SPA - CEB 6:2 - Výhru řídil tříbodový Hauser

36., sobota 5. 2. 2022
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Hrabal – Tomov, Šindelek, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C), Port – Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Ton (A), Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol (A).
České Budějovice: Ludvík – Remta (C), Fousek, Kouba, Willmann, Vaněk – Sakhno, Kašpar (A), Schwartz, Petrásek, Pouzar, Masopust, Chlubna, Janoch, Vavřík.
Branky a nahrávky: 1. Tomek (Hauser, Hrabal), 26. Mácha (Theimer, Hrabal), 37. Hauser (Tomek), 42. Krupička (Vágner), 50. Hauser (M. Vitouch, Port), 55. Kubánek (Ton, Tomov) – 2. Sakhno (Kouba, Schwartz), 39. Chlubna (Janoch, Remta). Rozhodčí: Jechoutek, Bernat – Komárek, Hnát. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 46:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
Sparťanští junioři si mohou úspěšně odškrtnout další zápas! Náš tým přivítal v dohrávce 36. kola České Budějovice. Sparťané si v průběhu utkání vypracovali cenné dvoubrankové vedení, které ve třetí třetině ještě navýšili a zvítězili v konečném součtu vysoko 6:2. Dva góly a jednu asistenci zaznamenal útočník Petr Hauser, dvě asistence si pro změnu připsal brankář Michael Hrabal.

Utkání mezi Spartou a Českými Budějovicemi odstartovalo ve svižném tempu. Sparťané se dostali jako první do útočného pásma a brankář Ludvík rázem musel ze své sítě lovit první kotouč. Tomáš Tomek si sjel z pozice obránce až před branku a svou bekhendovou kličkou překonal brankáře hostí poprvé v utkání. Budějovičtí se okamžitě hnali za vyrovnáním a divokou pasáž hry uzavřel svou trefou útočník Nikita Sakhno. Budějovický forvard poslal kotouč na branku a puk se s notnou dávkou štěstí dokutálel až za brankovou čáru.

Diváci v mrazivé holešovické hale viděli další šance obou týmů jen o pár minut později. Masopustova svižná rána od modré čáry zaplula pouze do náruče brankáře Hrabala, který držel svůj tým ve hře. Na opačném konci kluziště se ocitl pro změnu ve velké šanci útočník Vágner, který však na budějovického brankáře nevyzrál. V průběhu desáté minuty sparťané hráli první přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl útočník Schwartz, jenž vyhodil kotouč mimo hrací plochu. Pražané se rychle usadili v útočném pásmu a útočník Ton svou střelou z pravého kruhu pro vhazování nemířil přesně.

Šance se postupně střídaly na obou stranách a diváci v hale se rozhodně nenudili. Rychlému tempu vzápětí pomohla gólová tutovka útočníka Janocha, který tváří v tvář Hrabalovi neuspěl, když nastřelil pouze zadní mantinel. V závěru první části si oba týmy vyzkoušely hru ve čtyřech hráčích na každé straně a přes pozorné obrany se už nikdo z hráčů v první třetině do šance neprotlačil. Skóre bylo po úvodních dvaceti minutách nerozhodné 1:1.

Začátek druhého dějství se nesl v poklidnějším tempu, hráči trpělivě čekali na své další příležitosti. Sparťané i nadále byli velmi aktivní, Motor pro změnu spoléhal na svou pevnou defenzivu. V průběhu šestadvacáté minuty Theimer poslal přesnou přihrávku do jízdy Adamu Máchovi, jenž v samostatném úniku s klidem zamířil přesně a poslal svůj celek znovu do vedení. Domácí hokejisté o pár vteřin později špatně střídali a trest za příliš mnoho hráčů šel odpykat útočník Ton.

Budějovičtí mladíci se okamžitě usadili v útočném pásmu a zahrozili. Pouzarova nenápadná střela v závěru početní výhody orazítkovala tyčku sparťanské branky! Motor svou přesilovou hru nevyužil, stejně jako dvě následující klasické početní výhody. Po skončení sparťanského oslabení vyrazil do útočného pásma Vágner, který naservíroval puk Tomkovi a druhý jmenovaný zkusil prostřelit Ludvíka mezi betony. Budějovický gólman mezeru včas utěsnil a nedovolil domácímu týmu odskočit na rozdíl dvou branek. Sparťany neproměněná šance nemusela mrzet. Na trestnou lavici putoval o pár vteřin později obránce Petrásek, který od rozhodčích vyfasoval hned čtyři trestné minuty za bodnutí špičkou hole.

