přát., úterý 14. 8. 2007
Sparta - Královští lvi Hradec Králové SPA - HKR
Sparta: Valent- Ptáček, Jerofejevs, Hanzlík, Cunik, Černošek, Tabaček, Mrázek - Zelenka, Nedvěd, Melichárek - Ton, Vaic, Štrba - Netík, Sivek, Podlešák - Hromas, Langhammer, Švagrovský
Královští lvi Hradec Králové: Koutský- Toužimský, Kolář, Pazdera, Lesák, Táborský, Hendrich, Klement - Vítek, Kadlec, Vondráček - Fišer, Sakrajda, Volráb - Šebek, Domin, Suchý - Šeda
Branky a nahrávky: 12. Štrba (Ton), 15. Ptáček (Zelenka), 22. Ton (Cunik), 29. Ton (Vaic), 45. Ton (Štrba) 49. Netík - 19. Kadlec (Toužimský), 22. Suchý (Táborský), 32. Fišer (Sakrajda),46. Kadlec 54. Vondráček (Kadlec) Rozhodčí: Svoboda - Rybáček, Kabourek . Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 750.
Loňský vítěz základní části 1. ligy na Spartě předvedl bojovný výkon, ale na domácí to nestačilo. Všechny hráče zastínil svým výkonem Petr Ton. Hattricku dosáhl během třiadvaceti minut. V dresu Hradce Králové se představila řada bývalých hráčů Sparty.

Fotogalerie

Do utkání vstoupila Sparta v téměř kompletní sestavě. Chyběli pouze Vykoukal, Havel, Dragoun a Duba. Začátek zápasu plynul v poklidném tempu a hrálo se především ve středním pásmu. V sedmé minutě začal ofenzivní manévry Tomáš Netík, ale jeho únik gólem neskončil. V minutě dvanácté už Vladislav Koutský v brance hostů kapituloval. Petr Ton se prosmýkl kolem tří hráčů a Martin Štrba zasunul kotouč do odkryté branky – 1:0. O tři minuty později se radoval František Ptáček ve vlastním oslabení. Akci založili Nedvěd se Zelenkou a kapitán Sparty procedil svou střelu mezi chrániči hradeckého brankáře. Ještě do konce první třetiny snížil Jiří Kadlec, ujala se jeho střela z levé strany.

Vstup do druhé části byl famózní. Nejprve započal své velkolepé vystoupení Petr Ton, kterému se podařilo skórovat po individuální akci od červené čáry. O patnáct vteřin později Pavel Suchý snížil na rozdíl jediného gólu, když tečovat střelu Martina Táborského. Hradečtí se začali více a více tlačit do útoku, ale strážce sparťanské branky Michal Valent byl pozorný. Nejprve Volráb a o chvíli později ani Šebek ho nedokázali překonat. V čase 28:40 podruhé v zápase skóroval po průniku z pravé strany Petr Ton. Dvoubrankové vedení Spartě opět nevydrželo dlouho. Střela Miroslava Fišera se nejprve otřela o tyč branky a poté zapadla za Valentova záda. Tomáš Netík se dostal do své druhé šance ve čtyřicáté minutě a stejně jako v prvním případě selhal.

Po vyloučení Hendricha ve třetí třetině roztočila ďábelský kolotoč přesilovková formace Petra Nedvěda. Její řádění nakonec vyústilo ve třetí gól Petra Tona. Hattrick završil parádní střelou do horního růžku branky. Střelecké dostihy pokračovaly. Jiří Kadlec z levé strany vstřelil svou druhou branku a vykřesal pro Hradec další naději. Tomáš Netík se dočkal ve 49. minutě. Svojí třetí šanci přetavil v branku parádní střelou pod ruku brankáře. Ke konci zápasu opět sílil tlak Hradce, který se snažil o vyrovnání. Situaci dva na jednoho ještě vyřešil Michal Valent, ale pak předvedl svůj um Roman Vondráček. Skvěle umístěnou střelou opět snížil na rozdíl jediného gólu. Závěr zápasu už si Sparta pohlídala a ve druhém přípravném utkání na domácím ledě zvítězila 6:5.