SPA - HAV 3:1 - Urputná bitva za tři body

20., sobota 20. 11. 2021
Sparta - Havířov SPA - HAV
Sparta: Hrabal – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček, Fábry, Vágner, Theimer, Zembol.
Havířov: Zlatnický – Kremnický, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Ludvík, Kočí – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Kalčík, Byčkov, Špaček, Bárta.
Branky a nahrávky: 16. Slavíček (Krupička, Fábry), 29. Theimer (Tůma, Ducháč), 46. Theimer (Ducháč, Tůma) – 56. Valach (Zavřel). Rozhodčí: Červenka – Kotlík, Ganger. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 45:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Sparťanští junioři zvítězili popáté v řadě! Náš tým si v domácím duelu s Havířovem vypracoval v průběhu utkání cenný tříbrankový náskok a i díky tomu zvítězil v konečném součtu 3:1. Lví podíl na výhře má zejména sparťanský útočník Oto Theimer, který v utkání zaznamenal dvě branky.

Sparťanští trenéři poslali do branky v utkání proti Havířovu Michaela Hrabala. Náš tým přibližně v polovině první třetiny musel hrát po faulu Theimera v oslabení, ale přesilovku soupeře sparťané ubránili. Naši hokejisté necelých pět minut před koncem první části se jako první dostali do vedení. Josef Slavíček využil Krupičkovu přihrávku a překonal havířovského brankáře poprvé v utkání.

Náš tým ve druhé třetině si i díky velkému počtu střel počkal na své šance. Sparťané těsně před polovinou utkání odskočili do dvoubrankového vedení. Oto Theimer svým jedenáctým gólem v sezoně poslal Spartu do dvougólového trháku, když zužitkoval přihrávku od obránce Tůmy. Náš tým udržel své pracně vybudované vedení až do třetí třetiny.

Ve třetí části domácí hokejisté dostali možnost ihned v prvních minutách hrát další přesilovou hru. A sparťané s početní výhodou naložili nejlépe, jak mohli. Domácí souhru zakončil úspěšně Oto Theimer, pro kterého se jednalo o druhou branku v utkání. Sparťanský brankář Hrabal předvedl v utkání skvělý výkon, ale o čisté konto ho připravil v šestapadesáté minutě bývalý sparťanský útočník Cyril Valach. V závěru ještě Krupička nevyužil trestné střílení, ale sparťany to nemuselo mrzet, jelikož porazili Havířov v poměru 3:1.