Pražané se dlouho nemohli na delší dobu usadit v útočném pásmu. Budějovická obrana však v danou chvíli zapomněla na Petra Hausera, který úspěšnou dorážkou poslal Spartu do dvoubrankového trháku. Budějovičtí se mohli přiblížit ve skóre rychlou akcí Schwartze, jenž v samostatném úniku nastřelil betony sparťanského brankáře. Hostující hráči se přeci jen do konce druhé části ještě prosadili a snížili. Po nedovoleném zákroku Kubánka se proháčkoval až před branku Tomáš Chlubna a šikovný útočník překonal sparťanského brankáře přesnou střelou mezi betony.

Sparťané šli do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem a Motor mohl hned zkraje třetího dějství vyrovnat! Masopust se propracoval do šance před brankářem Hrabalem, kterého z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Budějovické hráče musela neproměněná příležitost hodně mrzet, jelikož v další minutě sparťané uspořádali výlet do útočného pásma, který završili vstřeleným gólem. Vágner poslal přesný kotouč Janu Krupičkovi a talentovaný útočník v prostoru před brankou nezaváhal, když pohotově zametl puk do sítě.

Budějovičtí hokejisté měli k dispozici v dalších minutách klasickou početní výhodu, kterou však nevyužili. Sparťané si své vedení pečlivě i nadále hlídali a přibližně deset minut před koncem základní hrací doby šli do tříbrankového vedení. Petr Hauser po přihrávce Michala Vitoucha poslal kotouč téměř z nulového úhlu do brankoviště a kotouč skončil za zády dezorientovaného Ludvíka. Pražané měli od té doby zápas plně pod kontrolou. Mácha v další velké šanci před brankou neuspěl, nicméně domácí hokejisté krátce nato přispěchali se šestou brankou.

Sparťanský útočník Maxim Kubánek vyslal střelu z mezikruží na brankáře Ludvíka. Kotouč nejprve lízl dres budějovického brankáře a vzápětí skončil až v síti. V další početní výhodě domácích se opřel do střely útočník Theimer, jehož prudkou ránu Ludvík zneškodnil, podobně jako rodící se akci obránce Červenky. Domácí bek v prostoru před brankou v tísni nezakončil. Sparťané zvítězili nad Motorem vysoko 6:2 a připsali si cenné tři body do tabulky soutěže. Motor v utkání i přes velkou snahu nebodoval.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Úplně nás rozhodil náš rychlý vstřelený gól po třiceti vteřinách hry. Jako bychom ztratili koncentraci a mysleli si, že vše půjde snadno a bez námahy. Samozřejmě, opak byl pravdou. Udělali jsme až příliš mnoho zbytečných a hlavně individuálních chyb a jen díky Hrabošovi jsme zůstali po dvou třetinách ve vedení. V poslední části jsme už konečně začali udávat tempo hry a týmovým výkonem jsme si došli pro tři body."

Karel Herr (HC Motor České Budějovice): "Odehráli jsme velice náročné utkání. Věřili jsme, že máme šanci uspět. Byli jsme v těžké situaci, dva kluci nám onemocněli. Vydali jsme se do Prahy se čtrnácti hráči. V prvních dvou třetinách jsme proti kvalitnímu soupeři nehráli špatně, drželi jsme se velice dobře. V utkání bohužel pro nás rozhodla dvakrát situace, kdy jsme se neprosadili a soupeř naopak odskočil do vedení. Myslím si, že to nás položilo. Ve třetí třetině jsme už nedokázali odpovědět na soupeřův tlak, pustili jsme ho do šancí, které využil. Blahopřeji Spartě k výhře. Porážka nás teď možná po dvou vyhraných zápasech srazila zpátky na zem. O to víc musíme v tréninku makat a bojovat dál."