16. 8. 2006 | Lucie Vítková

SPA - MYT 7:2 - Chimik si odvezl sedm branek

přát., středa 16. 8. 2006
Sparta - Atlant SPA - MYT
Sparta: Salfický - Černošek, Ptáček, Hanzlík, Vykoukal, Benýšek, Tabaček, Stehlík, Mrázek, Protivný - Podlešák, Hlinka, Sivek - Ton, Marek, Kratěna - Netík, Langhammer, Dragoun - Vrbata, Jelínek, Hromas - Karel Ton.
Atlant: Barulin (22. Kolesnik) - Pujac, Bykov, Kručinin, Baladin, Titov, Semjonov, Kosmajev, Metljuk – A. Vorobjov, Zubov, Mozjakin – M. Sevosťjanov, S. Semosťjanov, Bojkov – Kudašov, Ščastlivyj, Bělkin – Žerděv, Lehčev, Pronin – Glochov, Škotov, Piganovič - Buljanskij, P. Vorobjov.
Branky a nahrávky: 2. Marek (Hanzlík), 5. Ton (Kratěna, Marek), 17. Ton (Kratěna, Marek), 22. Marek (Kratěna), 29. Hlinka (TS), 31. Dragoun (Langhammer), 43. Netík (Dragoun) - 33. Žerděv (Škotov), 55. S. Sevosťjanov (Bojkov). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.
Sparta vstoupila do utkání velice dobře. Dobrým pohybem, lehkostí a českou tvořivostí procházela snadno obranou Chimiku a gólmana Barulina překonala v první dvacetiminutovce hned třikrát. V nastoleném tempu pokračovali Výborného svěřenci také v druhém dějství, když v polovině utkání svítilo na ukazateli v T-Mobile Areně hrozivé skóre pro hosty 0:6. Po čtvrtém zásahu vystřídal Barulina v brance kazašský reprezentant Kolesnik. Přesto ruský celek zvládl snížit a v poslední třetině Spartu několikrát zatlačit. Na skóre se však převaha Chimiku v poslední části neprojevila, Pražané zvítězili hladce a zaslouženě 7:2.

Fotogalerie

Komentář

Pražené v zápase bojovali o první vítězství v přípravném období a tomu podřídili vše. Do utkání vlétli jako hladoví vlci a hostujícímu Chimiku nedávali mnoho příležitostí vyniknout. Navíc Spartě vyšel začátek, když se již ve 2. minutě trefil Marek. Ten využil zaváhání brankáře Barulina a lehkým nahozením našel skulinku mezi jeho chrániči. O tři minuty později vyšla domácím přesilová hra. Kratěna mezi kruhy přenechal puk Tonovi, který jej švihem umístil přesně k tyči. Vzápětí se sám před brankou zjevil ještě Jelínek, ale zbrklostí se o šanci připravil. Mezi tyčemi se poprvé sparťanským divákům představil Dušan Salfický, ale příliš práce neměl. Na puk si poprvé sáhl až v sedmé minutě, kdy jej z dálky vyzkoušel Titov. Záhy měli hosté možnost dvojnásobné početní výhody, ale za více než minutu a čtvrt trvající přesilovky nedokázali Spartu sevřít v obranné třetině. Nejblíže brance byl Ščastlivyj, jeho pokus ale zázračně Salfický vyškrábl lapačkou. Naopak na druhé straně znovu hřmělo. Zatímco Hlinka v dobré střelecké pozici trefil jen rameno gólmana, v 17. minutě už byla úspěšná rána Tona. Ten dostal ideální pas od Kratěny a z úhlu zakončil pohlednou akci střelou do odkryté hostující svatyně. V závěru před Barulinem neupěl ještě Netík, jenž v samostatném nájezdu volil kličku do bekhendu a rozvlnit síť se nepodařilo ani Sivkovi, který ranou z první rozezvonil tyč.

Úvod druhého dějství znovu Pražanům vyšel na výbornou. Ve 22. minutě se totiž Marek nadchl k velkému sólu, které zakončil střelou mezi betony. Čtvrtý gól vyhnal z branky nešťastného Barulina, jehož nahradil Kolesnik. Toho hned prověřili útočníci Netík s Jelínkem a zanedlouho jej ostrou ranou štípl do rukavice Tabaček. Ve 29. minutě dostal od Sivka parádní příhru mezi dva beky Hlinka, proskočil si mezi nimi a uháněl sám na branku. Jenže v tu chvíli zatáhl za záchranou brzdu Bykov a sudí nařídil trestné střílení. K němu se postavil sám faulovaný hráč a precizním blafákem do bekhendu nedal Kolesnikovi šanci. Ve 31. minutě měl Chimik na kontě ostudný půl tucet branek. Dragoun si narazil puk s Langhammerem a první jmenovaný kličkou do protipohybu brankáře udělal šestý zářez Sparty v utkání. Vzápětí za katr usedl mladík Vrbata a v početní výhodě se radovali prvně hosté. Škotov brankovištěm protáhl puk, nalil jej na levý kruh Žerděvovi, jenž překonal ležícího Salfického střelou po ledě. V závěru třetiny se musel Salfický vytáhnout proti Glochkovi, nepříjemnosti domácím nadělala rovněž teč Lehčeva. V přesilové hře domácích pak natřikrát dorážel před Kolesnikem Dragoun, což se hostům příliš nezdálo a na ledě se strhla menší potyčka. Druhou třetinu nedohráli beci Hanzlík s Ptáčkem, na místo nichž dostal na ledě prostor mladý Protivný.

Ani do třetice se ze špatného vstupu do třetiny Chimik neponaučil a potřetí byl za to tvrdě potrestán. Ve 43. minutě napřáhl kousek před modrou Netík a ranou o tyč uklidil puk za brankovou čáru. Poté již ale nastaly chvíle ruského celku. Sparta polevila v nasazení, přestala bruslit a pustila Chimik do šancí. Semjonov prověřil hbitost lapačky Salfického, Bojkov za okamžik před práznou brankou namířil svou střelu pouze do tyče. Brankovou konstrukci trefil v přesilové hře lišáckým obloučkem také Balandin. Ščastlivyj vybídl ke střele do poloprázdné svatyně Pražanů Mozjakina, kterému stoprocentní šanci vzal z hole výborným zákrokem znovu Salfický. V 55. minutě přetavili hosté převahu v druhý gól. Sevosťjanov využil zmatku v obraně a střelou k tyči překonal brankáře nad jeho levým chráničem. Sparta dostala varování a nechtěla nadále utkání dramatizovat. To rázně napověděl Dragoun, když z mezikruží vyzkoušel pozornost Kolesnika. Úplný závěr pak ještě okořenila nefalšovaná bitka Sivka se Žerďevem, ze které si oba kohouti odnesli trest do konce utkání. Sparta ve svém třetím zápase uspěla, když výborným výkonem pokořila v domácí T-Mobile Areně šestý celek ruské Superligy výsledkem 7:2.

×
Dnes v | Dor.
HC Energie Karlovy Vary
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek: Dobrý výkon, ale je co zlepšovat

SPA - VIT 5:3 - Výhra nad lídrem tabulky

Kořenář: Důležitá výhra, diváci byli skvělí!

SPA – PLZ 3:2 – Velká bitva pro sparťany