje pražských rivalů se zúčastnila i většina z původních členů, kteří byli do společnosti sparťanských hvězd minulosti uvedeni už loni. A před jejich odbornými zraky se duel se Slavií rozjel ve velkém tempu. První šanci Tenkráta zabrzdil ofsajd, Krenželok na druhé straně orazítkoval horní tyč Pincovy klece.

KLUB LEGEND HCS

šest nově uvedených členů

• Miloslav Charouzd
  • Karel Koželuh
  • Václav Roziňák
  • Stanislav Hajdušek
  • Tomáš Jelínek
  • Rudolf Šindelář

Sparta byla v prvním dějství střelecky aktivnější. Po Milamově nahození se puk odrážel od bruslí v brankovišti, ale cestu za čáru nenašel, ani ujíždějící Pacovský po skvělé přihrávce na útočnou modrou neuspěl. Zato Slavia hned druhou šanci proměnila. V přesilové hře napřáhl od modré Petr Kuboš a přízemní střela našla cestu mezi Pincovými betony za jeho záda.

I Holešovičtí hrozili v početní výhodě, Bahenský nejprve nebezpečně střílel a potom se tlačil i do dorážky. V další přesilovce zkoušel Tenkrát tečovat Hlinkovu střelu, také bez úspěchu. Ani Hovorka, kterého v poslední minutě našel přesným pasem Broš, nedokázal v pádu puk usměrnit mezi tři tyče.

To se ovšem nepovedlo ani Hertlovi, který po hákování Philippa jel v úvodu druhé části trestné střílení. Puk mu v rozhodující chvíli těsně před Pincem ujel a nejproduktivnější hráč hostů ani nezakončil. Furch se následně také pořádně zapotil při obrovském závaru před svou brankou, kdy ho v jednu chvíli zachraňovala branková konstrukce.

Takové štěstí oproti tomu neměl Pinc, na kterého se po sparťanském tlaku v brejku řítili Kučný a Tomáš Micka, od jehož brusle se puk smolně odrazil do branky. Poté už se ale domácím konečně podařilo překonat Furcha. V klasické přesilovce se Ivan Rachůnek zorientoval na levém kruhu a prostřelil slávistického gólmana.

Obě branky Sparty zařídil Ivan Rachůnek, celkově už se trefil sedmkrát

V početní výhodě si sparťané tentokrát zahráli neobvykle mnoho minut. Další měli hned zkraje třetí dvacetiminutovky, ale tentokrát se jim nepoštěstilo. Neujala se ani tutovka při závaru Simona s Brošem, která skončila na břevnu. Rána Ivana Rachůnka opět z levé strany, tentokrát až od mantinelu, se už ujala a bylo vyrovnáno.

Ovšem Žejdl na druhé stráně málem vrátil Slavii vedení, jeho rána prošla pod Pincem, ale odklouzala mimo branku. Nicméně sešívaní mohli hrát po faulu Pilaře alespoň přesilovku. A v tlaku zůstali i po ní, ve zbytku třetí části byli jasně lepším týmem a měli blíž k tomu vstřelit rozdílový gól. V prodloužení byla opět mírně lepší Slavia a nakonec to potvrdila gólem. Po velké šanci v závěru nakonec Lukáš Krenželok pouhých dvanáct sekund před koncem pětiminutového prodloužení rozhodl o zisku druhého bodu pro sešívané.

Jan Votruba (Sparta): V první třetině jsme začali aktivně, měli jsme tam šance i další takové pološance, ale pak jsme tam sehráli špatně oslabení a inkasovali. Ve druhé třetině jsme měli velký tlak, jenže přišel laciný druhý gól Slavie. Mužstvo je potřeba pochválit za to, že ho stav 0:2 nezlomil, podařilo se nám pak vyrovnat, ale v prodloužení jsme nechali vystřelit beka a dostali rozhodující gól. Bylo to vynikající utkání s dobrou atmosférou, ale i počtvrté v sezoně nás Slavia porazila.

Ondřej Weissmann (Slavia): Viděli jsme kvalitní utkání, v němž jsme odehráli vcelku dobře první třetinu. Šli jsme do vedení a tam jsme ještě zvládali kontrovat, od druhé třetiny byla ale Sparta lepší a nakonec i zaslouženě vyrovnala. My jsme však byli v prodloužení šťastnější.