SPA - EIS: 2:1sn - Sparta přípravu zvládla

přát., čtvrtek 25. 2. 2010
Sparta - Eisbären Berlin SPA - EIS
Sparta: Přikryl (Jarina) - Vydarený, Cunik, Hanzlík, Vykoukal (A), Philipp, Bolf, Macholda - Kratěna, Koreis, Tůma - Podlešák, Výborný (C), Ton - Langhammer, Ručinský, Netík - Hromas, Látal, Hrdel. Trenéři: David Volek a Miloš Holaň.
Eisbären Berlin: Zepp (od 32. Nastiuk) - Baxmann, Roach, Walser, Regehr, Bielke - Degon, Weiss, Pederson (A), Friesen, Braun L., Ustorf (C), Braun C., Hahn, Busch (A), Mulock. Trenér: Don Jackson.
Branky a nahrávky: 13. Ton (Výborný, Philipp) - 46. Braun (Friesen). Rozhodující nájezd Látal. Rozhodčí: Nečas, P.Würtherle - Kopal, Marek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1375.
P r a h a - Utkání se vyvíjelo ve velmi poklidném tempu. Skóre otevřel ve 13. minutě domácí Ton pohotovou střelou. Druhá část nic zajímavého nepřinesla. Ve třetí se diváci dočkali srovnání z hokejky Brauna. Obě mužstva se domluvila, že v případě nerozhodného stavu se pojedou samostatné nájezdy. Vítězný nájezd proměnil Martin Látal.

V první nebezpečnější akci rozvlnili hráči Berlína síť Přikrylovy branky, naštěstí pro Spartu jen zezadu po nepřesné střele odražené od zadního mantinelu. N druhé straně pálil Látal mnohem nebezpečněji, prudká střela z pravého křídla mířila těsně nad branku Roba Zeppa. V následujících minutách troskotaly útočné akce domácích na nepřesnostech. Koreis zadovkou nenašel spoluhráče, Netík při postupu útočným pásmem ukličkoval sám sebe. Únik Netíka a Langhammera dva na jednoho skončil nepřesnou nahrávkou Netíka, který trefil jediného bránícího hráče Berlína. S postupem času začínaly být útoky přesnější a nebezpečnější. V osmé minutě pálil z kruhu Macholda, Zepp puk pokryl efektním zákrokem lapačkou.

V polovině první části nahazoval Ton z rohu před branku, tam čekal Podlešák tečující mimo. Na začátku 13. minuty byl za zákrok vysokou holí vyloučen Jeff Friesen a Sparta první početní výhodu využila. Výborný našel přesnou nahrávkou od mantinelu Petra Tona, který z mezikruží vstřelil první branku utkání. Následující minuty patřily hostům. Nejprve se prodral do šance Denis Pederson, poté se puk kutálel před odkrytou brankou Přikryla. Nikdo z Medvědů ho ale nedokázal usměrnit do branky. Na konci prvního dějství si připsal další dobrý zákrok Přikryl, který přikryl puk u tyčky.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Nejprve nebezpečně pálil Richie Regehr, zanedlouho zkoušel Pederson zasunout po objetí branky puk k tyči. Jistý Přikryl obě situace vyřešil. Po vyloučení Derricka Walsera za sekání měli sparťané možnost zvýšit vedení v přesilové hře, po 15 vteřinách ale Koreis zastavoval protiútok Berlína a putoval na trestnou také. Po vyloučení dalšího hráče Eisbären hrála Sparta téměř minutu čtyři na tři, Netík se na volnějším hřišti dostal ke střele z pravého křídla. Ve 33. minutě byl ve velké šanci Ton, dlouho ale se střelou otálel a nakonec pálil těsně mimo. Ve zbytku třetiny Němci Spartu přehrávali a tlačili se za vyrovnáním, Přikryl ale odolal. Hra se vyrovnala až v samém závěru druhé části, po které trval i nadále stav 1:0 pro domácí.

Na začátku závěrečné třetiny hráli domácí krátce ve třech proti pěti po vyloučení Výborného za hákování. Dvojnásobnou přesilovku i následující klasické oslabení zvládli. Látal dokonce ujel do samostatného úniku, puk mezi betony střídajícího brankáře hostů Kevina Nastiuka však neprotlačil. Hra se přelévala, oba týmy využívaly rychlých protiútoků. Ve 46. minutě vyústilo ze zlepšené hry hostů vyrovnání. Z mezikruží střílel Constantin Braun po přihrávce Jeffa Friesena. V závěru třetiny měl Berlín několik dobrých šancí, které zlikvidoval výborně chytající Přikryl.

Týmy se dohodly, že v případě remízy bude následovat pět sérií samostatných nájezdů. Za Berlín jel jako první Pederson, který se neúspěšně pokusil o blafák do backhandu. Netík na druhé straně neuspěl se střelou mezi betony. V druhé sérii se nedařilo ani Walserovi a Langhammerovi, neskóroval ani kapitán hostů Ustorf. Jako první se trefil Zbyněk Hrdel, který prostřelil Nastiuka. Ve čtvrté sérii Roach proměnil kličku do forhandu a stav byl vyrovnaný. Uspěl ale i Martin Látal s kličkou zakončenou střelou pod víko. Busch byl tedy v páté sérii v těžké situaci a Přikryl ho vychytal. Sparta tak porazila Eisbären Berlin 2:1 na samostatné nájezdy.