SPA - LIN 5:2 - Sparta zpět na vítězné vlně!

ET4, neděle 26. 8. 2012, hráno v Litoměřicích
Sparta - Linköping SPA - LIN
Sparta: Sedláček - Vallin, Gawryletz, Kočí, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Treille Y., Rachůnek - Luňák, Foster, Hlinka - Simon, Tenkrát, Pacovský - Treille S., Lapšanský, Jánský - Přibyl. Trenér: Richard Žemlička.
Linköping: Engstrand - Nielsen, Hulström, Bäckman, Johansson, Hävelid, Grillfors, Rahimi - Himelfarb, Hjalmarsson, Karlsson - Ottosson, Söderberg, Almtorp - Nermark, Figren, Salmonsson - Lindhagen, Arlbrandt, Weinhandl - Jämtin. Trenér: Roger Melin.
Branky a nahrávky: 24. Pacovský (Vallin, Sedláček), 34. Hanzlík (Tenkrát, Hlinka), 37. Jánský (Gawryletz), 57. Pacovský (Milam), 57. Simon (Tenkrát, Hlinka) - 13. Söderberg (Hävelid), 29. Himelfarb (Weinhandl, Jämtin). Rozhodčí: Lacina, Souček - Bejček, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 680. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
L i t o m ě ř i c e - Po prohře s HV71 se Sparta v rámci European Trophy vrací na vítěznou vlnu. Další švédský celek z Linköpingu porazila v Litoměřicích po povedeném závěru o tři branky. Hned dvěma přesnými trefami přispěl k cennému vítězství Dominik Pacovský.

Fotogalerie

Sparta vstoupila do druhého utkání na litoměřické půdě přesilovkou, už po 23 vteřinách si vynutila faul. Ucházející tlak si ale dokázala vytvořit až v jejím závěru, Tenkrát však mířil těsně mimo. Druhá přesilová hra Holešovických ale dopadla ještě hůř. Švédové v ní Spartu nepustili a dokonce se prosadili, když Carl Söderberg překonal povedenou kličkou Sedláčka, kterému puk proklouzl pod betonem.

O chvíli později musel sparťanský gólman hasit další požár ve svém brankovišti, který ale nakonec tygřím skokem po puku vyřešil. A zapotil se i při první linköpingské přesilovce, kdy největší šanci prováhal střelec branky Söderberg, který stál nehlídán mezi kruhy, ale nedokázal trefit nabídku zpoza branky.

V úvodu druhé dvacetiminutovky sparťané dohrávali další přesilovku, ale největší příležitost si vypracovali až po návratu vyloučeného Söderberga na led, Sacha Treille ale Engstranda nepřekonal. Povedlo se to až o chvíli později, když se švédský hráč znovu vrátil na trestnou lavici po zásahu vysokou holí. Dominik Pacovský vyrovnal přesně mířenou střelou nad lapačku Engstranda.

A Pacovský se mohl postarat dokonce o vedení holešovického celku, když ujížděl společně v Brošem a Rachůnkem ve třech na jediného bránícího hráče. Engstrand se ale vytasil s bleskovým přesunem. Neproměněná šance Spartu mrzela o to víc, že o chvíli později ve dvojnásobném oslabení inkasovala. První střelu ještě Sedláček vytěsnil na tyč, na dorážku Erica Himelfarba už ale neměl nárok.

Stejně na tom však byl na druhé straně Engstrand při střele Jana Hanzlíka. Sparťanský bek si najel doprostřed levého kruhu, počkal si na pas Tenkráta a puk trefil prudkou střelou z první naprosto ideálně. O tři minuty později už Sparta dokonce vedla, Peter Jánský, který ujel naprosto všem a nekompromisně vymetl pavučinky branky Linköpingu.

Hráči Linköpingu ve třetí třetině evidentně znervózněli, sparťané ale nedokázali jejich polevení potrestat ani v téměř minutu dlouhé přesilovce pěti proti třem. Ubráněné oslabení naopak nabudilo soupeře, který začal opět pořádně zaměstnávat Sedláčka. Jeho protějšek se ovšem také nenudil, nebezpečná byla zejména Jánského střela s jemnou Fosterovou tečí.

Krušné chvíle nastaly v závěru třetí části, kdy Sedláček obdržel menší trest za podražení. Sparťanská čtyřka se ale s vypětím sil dokázala ubránit. A tři a půl minuty před koncem naopak dokázala zvýraznit vedení. Dominik Pacovský, který mazácky vymíchal Engstranda a zasunul puk mezi jeho betony. V následné power play ještě definitivně potvrdil sparťanský návrat na vítěznou vlnu Dominik Simon do prázdné branky.