SPA - KVA 4:5p - Góly obránců nestačily

7., neděle 2. 10. 2022
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: J. Kovář – Graňák, Krejčík, Polášek (A), Mikliš, Němeček, Jandus, Jurčina – Sobotka (A), Horák, Řepík (C) – Safin, Tomášek, Kaše – D. Simon, G. Thorell, E. Thorell – Forman, Vitouch, Přibyl.
Karlovy Vary: Habal – Bartejs, Plutnar (A), Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán, Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, Kohout – O. Beránek, J. Baláž, Redlich – Jiskra, Vondráček (C).
Branky a nahrávky: 15. Němeček (Kaše), 32. Řepík (Sobotka, Horák), 51. Němeček (Forman, G. Thorell), 60. Krejčík (Tomášek, Sobotka) – 26. O. Beránek (Plutnar), 27. Havlín (Redlich, Pulpán), 46. Černoch (Kohout, Plutnar), 54. Rachůnek (Hladonik). Rozhodčí: Šír, Sýkora – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 345. Střely na branku: 27:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5. Nejlepší hráči utkání: David Němeček - Tomáš Rachůnek.
V nedělním utkání proti Karlovým Varům skončila naše domácí neporazitelnost, když jsme i přes dva góly Davida Němečka prohráli 4:5 po prodloužení. Náš tým doplatil zejména na zbytečné tresty, kvůli kterým Karlovým Varům dovolil v utkání odskočit. Ačkoliv jsme v poslední minutě vyrovnali, v prodloužení rozhodl Petr Koblasa.

Fotogalerie

Úvodní zákrok zápasu si připsal sparťanský brankář, kterého ve druhé minutě prověřila Balážova střela od mantinelu. Aktivní vstup Energie nezužitkoval ani Jiří Černoch, jehož bekhend zamířil mimo naši branku. Vzápětí se nakopli také sparťané, jenže brejk elitní lajny skončil pouze nepřesnou střelou.

Karlovarský Jan Hladonik dobře schoval svůj pokus za Adama Poláška, přesto si s jeho střelou Jakub Kovář poradil. Úspěchem neskončila ani teč Gustafa Thorella, stejně jako únik Tomáše Vondráčka, kterého sparťanský brankář vychytal svým betonem. V patnácté minutě, kdy se hrálo ve čtyřech, si ale David Němeček nabruslil do dobré pozice a otevřel skóre.

Závěrečný malý tlak díky přesilovce už sparťanům nevyšel, proto zahájili druhé dějství za těsného vedení. První vyloučení za špatné střídání Energie nepotrestala, leč pouze dvě vteřiny po Safinově návratu fauloval Milan Jurčina a Karlovy Vary se dostaly do tempa! Ránu z levého kruhu náš brankář ještě pokryl, proti teči Ondřeje Beránka už byl ale krátký.

Mizerný vstup do třetiny však pokračoval, když po minutě hry propadla Jakubu Kovářovi propagační střela od modré z hokejky Tomáše Havlína. Sparťanský brankář odčinil zaváhání vzápětí, když ustál tlak před svou brankou i střelu z levého kruhu. Vzápětí se náš tým uklidnil, David Tomášek střílel pouze do Habalových betonů, ale dělovka Michala Řepíka z voleje už byla přesná.

Vzápětí jsme zahrávali další přesilovku, ale nepřesné kombinace a střely třetí gól nepřinesly. Erik Thorell pálil pouze mimo, zatímco Jakub Krejčík svůj průnik do útočné třetiny nezakončil.

Vstup do třetí třetiny zkomplikovalo vyloučení Martina Janduse, při němž byli Karlovarští nebezpeční, jenže na Jakuba Kováře nevyzráli. Ubráněné oslabení bylo sice psychickou vzpruhou, jenže následně sparťanská defenziva neuhlídala na brankovišti volného Jiřího Černocha, který jen nastavil hůl a chytrou tečí vrátil Energii vedení.

Náš tlak v přesilovce byl kvůli aktivní defenzivě Energie bezgólový, ač dorážka Romana Horáka na zadní tyčce byla blízko - bohužel se puk svezl po Habalově výstroji mimo branku. Navazující trest Miroslava Formana zůstal nepotrestán, dokonce se viník po svém návratu zapojil do útoku, na jehož konci skóroval z druhé vlny David Němeček.

Radost však netrvala dlouho, jelikož Tomáš Rachůnek při signalizované výhodě využil důraz před brankou a vrátil Západočechům náskok. Závěrečné minuty ještě přinesly hromadnou potyčku v přerušení, po které se vylučovalo na obou stranách. Finální tlak sparťanů umocnila hra bez brankáře, ve které se opřel do kotouče Jakub Krejčík a dělovkou od modré čáry vyrovnal 31 vteřin před závěrečnou sirénou!

Západočeši vstoupili do prodloužení aktivněji, přesto se na první výraznější šanci čekalo až do druhé minuty. Bohužel, střela Petra Koblasy z nulového úhlu byla klíčová, jelikož Jakuba Kováře zaskočila a rozhodla o vítězství Energie.

Pavel Patera (HC Sparta Praha): "Od začátku zápasu, i když jsme vedli 1:0, tak to nebylo ono. Vary hrály výborně, výborně bruslily a my jsme nebyli my. Sice jsme se několikrát vrátili do zápasu, ale Vary nám vždy odskočily. Jsme rádi, že jsme v power play vyrovnali, ale myslím si, že hosté získali dva body zaslouženě. Šli si za tím více než my. Nehráli jsme poctivou hru, kterou bychom si představovali a Vary nás potrestaly."

Jakub Grof (HC Energie Karlovy Vary): "Jsme samozřejmě spokojeni. Za prvé s bodovým ziskem, který mohl být za tři body, ale jsme spokojeni i s tím, že jsme uhráli dva (body). Jsou to pro nás hrozně důležité body. Teď jsme ztratili dva dobře rozehrané zápasy a ještě nám dva odpadly, což byl trošku problém. Tým nebyl v tempu, v jakém měl být. Dnes jsme se ale nachystali výborně a možná jsme využili toho, že Sparta měla v pátek těžký zápas. Podle mého jsme předvedli zajímavý výkon, který byl ohodnocený dvěma body."