SPA - HAM 1:2 - Prohra v poslední minutě

CHL3, pátek 28. 8. 2015, Hraje se v O2 areně
Sparta - Hamar (NOR) SPA - HMR
Sparta: Pöpperle – Polášek, Švrček, Barinka, Čajkovský, Hrbas, Mikuš – Réway, Hlinka (C), Buchtele – Pech, Kumstát, Netík – Cingel, Kudrna, Forman – Dragoun, Přibyl, Sabolič – Procházka, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.
Hamar (NOR): Ostlund – Hotham, Baarnhielm, Bull, De La Rosse, Oksnes, Lokken, Eikrem Haugen, Andersson – Skandsdammen, Jensen, Larrivee (C) – Berglund, Reichenberg, Gustafsson – Gran, Huse, Zettergren – Langdalen, Ronnild, Hesbraten. Trenér: Aleksander Smirnov.
Branky a nahrávky: 42. Buchtele (Polášek, Hlinka) – 23. Jensen (Larrivee, Skadsdammen), 60. Larrivee (Zettergren). Rozhodčí: Nikolič, Pešina – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 2948. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Nejlepší hráči utkání: Pöpperle - Ostlund.
Sparta v prvním domácím utkání v rámci Champions Hockey League prohrála s norským týmem Storhamar Hamar 1:2. Vítěznou branku hostů vstřelil 38 vteřin před koncem třetí třetiny kapitán Christian Larrivee, který se vracel z trestné lavice. Jedinou branku Sparty vstřelil na začátku třetí části Jan Buchtele.

Ani Sparta ani Hamar nevstoupili do druhého vzájemného zápasu nijak ofenzivně. První přesilovou hru si zahráli ve 4. minutě hosté po faulu Martina Réwaye a v ní si Pöpperle připsal první těžší zákrok. V první přesilovce Sparty v 7. minutě pálil Netík, před brankou ale nebyl nikdo, kdo by dorážel. Největší šanci první třetiny si v 10. minutě během další přesilové hry vytvořil po přihrávce Réwaye Jan Buchtele, jeho střela šla ale těsně vedle tyčky.

V dalších minutách měla Sparta herně navrch, Hamar se k nebezpečnější střele dostal až v 16. minutě, kdy od modré tvrdě pálil Eikrem Haugen. V 19. minutě střílel z otočky Dragoun, ale trefil jen náruč gólmana. Herní převahu Sparty dokládal i poměr střel po první části – v poměru 13:7 pro domácí.

Sparta měla více ze hry i na začátku druhé třetiny – ve 23. minutě Cingel trefil tyčku a následný důraz sparťanů před brankou vyvolal i první menší potyčku. O to studenější sprchou pro aktivnější Spartu byla vedoucí branka Hamaru. Joakim Jensen dostal přihrávku za obranu a prostřelil Pöpperleho. V polovině zápasu měli domácí šanci na vyrovnání během 88 vteřin trvající dvojnásobné přesilovky. Hlavně Buchtele s Réwayem aktivně ostřelovali branku hostů, puk si ale cestu za brankovou čáru nenašel.

Od poloviny druhé části pak cestu za vyrovnávací brankou Spartě značně komplikovala častá vlastní vyloučení. Od 33. minuty postupně na trestnou lavici putovali Polášek, Pech, Čajkovský a Švrček a Hamar Spartu nejen, že k ničemu nepustil, ale ještě ji dostal pod tlak.

Jan Buchtele na začátku třetí části nejprve srovnal Gustavssona, který střílel už po odpískání, a pak se sám gólově prosadil. Adam Polášek ve 42. minutě nastřelil puk na branku a právě Jan Buchtele ho na hranici brankoviště šikovně tečoval. A jen o chvíli později měla nabuzená Sparta šanci jít v zápase do vedení – více než půl minuty trvající dvojnásobnou přesilovku ale nevyužila. Naopak Reichenberg mohl ve 49. minutě vstřelit branku do Pöpperleho sítě a jeho snažení na hranici brankoviště musel až nedovoleným zákrokem utnout Sabolič.

Během další norské přesilovky dostal Hamar Spartu pod tlak a Reichenberg opět dotíral na Pöpperleho. Sparta se ale zvedla a na druhé straně v 55. minutě z mezikruží pálil Réway, o dvě minuty později naprázdno promáchl před odkrytou brankou Hlinka. Vítězství pro Hamar tak nakonec 38 vteřin před koncem urval kapitán Christian Larrivee, který naskočil z trestné lavice, zachytil přesnou přihrávku a sám proti Pöpperlemu vystřelil pro hosty výhru 2:1.